print header

אוסף בדיחות על המקצועות שכולנו אוהבים לשנוא

 
לאחר שלושה ימים של דיון בתיק, השופט כתב את פסק הדין בעד לקוח של עורך דין מסוים. ביום שלאחר מכן מיהר עורך הדין לתאי השופטים ואמר לשופט: "כבודו, סליחה על ההפרעה, פשוט גיליתי מידע חדש ומשמעותי ואני רוצה להגיש ערעור".
שאל השופט: "ובכן, מה גילית שכל כך חשוב ולא ידעת לפני זה?" כעבור מספר רגעים של שקט משיב עורך הדין: "פתאום התברר לי שיש ללקוח שלי עוד 5,000 דולר שאני יכול לגבות ממנו". 
 
***
 
ילד קטן היה בבית קברות עם אמו. "אמא" שאל הילד, "האם אי פעם קברו שני אנשים באותו הקבר?" ענתה לו האם: "כמובן שלא יקירי, למה אתה חושב ככה?" הילד הצביע על אחת המצבות ואמר לה: "אז למה כתוב שם: 'כאן טמון עורך דין ואדם ישר'?"
 
בדיחות מקצוע
 

בקטנה על בנקאים: אנחנו סומכים על הבנקים והבנקאים שלנו, מפקידים בידיהם את כל הכספים שלנו, והם כל כך חושדים בנו שאפילו את העט הם קושרים לשולחן!

***

 
מורה אחד למתמטיקה לא נהג להשקיע הרבה בתלמידים שלו. אף פעם הוא לא עזר למי שמתקשה ולא נתן מילה טובה כשצריך, אלא רק לימד את החומר בשטחיות ובשעמום. יום אחד הוא ערך מבחן בכיתה וכשהוא בדק את המבחנים, הוא נכח לדעת שאחד הילדים לא ענה על שום דבר נכון. הוא כל כך התעצבן שפשוט כתב על המבחן "חמור". ביום למחרת ניגש התלמיד למורה ואמר לו : "המורה שכחת לתת לי ציון, יש רק את החתימה שלך פה!"
 
***
מורה ללשון מסביר בפני הכיתה כי בעברית, ביטוי שלילה כפול יוצר ביטוי במשמעות חיובית. לדוגמא: "לא לא - שמשמעו כן". עוד הוא ממשיך כי בחלק מן השפות, כגון ברוסית, ביטוי שלילה כפול נשאר במשמעות שלילית. לבסוף הוא חתם את ההסבר שלו שבכל אופן, בשום שפה ביטוי חיובי כפול אינו יכול ליצור ביטוי שלילי. בכיתה משתררת דממה דקה, עד שמפינת החדר נשמע קול של אחד התלמידים שאומר: "כן, בטח..." 
 
 
בדיחות מקצוע
 
 
בעת ביקורו בישראל החליט האפיפיור שלא נהג כבר שנים רבות לאחוז בהגה, ולראות כיצד זה לנהוג בכבישים בארץ הקודש. "אני רוצה לנסות את הכבישים האלה, בוא ונתחלף במקומות" אמר לנהג שלו. הנהג ציית ללא היסוס, והם החליפו מקומות.
 
האפיפיור התחיל לנהוג והגיע חיש קל למהירות של 100 קמ"ש, ומשם המשיך לטפס למהירות של 120 קמ"ש. כאשר הגיע למהירות של 140 קמ"ש עצר אותו שוטר תנועה והוריד אותו לצד הכביש. השוטר הציץ פנימה לרכב, והתקשר במכשיר הקשר למפקדו על מנת לדווח על מעצר של אח"ם.
המפקד: "את מי עצרת, את ראש העיר?"
השוטר: "לא, אישיות חשובה יותר"
המפקד: "האם זה הרמטכ"ל?"
השוטר: "לא, אישיות חשובה יותר".
המפקד: "אני לא מאמין, עצרת את הנשיא?!"
השוטר: "לא, אישיות חשובה יותר."
המפקד: "עכשיו אתה ממש מרגיז אותי. מי יותר חשוב מהנשיא?"
השוטר: "תראה אני לא יודע בדיוק מי האיש, אבל האפיפיור הוא הנהג שלו".
 
***
שוטר עוצר רכב מדגם אאודי קוואטרו ובתוכו חמישה נוסעים, הוא פונה לנהג: "אתה יודע ש-קוואטרו זה ארבעה ואתה מסיע חמישה נוסעים, זה מנוגד לחוק." הנהג מוציא את רישיון הרכב ובו רשום רישיון לארבעה נוסעים ונהג. השוטר לא משתכנע, "אבל זה רכב קוואטרו, כלומר ארבעה נוסעים בלבד".
הנהג מנסה לשכנע שאין קשר בין שם הרכב לבין כמות הנוסעים המותרת, אך השוטר בשלו. קרוב לייאוש הנהג מנסה את מזלו: "אולי אני יכול לדבר עם השותף שלך ולשכנע אותו". "מצטער", עונה השוטר, "הוא עסוק ברישום דו”ח לשני נוסעים בפיאט אונו."
 
בדיחות מקצוע
 

בקטנה על מהנדסים: ההבדל בין מהנדס טילים למהנדס בניין? הראשון בונה את כלי הנשק והשני בונה את המטרות.

*** 
 
צעיר מתיישב על ספסל בשדרה ליד איש מבוגר. הם פותחים בשיחה על המדינה, על הממשלה ובסוף גם על המנהיגים. אומר המבוגר לצעיר: "אתה יודע? הפוליטיקאים הם כמו צב על עמוד". אומר הצעיר: "אני לא מבין מה הקשר". עונה המבוגר: "אם אתה הולך בשדה ורואה צב על עמוד – מה יעלה בדעתך"? כשהוא רואה שהצעיר לא מגיב הוא ממשיך:
 
1. לא תבין איך הוא הגיע לשם.
2. לא תאמין שהוא שם.
3. תבין שהוא לא יכול היה להגיע לשם לבד.
4. תהייה בטוח שהוא לא היה צריך להיות שם.
5. תהייה בטוח שהוא לא יעשה שום דבר מועיל כל עוד הוא שם.
 
בדיחות מקצוע
 
*** 
פוליטיקאי אחד נדרס, עולה לשמיים ופוגש את המלאך גבריאל. הוא פונה לפוליטיקאי ואומר: "אנחנו ניתן לך לבחור: תבלה יום אחד בגיהינום ויום אחד בגן-עדן, ואחר כך תוכל להחליט לאן תלך..." 
 
גבריאל מוביל את הפוליטיקאי לגיהינום. הפוליטיקאי נכנס ורואה שם מגרש גולף ירוק ואת חברים שלו משחקים להנאתם. הם מברכים אותו, לוחצים לו את היד ומזמינים אותו לשחק עמם. בלילה הם יוצאים לבלות, אוכלים במסעדה ואפילו השטן מצטרף אליהם.
למחרת בא גבריאל ולוקח אותו למעלה לגן-עדן. הפוליטיקאי נכנס בשערי הגן ומבלה יום שלם בנגינה על נבל, במסאג'ים, בשתיית שייקים ובהאזנה למוזיקה.
 
לאחר יום שוב בא גבריאל ושואל אותו: "נו, החלטת?" 
"כן", אומר הפוליטיקאי. "אפילו שכיף בגן-עדן, בגיהינום ממש ביליתי. אני רוצה גיהינום!". 
הם יורדים שוב לגיהינום, הדלתות נפתחות ומיד תופסות את הפוליטיקאי שתי ידיים ומושכות אותו פנימה. הוא רואה מסביבו רק שממה ואת החברים שלו לבושים בסחבות ואוספים זבל. אז בא השטן, דוחף לו ליד שקית זבל ומורה לו להתחיל לאסוף גם כן. "מה קרה למגרש גולף ולמסעדות??" שואל הפוליטיקאי. השטן עונה לו: "אתמול זה היה לפני הבחירות, היום - זה כבר אחרי שבחרת בנו!".
מקור: רענן ח.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.