print header

6 אנשים שזכו בלוטו והפסידו הכל

רבים מאמינים כי זכייה בלוטו תהיה חלום שיתגשם, כל הבעיות שלהם ייפתרו מיד ומאותו רגע הם יהיו המאושרים באדם. קשה להאמין שקיימים אנשים שהצליחו לנצח את המזל, לזכות בפרס הגדול ולהתחרט על הרגע הזה. זה נשמע לא הגיוני אבל יש לנו 6 סיפורים לספר לכם על אותם אנשים שהוטלה עליהם 'קללת הלוטו'.

הזוכים המסכנים בלוטו
 

 

1. ג'ק ווייטקר – הקאוובוי שאיבד את נכדתו האהובה

הזוכים המסכנים בלוטו
 
לג'ק היה סיפור חיים לא פשוט. אחרי שחי כעני מרוד, ג'ק עבד קשה מאוד, פתחת חברת קבלנות בוירג'יניה והגיע לנכסים בשווי 17 מיליון דולר. סכום נחמד, אבל זה כלום לעומת הפרס הראשון בלוטו, בו זכה בשנת 2002 – 90 מיליון דולר. ג'ק עשה המון דברים טובים עם הכסף, הוא הקים קרנות צדקה תרם לנזקקים, ואפילו הכיר תודה למי שמכרה לו את הכרטיס הזוכה, בכך שרכש לה בית, מכונית ועוד קצת כסף לבזבוזים. אבל אז החלה הקללה.
 
סיפורו של ג'ק פורסם, מה שהביא אלפי אנשים להגיע אליו ולבקש תרומות. מזוודה עם חצי מיליון דולר שהייתה ברכבו נגנבה. החברה שלו נתבעה במיליונים. הוא החל להשתכר בקביעות ולהיכנס לקטטות. נכדתו האהובה שפונקה בכסף וברכבים נמצאה מתה בגלל שימוש יתר בסמים. גם בתו של ווייטקר מתה כמה שנים אחר כך, ואשתו התגרשה ממנו.
 
"כשיש לך משהו, תמיד יהיה אחד שירצה את זה גם. הייתי צריך לקרוע את כרטיס הלוטו הזה לחתיכות"
 
 
 
2. קרטיס שארפ – המיליונר במגבעת הלבנה
 
הזוכים המסכנים בלוטו
 
קרטיס שארפ ג'וניור היה שוטף כלים פשוט עד לרגע בו הוא זכה בחמישה מיליון דולר. קרטיס היה נלהב כל כך והשוויץ בזכייה שלו, הוא עשה מסיבות, הסתובב עם נשים, קנה בתים ומכוניות יוקרה. העשיר החדש, שהיה ידוע במגבעתו הלבנה אותה חבש לרוב, הפך גם לסמל של חברת הלוטו, שהייתה במשבר יחצ"ני והשתמשה בו כסמל לאדם הממוצע ההופך לעשיר בין לילה.
 
לרוע המזל אורח החיים הפזרני של קרטיס גרם לו לבזבז יותר מהתשלומים השנתיים של הפרס, ובנוסף לכך גם המסיבות והנשים התישו אותו לגמרי. קרטיס החל לשתות והתחתן והתגרש מספר פעמים, עד שאיבד את כל כספו. לאחר שנהג בשכרות ועבר תאונה, קרטיס חזר בתשובה והפך להיות כומר נוצרי.
 
אף על פי כן, קרטיס ממשיך לרכוש כרטיס לוטו פעם בשבוע.
 
 
 
3. וויליאם פוסט – המיליונר החמדן
 
הזוכים המסכנים בלוטו
 
אם חשבון העובר ושב שלכם היה מכיל 3 דולרים בלבד, האם הייתם משתמשים בסכום זה כדי לרכוש כרטיס לוטו? כנראה שלא. גם וויליאם לא עשה כך, הוא עשה משהו יותר  גרוע. וויליאם פוסט משכן טבעת בעבור 40$, וכן, ניחשתם נכון – הוא רכש כרטיסי לוטו בשווי 40$. אבל אם כמה שזה נשמע טיפשי, זה עבד. אחד מהכרטיסים היה הכרטיס הזוכה, שהניב לו 16.2 מיליון דולר. 
 
פוסט קצת השתגע מהכסף, ובזבז את התשלום השנתי הראשון תוך שבועיים בלבד, ונכנס לחובות. חברתו תבעה אותו שהבטיח לחלוק עימה את כספי הזכייה ולא עשה כך. החברה זכתה בתביעה. פוסט פשט את הרגל וכספי הזכייה הוקפאו. כדי לשחרר את הכסף מהקפאה, היה עליו לשלם יותר מ-2 מיליון דולר, הוא עשה זאת בלי לחשוב אפילו. הוא נעצר לאחר שירה באדם שביקש ממנו תרומה. אחיו הזמין רוצח שכיר שיתנקש בו ובאשתו החדשה. 13 שנים לאחר מכן פוסט נפטר עני וערירי.
 
"כולם חולמים על זכייה בלוטו, הבעיה שאף אחד לא מבין את ההשלכות"
 
 
 
4. ווילי סילי – הזכייה המטופשת של ווילי הפרוע
 
הזוכים המסכנים בלוטו
 
ווילי סילי 'הפרוע' ארגן יחד עם כמה חברים השתתפות קבוצתית בלוטו. באוגוסט 2013 החבורה זכתה ב-150 מיליון דולר. ווילי שהיה מאושר עד הגג אמר שהתכנון מעתה הוא רק לשמוח, ולבלות את שארית ימיו עם אישתו בדיג, ציד והירגעות. 
 
התכנון להירגע כל שאר החיים לא עלה כפי שווילי ראה זאת בראשו. כתבי עיתונים וטלוויזיה עטו על ביתו של ווילי ולא נתנו לו מנוחה. קרובי משפחה פתאום נזכרו בו ובאו לבקש מעט מכספי הזכייה. בנוסף לכל אלה, ווילי ואישתו גילו שאחרי שמחלקים את סכום הזכייה הגדול בין כל חברי הקבוצה, ולאחר הורדות מס מהנתח שלהם, נשארו להם רק 4 מיליון דולר, שזה סכום יפה, אבל אולי לא שווה את כל הבלאגן.
 
"יש ימים בהם הייתי מעדיף לקבל משכורת חודשית. אלה לא החיים לא ייחלתי"
 
 
 
5. אברהם שייקספיר – הנדיבות לא משתלמת
 
הזוכים המסכנים בלוטו
 
אברהם נשר מבית הספר, לא ידע קרוא וכתוב והורשע בכמה עבירות פליליות. למרות זאת נראה כאילו המזל שלו הולך להשתנות כשעצר באחת מחנויות הנוחות ליד ביתו כאשר קנה יחד עם חברו לעבודה שני כרטיסי לוטו. אברהם זכה ב-40 מיליון דולר והיה נדיב במיוחד עם הכסף שלו, הוא חילק ממנו כמעט לכל אדם שביקש.
 
הבעיות התחילו כאשר חברו לעבודה של אברהם טען שזה גנב לו את הכרטיס ואת כספי הזכייה ותבע אותו לדין. בחורה בשם די די מור התקרבה לאברהם במטרה לכתוב ולפרסם את הסיפור שלו, אך זו במהרה החלה להשתלט על נכסיו ולרכוש לעצמה מכוניות יוקרה ובתים. כנראה שזה לא הספיק לה, מכיוון שלאחר מכן היא רצחה את אברהם, הסתירה את גופתו וניסתה להסתיר את העובדה שכבר איננו בין החיים על ידי שליחת מכתבים מזוייפים ושכנוע קורביו. מור נכנסה לכלא, ואברהם כנראה היה מוותר על התענוג המפוקפק הזה.
 
"היה עדיף לי להישאר מרושש. בהתחלה חשבתי שכל האנשים האלה הם חברים שלי, אבל אז הבנתי שהם רוצים רק את הכסף שלי"
 
6. בילי בוב הארל ג'וניור – ארוחת הערב שלא התקיימה
הזוכים המסכנים בלוטו
 
בילי בוב היה במצוקה גדולה לאחר שכשל בהתמנות לתפקיד כמורה, לכן כשזכה בלוטו ב-31 מיליון דולר הוא הרגיש כי שפר עליו מזלו. בלילי בוב הצליח לתמוך בהוריו ולכלכל את עצמו ואת בני ביתו. בגלל אהבתו הגדולה לדת, דאג בילי לתרום ברוחב יד לכנסייה ולנזקקים בקהילה.
 
אבל הלחץ מהסביבה לא עשה טוב לבילי בוב, והבקשות החוזרות והנישנות לכסף הביאו אותו למצוקה גדולה. הנישואין שלו התפרקו ובני משפחתו החלו לריב אחד עם השני. יום אחד תכנן בילי בוב לאכול ארוחת ערב עם אישתו לשעבר, אך כנראה שזה היה יותר מדי בשבילו, ובמקום זאת הוא לקח רובה וירה בעצמו, פחות משנתיים אחרי הזכייה. 
 
"הזכייה בלוטו היא הדבר הנורא ביותר שקרה לי"
 
הזוכים המסכנים בלוטו

 

אם הסיפורים האלה גרמו לכם לרצות להפסיק לחפש אחר מזל בסכומי כסף גדולים, יש בכך היגיון, לא כולם יודעים להתמודד עם טראומה כלכלית שכזאת. עם זאת, אלה סיפורים שאינם מעידים על הכלל, וקיימים זוכים רבים שמתנהגים בחוכמה עם זכייתם ומצליחים לקיים אורח חיים בריא ושפוי עם סכום הזכייה המכובד.

מעבר לכך, מחקר מפורסם משנות ה-70 הראה כי אין הבדל בין אושר של אדם שזכה בלוטו לבין זה של אדם שעבר תאונת דרכים. המחקר הראה כי בטווח הקצר זה שיזכה בסכום הגדול יהיה מאושר לאין שיעור, וזה שעבר תאונה יהיה בדיכאון עמוק, אך כבר לאחר מספר חודשים זה ישתנה. הרעיון הוא שהגוף, המוח והמחשבה שלנו מסתגלים למצב הקיים ואנחנו נוטים להשלים עם המצב שלנו, בין אם אנחנו בקיצון אחד או אחר. גם אם אנחנו מאושרים מאוד או מדוכאים מאוד, עם הזמן נגיע לנקודת ביניים, ושם אנחנו נרצה להישאר, מבלי להשלות את עצמנו ושמחים בחלקנו.

מקור: עידו קיסוס
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו