print header

פוליטיקאים וכסף - אין שילוב יותר גרוע!

ראש הממשלה ושר האוצר לא מדברים, התקציב לא עובר, האינפלציה עולה והארנק ריק, בקיצור, המצב הרגיל בישראל. אין מה לעשות שפוליטיקה וכסף הם פשוט שני תחומים שאסור לערבב, במיוחד בגלל הקשר ההדוק בין ההון והשלטון בארץ. אז נכון שאין לנו יותר מדי מה לעשות לגבי החיבה היתרה של הפוליטיקאים שלנו לכספינו, אבל לפחות אפשר, ואפילו רצוי, לצחוק על המצב!

 

כאשר בורא עולם תכנן את יצירת האדם הוא החליט לתת לכל אחד מהעמים שתי תכונות, כדי שהאנושות תתפתח בצורה שווה.

את הבריטים, ברא מסודרים ושומרי חוק.

את הרוסים, ברא עקשנים ואוהבי תרבות.

את היפנים, ברא מכורים לעבודה וסבלנים.

את האיטלקים, ברא בעלי מוח יצירתי ואמנים גדולים.

כשהגיע ל”בני ישראל” הוא ביקש מהמלאך לרשום, "הישראלים יהיו עם סגולה – חכמים, הגונים ופוליטיקאים."

פנה אליו המלאך ואמר, "כבודו, אם יורשה לי, לכל העמים נתת שתי תכונות, אבל לישראלים נתת שלוש. הרי זה יגרום לכך שהישראלים יהיו מעל לכל העמים." אלוהים ענה לו, "אתה צודק, אך יחד עם זאת, את מה שנקבע אי אפשר לשנות. לכן נעשה תיקון".

אלוהים קבע כי לבני ישראל יהיו את שלושת התכונות שנתן להם, אבל כדי לאזן אותם עם יתר העמים, כל ישראלי יוכל להפעיל רק שתי תכונות בעת ובעונה אחת.

ולכן...

ישראלי פוליטיקאי והגון – לא יכול להיות חכם.

ישראלי פוליטיקאי וחכם – לא יכול להיות הגון.

ישראלי חכם והגון – לא יכול להיות פוליטיקאי!

 

רופאים מבריטניה, גרמניה, רוסיה וישראל התווכחו באיזו מדינה הרפואה היא המתקדמת ביותר

הרופא הבריטי אמר: "הרפואה אצלנו כל כך מתקדמת, שאני יכול לקחת כליה מבן אדם אחד, להשתיל אותה בבן אדם אחר, ותוך שישה שבועות שניהם על הרגליים ומחפשים עבודה".

הרופא הגרמני אמר: "זה עוד כלום. אצלנו בברלין אתה יכול לקחת ריאה מאדם אחד, להשתיל אותה בשני, והוא יחפש עבודה כבר אחרי חודש!

הרופא הרוסי אמר: "כולכם באים ממדינות נחשלות. אצלנו אפשר לקחת חצי לב מאדם אחד, להשתיל אותו באחר ושניהם יחפשו עבודה תוך שבועיים". 

הרופא הישראלי אמר: "כרגיל אנחנו מובילים על כולכם... אצלנו לוקחים אדם בלי מוח, שמים אותו בבית ראש הממשלה, ותוך שבוע כל המדינה מחפשת עבודה".

 

ראש הממשלה מגיע לשערי שמיים והמלאך גבריאל לוקח אותו לסיור בביתו החדש. ראש הממשלה שם לב לכך שבתוך הבית יש כמות גדולה מאוד של שעונים בכל פינה ועל כל קיר.

"עבור מה כל השעונים האלה?" הוא שאל את המלאך.
"אלה שעוני שקרים", ענה גבריאל. "לכל אדם עלי אדמות יש שעון כזה. בכל פעם שהוא משקר מחוגי השעון זזים. עבור ראשי מדינות אנחנו מתקינים שעונים כאלה במיוחד עבור כל חבר בממשלה כדי שידעו כיצד המדינה מתפקדת בלעדיהם".

"מעניין מאוד", אמר ראש הממשלה, "של מי השעון הזה?" שאל והצביע על אחד מהקירות.
"זה השעון של שר הביטחון" ענה המלאך, "המחוגים שלו אף פעם לא זזים".
"
ושל מי זה?
"
"זה השעון של הנשיא, המחוגים שלו זזו רק פעמיים מה שמלמד אותנו שהוא שיקר רק פעמיים בחייו".

"ואיפה השעון של שר האוצר שלי?" שאל ראש הממשלה.
המלאך גבריאל הצביע כלפי מעלה, "רואה את המאוורר שעל התקרה?"

 
התנועה על נתיבי באיילון בסמוך לרוקח נעצרה לחלוטין וכל הרכבים עומדים בפקק כבר יותר מחצי שעה. אחד מהנהגים שתקוע ברכבו רואה אופנוע משטרתי שנוסע כנגד התנועה, עוצר ליד כל מכונית, מדבר עם הנהג וממשיך הלאה. כשהשוטר מגיע לצד הרכב שלו שואל אותו הנהג הסקרן מה הסיבה לפקק הנוראי הזה.
 
"יש פוליטקאי שחסם את הכביש עם משאית ענק, עלה על הגג והתחיל לצרוח עם מגאפון מול כל הנהגים שכדי להיבחר הוא זקוק למיליון שקלים, והוא לא מזיז את המשאית עד שהוא לא יקבל אותם."
 
"אבל זה מגוחך" אמר הנהג, "למה שימישהו יסכים לתת לו כסף?"
 
"הוא איים שאם לא יתנו לו את הכסף הוא ישפוך על עצמו דלק ויצית את עצמו. לכן אני עכשיו עובר בין הנהגים ואוסף תרומות."
 
"וכמה כבר הצלחת לאסוף?" התעניין הנהג הסקרן.
 
"35 ליטר בנזין" ענה השוטר.
 
 

ראש הממשלה וכל שרי הקואליציה מחליטים לרדת אל העם ולסייר במוסדות שונים בארץ.

הם מגיעים לבית ספר תיכון, ומגלים ציוד מיושן, כיתות עלובות ומזגנים מקולקלים. "חסרים לנו תקציבים!",מתלונן מנהל בית הספר. "אין מה לעשות", משיב ראש הממשלה, "למדינה אין כסף".

לאחר מכן הם מגיעים לבקר באוניברסיטה. הם מגלים כיתות צפופות, סטודנטים עניים וכיסאות שבורים. "חסרים לנו תקציבים!", מתלונן הדיקן. "אין מה לעשות", משיב ראש הממשלה, "אין כסף".

משם נוסעים כולם לבקר בבית סוהר. הם מגלים תאים מוזנחים, אוכל מקולקל ותנאי כליאה קשים. "חסרים לנו תקציבים!",מתלונן מפקד הכלא. "מהר!",מורה ראש הממשלה לעוזריו, "תדאגו להעביר 50 מיליון שקל לשיפוץ בתי הסוהר!"

בצאת הפמליה מהמקום, פונים השרים לראש הממשלה: "איך זה שלכולם אמרת שאין כסף ובית הסוהר קיבל תקציב כל כך גבוה?".

"רבותיי השרים", משיב ראש הממשלה, "בבית הספר, סיימנו ללמוד. לאוניברסיטה כבר לא נלך, אבל לכלא יש סיכוי טוב מאוד שעוד נגיע!!!"

מקור: זוהר ק.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו