maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

16 תמונות מדהימות מתחרות צילומי טיולים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2017

  הליכה במדבריות חול, מבט על שמיים כחולים וצפייה בגורדי שחקים שמציפים ערים הם רק חלק מהנופים שמטיילים נחשפים אליהם במהלך המסעות שלהם ברחבי העולם. אלו שהתשוקה לטיולים מקננת בהם יודעים עד כמה גדולה ההנאה מגילוי של תרבויות ומקומות שונים, שמצוותת בצורך לתעד את מה שעומד מול העיניים. המגזין הנודע "נשיונל ג'יאוגרפיק" עורך תחרות מיוחדת בדיוק עבור אותן נפשות נודדות שלוכדות את הקסם של העולם בעדשת המצלמה שלהן, כפי שתראו בסדרת התמונות שלפניכם. 16 התמונות המדהימות הללו, שמלוות בהסברים קצרים, צולמו על ידי מטיילים ברחבי העולם שהצליחו לתעד רגעים ומקומות מיוחדים מאין כמוהם בצורה נפלאה ועוצרת נשימה שפשוט חובה לראות. צפייה מהנה.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 

1. "כוחו של הטבע" – סרג'יו טפירו וולסקו, קטגוריית טבע

תמונות מתחרות צילומי טבע: הר געש מתפרץ
התמונה המופלאה ומעוררת היראה הזו זכתה במקום הראשון בקטגורייה שלה, ולא קשה להבין מדוע. הצלם המוכשר הצליח ללכוד את הרגע שבו הר הגעש קולימה שבמקסיקו התפרץ לאחר ששמע את הרעם הנלווה לתופעה. למרות החשש הטבעי ברגע הזה, סרג'יו אמר כי רגעי ההתפרצות היו מהמרגשים בחייו, כשהצליח לראות בעצמו את כוחו העצום של הטבע.
 

2. "מערות שיש" – קליין גסל, קטגוריית טבע

תמונות מתחרות צילומי טבע: מערות שיש עם אגם בתוכן
הצילום המיוחד הזה של מערות השיש בפטגוניה צולם לאחר שהצלם, קליין גסל, טייל עם אביו במשך 10 שעות. שניהם רצו לראות מקומות שאינם תיירותיים והומי אדם, והם הצליחו במשימה בצורה נפלאה כשמצאו את מערות השיש שנראות כמו כוכב לכת כחול מרהיב.

3. "תחת הגל" – רודני בורסיאל, קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: גולש מים בצילום תת מימי רוכב על גלשן
צילומי גלישה של אנשים שרוכבים על גלים פראיים הם מיוחדים כשלעצמם, אך כאלו שמצולמים מתחת למים מוסיפים לרגעים הללו נופך מיוחד במינו. במקרה של הצילום שלפניכם, הצלם ליווה את הגולש המקצועי דונובן פרנקריטר לאי טברואה שבפיג'י כדי לצלם את מסע הגלישה שלו מזווית אחרת - משימה שהצליחה בצורה יוצאת דופן.

4. "שוק צבעוני" – קאייאן מדרסמייל

תמונות מתחרות צילומי טבע: כיסויים צבעוניים של דוכני שוק בתאילנד
רדת הלילה בבנגקוק, תאילנד, אין פירושה שהעיר כולה מוחשכת, אלא להיפך. לקראת השעות החשוכות של הערב, קמים בשוק העירוני דוכנים צבעוניים שיוצרים ערב של גוונים, מראות וניחוחות באחת הערים האהובות בעולם.

5. "רגע מעניין" – יוליוס ויי, קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: גברים עומדים מול ציור של גברים שמביטים החוצה
החיים מחקים את האמנות במקרה של התמונה המוצלחת הזו, שתיעדה גברים תלת ממדיים צופים בגברים דו ממדיים שחיים לנצח על בד ציור. הצפייה ההדדית הזו שעשעה את הצלם שהביט מאחורה וצילם אותה בחשאי.
 

6. "מגרש הכדורגל הונינגסווג" – מישה דה-סטרוייב, קטגוריית ערים

תמונות מתחרות צילומי טבע: צילום אווירי של מגרש כדורגל
באיי לופוטן שבנורווגיה מצוי אחד ממגרשי הכדורגל המדהימים ביותר באירופה – מגרש הונינגסווג. התמונה המרשימה של המגרש היפהפה הזה צולמה ביום בהיר יחסית, כשהצלם העז להטיס את הרחפן שלו לגובה של 120 מטרים מעל פני המים כדי לתפוס את המגרש בשלמותו.

7. "הר ברומו" – ריינולד דוונטרה, קטגוריית טבע

תמונות מתחרות צילומי טבע: הר געש קטן מתפרץ
באי האינדונזי ג'אווה מצוי לו הר ברומו הקטן שמעורר תשומת לב גדולה בגלל ההתפרצויות הגעשיות שלו. את הצילום המרשים של התפרצות הר הגעש שלפניכם הצלם תיעד מהמרפסת של המלון שבו הוא שהה, ומטרתו הייתה ללכוד את העפר המואר באור היום.

8. "רמות קריאה" – נורברט פריטס, קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: צילום פנימי של ספרייה מסודרת עם מספר קומות
התמונה המיוחדת הזו, שתועדה בספריה העירונית בשטוטגרט שבגרמניה, נראית כאילו נלקחה מסצינה של סרט עתידני. אך למעשה זהו יום רגיל לחלוטין בספרייה הזו, שמסודרת למשעי ומוארת בצורה נפלאה, על כל ספריה והקוראים שבה.

9. "תנינים בריו טרקולס" – טארון סינהא, קטגוריית טבע

תמונות מתחרות צילומי טבע: תנינים בתוך נהר ועל גדותיו
הצלם האמיץ של התמונה הזו הביט מתחת לגשר, לתוך נהר טרקולס בקוסטה ריקה ששורץ בתנינים, כדי לצלם אותה. בין טבילה לטבילה, לטאות הענק הללו יוצאות לאדמה כדי לנוח ולרבוץ תחת השמש בעוד שעוברים ושבים צופים בהן מלמעלה.

10. "גישור בין דורות" – יוביט ג'ורג', קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: אב שם לבנו כובע מסורתי לצד מסגד
בצאת חודש הרמדאן בניו דלהי, הודו, אב ובנו ישבו לצד מסגד תחת השמיים הכחולים. שני בני הדור השונים היו לבושים בלבן לכבוד יום העיד אל פיטר שמתרחש בתום החודש הזה, וחלקו רגע מיוחד שהצלם לכד בעדשת המצלמה שלו.

11. "עיר מקורה" – אנדי יונג, קטגוריית ערים

תמונות מתחרות צילומי טבע: צילום אווירי של בניינים צפופים
האוכלוסייה ההולכת וגדלה של העיר הונג קונג שבסין מצריכה בנייה של יותר ויותר מבנים, מה שמוביל לצפיפות בלתי נתפסת. בתמונה ניתן לראות בניינים צמודים אחד לשני בגן ומפואה שבעיר – אחד האזורים המאוכלסים ביותר באזור שהצלם כינה "עיר מקורה".

12. "אל-עין" – אנדריי בוצ'נסקי, קטגוריית ערים

תמונות מתחרות צילומי טבע: צילום מרחוק של מאות בניינים זהים זה לזה
מהעפר, האבק והאדמה של העיר אל-עין שבאיחוד האמירויות הערביות צומחים להם בניינים כמו פטריות אחרי הגשם. המבנים, שנבנים כמו תעתיק זה של זה, יוצרים מערך מיוחד ומושלם עבור התמונה שתיעדה אותם יחדיו.

13. "עבודת אמונה" – פ. דילק יואר, קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: דרוויש מסתובב במקומו כשאור בוקע דרך חריצים עגולים במבנה ישן
איש דת הדרוויש שבתמונה חולל בתוך מבנה עתיק בקוניה שבטורקיה כחלק מטקס דתי מיוחד. הסיבובים, אשר מסמלים עלייה לקראת אמת ואהבה ומסמלים את השינויים בחיים, תועדו בצורה נפלאה תחת האור שחדר למבנה והאיר את הרגע הרוחני המיוחד שהדרוויש חווה.

14. "פחד גבהים" – אלברט דרוס, קטגוריית ערים

תמונות מתחרות צילומי טבע: צילום מלמעלה של בניינים גבוהים
הצלם של בנייני המגורים שבתמונה עבר לא מעט כדי לתעד אותה... לפני שהוא נתלה בין שמיים וארץ בבנייני המגורים הגבוהים ביותר בפוסן שבדרום קוריאה, אלברט דרוס היה צריך להשיג אישורים מיוחדים כדי לצלם את התמונה הנכספת שלו. למרבה השמחה, אלכס הצליח בשתי המשימות ותיעד מגבוה את התמונה המרהיבה הזו ללא פציעות.

15. "נפנוף רשתות" – דני וונג, קטגוריית אנשים

תמונות מתחרות צילומי טבע: דייג מניף רשתות דיג בתוך נהר
כפר הדיג בנפת סיה-פו שבסין הופך למקום ציורי כאשר הדייגים יורדים לנהר ומשליכים את הרשתות שלהם כדי לתפוס את השלל היומי. באוושת רוח אחת ולחיצה על כפתור הצילום במצלמה, הצלם הדייקן לכד את ההנפה של רשתות הדיג מעל המים שנראים כמעט מוצקים. 

16. "בריכה ירוקה בכיס לבן" – גארט שורי, קטגוריית טבע

תמונות מתחרות צילומי טבע: בריכה ירוקה בתוך מסלע בהיר
במדינת אריזונה שבארצות הברית ישנו אזור מיוחד המכונה "כיס לבן" על שם הסלעים הבהירים שמצויים במרחביו, ובין הסלעים הללו ניתן למצוא גם את הבריכה הירוקה שבתמונה, שמקבלת את צבעה מהאצות שגדלות בה. את התמונה המיוחדת הזו תיעד הצלם בליל ירח מלא, שסיפק תאורה טבעית אשר הודגשה על ידי המבזק ותפסה אזור טבעי יפה במינו בעדשת המצלמה.
 
מקור התמונות: nationalgeographic.com
 
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו