maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

10 בעלי החיים הנדירים ביותר בעולם

 

 

חלק מהחיות האלה אתם אולי כבר מכירים, אבל אל תרגישו רע אם לא, אחרי הכל אלו הן החיות הנדירות ביותר בעולם ומעטים האנשים שראו אותן. ישנם 2,300 זנים שונים של חיות בטבע שנמצאות בסכנת הכחדה חמורה וממשית - בכתבה הבאה תוכלו לראות את החיות הנדירות ביותר בעולם שנעלמות מרגע לרגע.

 

נמר אמור

חיה נדירה

ידוע בשמות "הנמר הסיבירי" ו"נמר המזרח הרחוק" בשל מיקומו במזרח רוסיה ומזרח סין. משקלו הממוצע הוא בין 40 ל60 קילוגרמים, הוא יכול לנתר למרחק של 6 מטרים ולגובה של 3 מטרים. פרוותו היא הפרווה העבה ביותר שיש לנמרים בטבע, במיוחד בתקופת החורף. בספירה שנעשתה ב-2007 נשארו בעולם פחות מחמישים נמרי אמור בטבע ובשבי.
חיה נדירה

חיה נדירה

חיה נדירה
 
 
 
 
 

קרנף סומטרה

 

חיה נדירה

מחייתו באי סומטרה שבאינדונזיה ולכן מכונה "הקרנף הסומטרי", למרות שבעבר זן זה התפרס על שטח רב יותר באסיה. זהו הזן הקטן ביותר ממשפחת הקרנפים, הוא גם ידוע בפרווה דקה אדמדמה ובעל שתי קרניים בראשו שהגדולה בהן היא בקצה אפו.
הקרנף הסומטרי ידוע כשורד אמיתי של שינויים בטבע, ויועד להיות היונק האחרון בעולם. כיום ידוע רק על 2 נקבות בשבי שמצליחות להמליט.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

מסורן

חיה נדירה

ידוע כ"דג מסור", ניתן בקלות להתבלבל ולחשוב שמשתייך למשפחת הכרישים- מגיע לאורך של עד 9 מטרים והמסור המפורסם שבקצה אפו יכול להגיע לאורך של 2 מטרים. ה"מסור" משמש אותו לזיהוי תנודות במים, חפירה בקרקעית לגילוי טרף, להגנה ותקיפה. כ90 אחוז מהזן כבר הוכחד.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

דיונון ענק

חיה נדירה

זוהי החיה הגדולה ביותר מחסרי החוליות ואחת החיות התת-ימיות הגדולות ביותר שידועות לאדם. התמנון מגיע לגודל של כ-13 מטרים. הדיונון הענק נחשב בעבר למיתוס בשל מחייתו בעומק כה רב שעד היום מקשה על מדענים לחקור אותו וישנן מעט הוכחות ועדויות לקיומו, התחלת היכחדותו כפי הנראה נובעת משינויים במערך באקולוגיה התת ימית ומטורפו ואויבו האימתני לוייתן הזרע.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

תנין הפיליפינים

חיה נדירה

התנין הפיליפיני ידוע בשמו בשל היותו זן נדיר שחי במים מתוקים בפיליפינים. הוא נחשב לתנין קטן יחסית, אורכו מגיע לכמטר וחצי ומשקלו למקסימום של  15 קילוגרמים. למרות חוקי טבע המגינים על התנין, סביבות מחייתו נהרסות כל יום בשל שיטת דייג המשתמשת בחומרי נפץ כגון דינמיט שמושלכים לנהרותיו. כיום נשארו כמה מאות מהם בטבע.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

לוויתני מזיפות

חיה נדירה

מתחלקים לשלושה זנים ממשפחת האובלניים, מצפון אטלנטי ודרום פסיפי הלוויתנים האלו זהים זה לזה מלבד הבדלים קלים בגולגלתיהם. מגיעים לאורך של 18 מטר ומשקל של 100 טון. הם הלוויתנים הנדירים ביותר בטבע וישנם מעט מאוד תיעודים שלהם.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 

אוניצ'ילה

חיה נדירה

ידוע גם כ"נמר-חתול" זהו חתול בר קטן ומנוקד. אורכו הממוצע הוא בין 38 ל60 סנטימטרים, קצת יותר מחתולי בית מצויים, אך משקלו קל יותר- בין  1.5 ל3 קלוגרמים. צייד מרובה ולא חוקי נגדו נובע מכך שפרוותו נחשבת לאחת היקרות ביותר בעולם.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

מגלן מצויץ צפוני

חיה נדירה

על פי אגדה טורקית המגלן המצויץ הצפוני היא מהציפורים הראשונות שנוח שלח מתיבתו כסמל לפריון. בעלת מקור אדום מוארך ונוצות שחורות וצבעוניות המבריקות על גופה, המגלן מגיעה מהמזרח התיכון וניתן לראותה (למרות שזה נדיר) גם בדרום ארץ ישראל. חיה זו היא כה נדירה שהאמינו שהיא כבר נכחדה עד שהתגלתה מחדש לפני כמה שנים.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

צב מדגסקרי

חיה נדירה

הצב המדגסקרי בעל שריון גבוהה וגודל מינימלסטי - הזכרים מגיעים לאורך של 43 סנטימטרים ומשקל של 10 קילוגרמים. זהו הצב הנדיר ביותר בעולם, ניתן למצוא אותו רק באיזור מדגסקר. אחד הגורמים להעלמותם הוא לכידתם ומכירתם הלא חוקית כחיות מחמד.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה
 
 
 
 

ואקיטה

חיה נדירה

ואקיטה היא מילה בספרדית שמשמעותה "פרה קטנה", השם ניתן לדולפין זה בזכות צבע שחור סביב עיניו ופיו. אפו קצר יותר משאר הדולפינים שהוא משתייך אליהם והנקבות בזן זה גדולות יותר מהזכר - אורכן הוא כ-1.40 מטרים. זוהי החיה הימית הנדירה ביותר בעולם.

חיה נדירה

חיה נדירה חיה נדירה

 

 

כל יום נעשה צעד מכוון כזה או אחר להריסת בתי המחייה של זנים שונים ומגוונים של חיות בכל רחבי העולם, אך הסיבה העיקרית להיכחדות חיות מדהימות אלו ואחרות היא צייד ולכידה לא חוקיים לייצור פרוות, למאכל, ולמכירתן כחיות מחמד.

 

 

@import url("/style/cerabox.css");
מקור: אורנה אליאב
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: