print header

8 כוכבים מתעשיית הבידור שלא מפחדים לתמוך בישראל

 זה לא סוד שמדינת ישראל לא תמיד נמצאת בלב הקונצנזוס העולמי, ולעיתים היא מוכפשת על ידי אלו שכלל לא יודעים מה מתחולל כאן או על ידי גורמים המעודדים את הצד השני. אך לישראל שלנו יש גם חברים בזירה הבינלאומית – חלקם אפילו מפורסמים הוליוודיים מוכרים מאוד מעולם המשחק והבידור, שיוצאים באומץ לב להגן על ישראל ולעמוד לצידה. בכתבה הבאה נרצה לציין את שמותיהם של 8 מפורסמים שהוכיחו בדרכים שונות שהם חובבי ישראל אמיתיים ושהם לא מפחדים להתייצב לצד מטרותינו. על כך בהחלט מגיע להם ציון לשבח ואת כל הכרת התודה שיש מצידנו.

1. סקרלט ג'והנסון

אי אפשר לומר שהשחקנית ההוליוודית הזו היא תומכת ישראל המובהקת ביותר בארה"ב – אך מקרה אחד משנת 2014 בהחלט הבהיר כי יש לה לפחות סימפטיה לצד שלנו. ג'והנסון, שאם לא ידעתם היא גם חצי יהודייה מצד אימה, נבחרה לככב בקמפיין הבינלאומי של חברת סודהסטרים הישראלית. מכיוון שמפעלי החברה היו ממוקמים אז ביישוב מעלה אדומים הנחשב מעבר לקו הירוק, פירסמה שורה של ארגונים תומכי חרם על ישראל קריאה להחרים את ג'והנסון. כוכבת הקולנוע לא התרגשה במיוחד מהאיומים, ואף לקחה צעד ברור נגדם כאשר פרשה מארגון זכויות אדם שבו הייתה חברה, אוקספם, שתמך בקריאות החרם. ג'והנסון הבהירה שיש בינה לבין תנועת ה-BDS חילוקי דעות מהותיים ואמרה שאין בה שום חרטה על ההשתתפות בפרסומת של סודהסטרים.  

מפורסמים שתומכים בישראל: סקרלט ג'והנסון

2. הווארד סטרן

על אף שכבר כמה עשורים מגיש הווארד סטרן את אחת מתוכניות הרדיו הבולטות ביותר בארה"ב בסגנונו הפרובוקטיבי שהפך למזוהה איתו מאוד, לא כל הישראלים מכירים את דמותו. גם לא כולם יודעים שלסטרן יש שם עברי – צבי, והוא נולד למשפחה יהודית בניו יורק. סטרן מנצל את הבמה שלו לא פעם כדי להשמיע קול ברור בעד ישראל, והוא גם לא מהסס לתקוף מפורסמים אחרים המבטאים עמדות אנטי ישראליות לא מבוססות. באוקטובר 2015 למשל, סטרן ניצל 7 דקות שלמות בתוכניתו כדי לדבר נגד סולן להקת פינק פלויד, רוג'ר ווטרס – שנודע כתומך בתנועת החרם על הישראל וכדובר בוטה (יש אף שיגידו שבעל נימה אנטישמית) כנגדנו. סטרן הפריך את טענותיו של ווטרס כנגד ישראל ואף תקף בחזרה את שנאתו של הזמר הזה למדינה שלנו.

מפורסמים שתומכים בישראל: הווארד סטרן

3. ביל מאהר

הוא קומיקאי, מנחה תוכניות טלוויזיה, פרשן פוליטי, סאטיריקן, שחקן קולנוע וסופר – ובנוסף לכל הוא גם תומך ישראל ידוע, מוכר ומוצהר. אמנם ביל מאהר החל את הקריירה שלו בתור מצחיקן – סטנדאפיסט שהגיש תוכנית לייט-נייט מצליחה בטלוויזיה האמריקאית, אך נודע לימים גם כפרשן עוקצני בתחומים חברתיים-פוליטיים, שמביע לא פעם את עמדתו התומכת בישראל. הוא הגן על הפעילות הצבאית של ישראל בעזה וטען שלפלסטינים אין מוסר גבוה והם הנושאים באחריות על הקורבנות שהם ספגו כתוצאה מתקיפת ישראל ברקטות. הוא גם תקף בחריפות את תנועת החרם כנגד ישראל ויצא נגד נציגי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב שתמכו ב-BDS.

מפורסמים שתומכים בישראל: ביל מאהר

4. קלסי גראמר

רבים מכירים את קלסי גראמר בזכות תפקידו בקומדיית המצבים המצליחה משנות ה-90' "פרייז'ר" - שם הוא גילם את הדמות הראשית, הפסיכיאטר פרייז'ר קריין – אך הגיע הזמן שתדעו שהשחקן והקומיקאי המוכשר הוא גם תומך ידוע של ישראל בהוליווד. על אף שאין לו שום רקע יהודי, גרמר שנודע כתומך המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, חתם ב-2014 על הצהרה שאומרת: "לא ניתן להרשות לחמאס להמטיר רקטות על ערי ישראל, וכן לא ניתן להרשות שהוא יחזיק את בני עמו כבני ערובה. בתי חולים הם לריפוי, לא להחבאת נשקים. בתי ספר הם ללמידה, לא לשיגור טיולים. ילדים הם התקווה שלנו, לא המגנים האנושיים שלנו".  

מפורסמים שתומכים בישראל: קלסי גראמר

5. ג'ון וויט

השחקן בן ה-82, שכיכב בשוברי קופות קלאסיים כמו "קאובוי של חצות", "גברים במלכודת", "סיפורו של אלוף", "השיבה הביתה" ואחרים, הוא אחד מן התומכים הנלהבים ביותר של מדינת ישראל בהוליווד. הוא ביקר בישראל בשנת 2008 לכבוד 60 שנה לקום המדינה, וב-2010 לאחר אירועי משט המרמרה פרסם בעיתון הוושינגטון טיימס טור דעה ובו מכתב גלוי שכתב לנשיא אובמה שכלל גינוי ל"מדיניות נגד ישראל והפקרת בטחונה". זאת ועוד, במהלך מבצע צוק איתן, לאחר שהשחקנים פנלופה קרוז וחאווייר ברדם חתמו על עצומה נגד ישראל, פירסם וויט מכתב גלוי נוסף בו קרא לשניים להתבייש בעצמם על חתימה זו. גם קרוז וגם ברדם חזרו בהם מהגינוי כלפי ישראל בעקבות דבריו הנוקבים והנכונים של וויט.

מפורסמים שתומכים בישראל: ג'ון וויט

6. אהרון סורקין

האיש שעומד מאחורי כתיבת ויצירת סדרות הטלוויזיה המצליחות "הבית הלבן" ו"חדר החדשות", וכן כתב את תסריטיהם של סרטים רבים כגון "הנשיא מאוהב", "הרשת החברתית", "סטיב ג'ובס" ועוד – הוא גם יהודי ותומך ישראל ברור ומוכר. במהלך אחד מראיונותיו בתקשורת האמריקאית הוא אמר שלא יכול להיות דבר חשוב יותר מלעמוד לצד ישראל בעימות מול חמאס. בנוסף, סורקין זכה גם באות כבוד מטעם פסטיבל הסרטים הישראלי שהתקיים בלוס אנג'לס ב-2015 ואמר על השטיח האדום של הטקס כי המחשבה שעולה בו כשהוא שומע את השם ישראל עוסקת בחשש ש"המדינה יוצאת הדופן הזו, קטנה כל כך, מוקפת על ידי כל כך הרבה אויבים". "אנחנו שוכחים" הבהיר סורקין, " שבארה"ב יש לנו שכנים ידידותיים מצפון ומדרום ואוקיינוסים ממזרח וממערב, אבל לישראל אין את התענוג הזה".

מפורסמים שתומכים בישראל: אהרון סורקין

7. ג'ואן ריברס

כוכבת הוליוודיות ותיקה במיוחד שידועה כתומכת נלהבת של מדינתנו היא ג'ואן ריברס, שנפטרה בשנת 2014. לריברס היו הרבה מאוד תארים – היא הייתה קומיקאית, סופרת, תסריטאית, במאית ושחקנית קולנוע ותיאטרון, וניהלה קריירה ארוכה ומצליחה במשך יותר מ-50 שנים. בנוסף לכל שורשיה יהודיים, ומכאן כמובן זיקתה למדינה; ריברס נהגה להתנצח עם כוכבים אחרים שלא הסכימו לעמדתה תומכת ישראל. ב-2013 אפילו יצאה כנגד הזמרת הצעירה סלינה גומז שתמכה בפלסטינים, וריברס תהתה אם היא בכלל יודעת לאיית את המילה הזו. ריברס אף הייתה צריכה בשלב מסוים לשכור שומרי ראש לאחר שקיבלה איומים על חייה בעקבות עמדתה הנחרצת בעד ישראל, אך היא לא שינתה את דעתה או התביישה בה.

מפורסמים שתומכים בישראל: ג'ואן ריברס

8. ג'ון בון ג'ובי

ללא שום קשר ליהדות או לישראליות (הוא בכלל יליד למשפחה איטלקית נוצרית קתולית) הזמר שיצר עם להקתו את כמה מהמנוני הרוק הגדולים ביותר של שנות ה-80' וה-90' הוא גם תומך ברור של ישראל. ב-2015, כשהוא הופיע פה עם להקתו הוא הצהיר בפני הקהל על התנגדותו המוחלטת לחרם תרבותי על ישראל, ואמר שהוא אמנם שמע על הרעיון הזה "אבל הוא לא מעניין אותי". בון ג'ובי אמר שהוא הנחה את המנהלים שלו לתת לכל מי שרוצה לעניין אותי בהשתתפות בחרם תשובה אחת פשוטה: "אני בא לישראל ואני מתרגש לבוא לשם". מאז הוא אף הספיק לחזור לפה למופע נוסף בשנת 2019, שבתקווה לא יהיה האחרון שלו כאן בארץ.

מפורסמים שתומכים בישראל: ג'ון בון ג'ובי

מקור התמונות: JCS, Bill Norton, Matt McClenahan, Tenebrae, Movieguide®, WEBN-TV, slgckgc, celebrityabc

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.