print header

אוסף החיקויים הגדולים ביותר של טוביה צפיר

 במדינה כמו ישראל, שיש שיגידו שכל רגע בה הוא "או סקנדל או פסטיבל" – והפוליטיקה תמיד נמצאת במרכז, לטוב ולרע, קמו הרבה מאוד חקייני פוליטיקאים במשך השנים, אך אם יש אדם אחד שזכה לא פעם בתואר "החקיין הלאומי", הרי שזה לא אחר מטוביה צפיר. נכון, במשך הקריירה הארוכה והמפוארת שלו צפיר הספיק לעשות עוד אי אלו דברים – להנחות שעשועונים, לשחק בשורה ארוכה של סרטים וסדרות ולהפוך אפילו לכוכב ילדים – אך יחד עם כל זאת, איש לא ישכח את יכולת החיקוי המופלאה שלו ואת החיקויים האדירים איתם הופיע, עוד מימי "ניקוי ראש" בשנות ה-70', דרך האירוח הקבוע שלו בתוכנית "סיבה למסיבה" של חברתו רבקה מיכאלי בשנות ה-80' ועד הדיבוב שהעניק לבובות הפוליטיקאים ב"חרצופים" בשנות ה-90'. אז לכבוד יום הולדתו ה-75 של צפיר (ב-31 לדצמבר 2020), שבשנה האחרונה אף הספיק להידבק בקורונה ולהחלים ממנה לשמחתנו הרבה, אנחנו מגישים לכם את אוסף 11 קטעי החיקוי הטובים ביותר שלו – שפשוט כיף לצפות בהם כל פעם מחדש, והם גם מזכירים כמה הפוליטיקה שלנו הייתה מאז ומתמיד עניין כל כך מצחיק.


 

ביבי בראי ההיסטוריה

לראש הממשלה שלנו בעשור האחרון קמו כבר חיקויים רבים, אך תסכימו איתנו שלא הרבה הגיעו לרמת דיוק כמו זו של טוביה. את חיקויי הביבי שלו החל צפיר כבר בשנות ה-90',עם בחירתו של נתניהו לעמוד בראש מפלגת הליכוד ולאחר מכן זכייתו בראשות הממשלה. הנה לפניכם קטע מצחיק במיוחד מאותה תקופה, שבו צפיר, בדמותו של נתניהו, פוצח במונולג חריף שבו הוא מספר לנו על כל הישגיו ההיסטוריים עבור ישראל – ומשרבב את עצמו לכמה מהרגעים הגדולים בתולדות המדינה, גם כאלו שהקשר בינו לבינם מוטל בספק...

 

ראש הממשלה רבין מדוכא ממצבו

טוביה היה והינו אחד מחקייני המנהיגים המצטיינים שיש לנו, וגם יצחק רבין המנוח, שהיה ראש הממשלה ב-1995, טרם הירצחו, זכה שצפיר ייתן מונולוג בדמותו – שבו רבין מציג את שר החוץ שלו ויריבו המושבע, שמעון פרס, בתור "ראש הממשלה הפולני", מספר על הקשיים שהוא נתקל בהם בתפקידו עתיר הדאגות ומבצע שיר מצחיק על מצבו המדכא. כל זה קרה בתוכניתו של יאיר לפיד, מי שאז היה מנחה מבוקש, והיום דמות פוליטית שהייתה יכולה גם היא לקבל חיקוי מופלא של צפיר.

 

ריקוד הדרעי

היום הוא מנהיג מפלגת ש"ס ושר הפנים של מדינת ישראל, אך בשנת 2000 היה אריה דרעי אסיר מן המניין, לאחר שב-1999 הורשע בעשיית מעשים בתמורה לשוחד וריצה שנתיים מאסר בכלא מעשיהו. בתקופה הזו הגיע צפיר, הלבוש כדרעי במדי אסיר, אל התוכנית "בטברנה" בהנחיית זאב רווח – והרקיד את הקהל כולו עם גרסה משעשעת לשיר "רקדי", שעסקה במצב האבסורדי של השר לשעבר שנכנס למאסר ועדיין שולט במפלגתו.

 

שיר המפלגות - בחירות 1999

"100 אלף מפלגות, נהיה ממש ברדק" שר צפיר בדמותו של ביבי, בפתיחת שיר מיוחד שהוכן לכבוד הבחירות לכנסת ה-15 בשנת 1999. נשמע לכם מוכר? נראה שאכן לא הרבה השתנה מאז, מלבד הפרצופים. אז היו לנו כאן טיפוסים פוליטיים כאהוד ברק, נתן שרנסקי, איציק מרדכי, רפול, הרב עובדיה יוסף ואפילו עזרא טיסונה ממפלגת "קזינו" – את כולם מגלם בקליפ המשעשע הזה טוביה, כהרגלו. כמעט אף אחד מהאישים שמככבים פה כבר לא בפוליטיקה שלנו, חוץ מנתניהו כמובן.

 

שלום לך ממשלת אחדות 1990

ממשלת אחדות והסכם רוטציה זה לא רעיון חדש – כבר בשנת 1988, לאחר הבחירות לכנסת ה-22, הקימו שמעון פרס ויצחק שמיר ממשלת אחדות של מפלגות העבודה והליכוד, כששמיר תחילה על כסא ראש הממשלה ולאחר כשנתיים מובטח לפרס להחליפו. לקראת סיום כהונת שמיר והמגעים להחלפתו בפרס, עלה טוביה שלנו על במת "סיבת למסיבה" והציג את הגרסה שלו ל"נישואים" הלא מוצלחים של הצמד הזה – כשהוא מחקה את שני המנהיגים בשיר משעשע על יחסיהם שעומדים בפני פיצוץ.   

 

אבי טולדנו וגילי נתנאל בהופעה

אנחנו התרגלנו לראות את טוביה מחקה ראשי ממשלה, שרים ופוליטקאים למכביר, אך קצת פחות אנשי בידור אחרים; לכן, כשכבר יש הזדמנות שכזו – לא כדאי לפספס אותה. צפו בחיקוי המצחיק שצפיר עשה לזמר המיתולוגי אבי טולדנו – בהופעה משותפת יחד עם אוסנת וישינסקי המחקה את הילד המזמר גילי נתנאל, כשצפיר בדמות טולדנו פורץ להופעתו וגונב לו את הבמה. בסוף הקטע צץ לו לפתע אבי טולדנו האמיתי, ומהחיבוק שהוא מעניק לטוביה אפשר לראות שלקח את הבדיחה באופן חיובי.

 

אריק שרון חוזר לחווה

אריק שרון נודע לא רק כמצביא צבאי, פוליטקאי ממולח, שר ביטחון ולאחר מכן ראש ממשלה – אלא גם כחוואי המגדל במשק שלו כבשים, כשעם אחת מהן הוא אפילו הצטלם באחד מתשדירי הבחירות שלו. אז כשטוביה נכנס לדמותו של ראש הממשלה ה-11, כמובן שהכבשים כיכבו, כשטוביה/אריק פונה אליהן בטון הדיבור הכל כך מזוהה איתו, משוחח איתן כחברותיו הטובות ומזמר יחד איתן שיר שהוא משל למצב הפוליטי בישראל של אותה תקופה.

 

רבקה ג'ון (גרסת ערפאת)

לא רק מנהיגים ישראליים היו ברפטואר החיקויים של טוביה צפיר – אלא גם "האיש עם השערות על הפנים" (כפי שהגדיר אותו מנחם בגין), יאסר ערפאת, שהיה מנהיג אש"ף ולאחר מכן ראש הראשות הפלסטינית, זכה להיות מגולם בידי החקיין הענק. עם הכאפייה הידועה והמדים הירוקים הנצחיים נכנס ערפאת לתוכניתה של רבקה מיכאלי, זימר לה את שיר האהבה המצחיק "רבקה ג'ון" במנגינה ערבית – וזכה ממנה לבסוף לחיבוק ונשיקה.

 

בדיקור חי - דן סלון מארח

בשנות ה-90' הייתה תוכנית אירוח אחת ששלטה בכל טבלאות הרייטינג של התקופה, "בשידור חי עם דן שילון" והמעגל המפורסם שלו. אז כמובן שטוביה הזדרז להיכנס לנעליו של המנחה המפורסם, בחיקוי במסגרת עוד תוכנית משנות ה-90' שהפכה למיתולוגית – "העולם הערב" של ארז טל ואברי גלעד. בקטע הבא טוביה, כמנחה בעל השם "דן סלון", מארח לא רק את צמד הבדרנים אלא גם את בנו השחקן (דאז) יואב צפיר – והשניים מתייחסים תוך כדי הקטע לקרבה ביניהם באופן משעשע. 

 

בוז'י הרצוג ואיווט ליברמן עושים ראפ

אז נכון שאנחנו זוכרים את צפיר בעיקר מהחיקויים הגדולים שלו למנהיגים המיתולוגיים שלנו, אבל גם בימינו הוא עדיין מבליח לחיקויים עכשוויים יותר ומצחיקים לא פחות. ככה למשל בקטע הבא, מהחידוש לתוכנית "סיבה למסיבה" בשנת 2016 – אז צילם טוביה קליפ מצחיק שבו הוא מחקה את יצחק (בוז'י) הרצוג ואת אביגדור (איווט) ליברמן מבצעים שיר ראפ מצחיק בסגנון הצמד הפופולרי סטטיק ובן אל, שעסק במגעים של שני אלו להקמת ממשלה עם נתניהו.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.