print header

12 פריטים יחודיים מבטון שתוכלו להכין בבית

  אנו רגילים לראות בבטון כחומר גלם קר ונוקשה שנועד בעיקר לבנייה של הבתים בהם אנו חיים ובבניינים בהם אנו עובדים. למרות התפיסה הזו, בטון לא חייב לשמש להכנת לבנים בלבד, אלא גם פריטים נפלאים שיכולים לעטר את ביתכם מבפנים ומבחוץ בצורה מקורית במיוחד. עם המדריך הבא תלמדו כיצד להכין 12 יצירות ייחודיות מבטון בדרך פשוטה להפליא עם מעט כלים והרבה מקוריות. הפריטים שתכינו יוכלו לשמש אתכם במשך שנים ארוכות בזכות החוזק והעמידות של הבטון שמרכיב אותם, כך שלא תצטרכו לחשוש מבלייה בתקופה הקרובה, אלא פשוט ליהנות ממעשה ידיכם.
 
טביעות יד ביציקת בטון
 

לפני הכל, כיצד מכינים בטון?

כפי שאמרנו, הכנה של בטון לא כרוכה במאמץ רב ולא דורשת כלים מקצועיים. כמו חומרי גלם רבים אחרים, ניתן לרכוש את הבטון בחנויות לחומרי בניין, והוא עולה כ-20 שקלים לשק של 25 ק"ג. החברות השונות מכינות תערובות מגוונות של בטון, ולכן צריך לעקוב אחר ההוראות הרשומות על השקים של חומר הגלם שלכם כדי להכין אותו בצורה הטובה ביותר. לאחר ההכנה של הבטון, עליכם ליצוק אותו לפי ההוראות של כל פריט, ובשלב הבא כל שתצטרכו לעשות הוא להמתין כיממה כדי שהיצירות שלכם יתיישבו והיו מוכנות לשימוש.

1. ידיות למגירות וארונות

ידיות מבטון בהחלט יהיו יציבות לאורך שנים, וכל שתצטרכו כדי להכין אותן הוא קופסאות קטנות בצורות שאתם אוהבים וברגים באורך שמתאים למגירות או לארונות המיועדים להן. 
ידיות מבטון בצורת לב
בחרו תבנית בצורה של הידיות שאתם רוצים ליצור, מזגו תערובת בטון מוכנה לתוכן והכניסו במרכזן ברגים עד לתחתית. המתינו לייבוש מוחלט, הוציאו את הידיות מהבטון והבריגו אותן למגירות הרצויות.
שלבי הכנה של ידיות בטון

2. מעמד לטלפון נייד

אם זה במשרד או בבית, לאף אחד סביבכם לא יהיה מעמד טלפון מיוחד כמו זה שלפניכם! כדי להכין את המעמד שבתמונה, תצטיידו בקופסת קרטון בצורה הרצויה (ודאו שהתחתית שלו שטוחה) וחתיכת עץ שחתוכה כך שיש לה בליטה בקצה אחד ותשמש כחלק שעליו תניחו את הטלפון הנייד. 
מעמד לטלפון מבטון
ציירו חלון מלבני קטן, ברוחב של הבליטה של חתיכת העץ, בשליש העליון של קופסת הקרטון בה אתם רוצים להשתמש כתבנית. צקו את הבטון לקופסה, המתינו מספר רגעים, חתכו את החלון שציירתם והכניסו לתוכו את חתיכת העץ. 
שלבי הכנה של מעמד לטלפון מבטון
המתינו לייבוש מוחלט, חתכו את קופסת הקרטון, שייפו את החלק התחתון של המעמד והניחו אותו היכן שתרצו.

3. מגנטים למקרר

המגנטים הדקיקים שיש לכולנו על המקרר לא מצליחים להחזיק דברים רבים במקומם, אך אם תכינו אותם מבטון, תוכלו להיות בטוחים שהם לא יזוזו. כדי להכין מגנטים מבטון, צקו בטון מוכן לתוך תבניות סיליקון משומנות קלות. הניחו בעדינות מגנט עגול שניתן לרכוש בחנויות יצירה, המתינו לייבוש מלא והוציאו את היצירות שלכם מהתבנית.
מגנטים מבטון בצורת כוכבים
 

4. ווי תלייה

אין בית שלא צריך כמה ווי תלייה ברחבי החדרים, עליהם ניתן לתלות בגדים, צעיפים ופריטים אחרים. על מנת להכין וויי תלייה, בחרו תבנית סיליקון או כל תבנית אחרת בצורה הרצויה, צקו לתוכה בטון מוכן והניחו במרכז בורג או מסמר בהתאם להרכב הקיר שלו הווים מיועדים. 
ידיות בטון במגוון צורות
המתינו לייבוש, הוציאו את הווים מהתבניות ותלו אותם בכל מקום בו אתם נוהגים לתלות בגדים או פריטים אחרים. 

5. קרש הגשה

כל אחד צריך מגש להגשה בביתו, עליו יוכל להניח פירות או גבינות בצורה נאה עבור בני משפחה או חברים שבאים לבקר, ועם בטון, אתם לא תצרכו להוציא הון תועפות על הפריט הפשוט הזה. 
פריטי אוכל מונחים על מגש מבטון
במקום ללכת לחנות של כלי בית, צקו בטון לתוך קופסת קרטון מלבנית בגודל של המגש הרצוי (צקו מעט בטון, שכן המגש אמור להיות שטוח יחסית). המתינו לייבוש מלא וחלצו את המגש החדש שלכם מקופסת הקרטון. שטפו במים פושרים ומעט סבון והגישו למי שתרצו חטיפים טעימים בצורה מרשימה במיוחד.

6. פמוטים

אין כמו אור נרות עדין כדי להשרות בבית אווירה נעימה וחמימה, ועם בטון תוכלו להכין לעצמכם פמוטים נפלאים למטרה הזו. בשביל הפמוטים עליכם להצטייד בגביעונים ריקים של מעדנים ונרות כמו אלו שאתם רוצים להשתמש בהם בעתיד. 
פמוטים מבטון עם נרות גבוהים בתוכם
נקו היטב את הגביעונים של המעדנים וייבשו אותם מלחות. לאחר מכן צקו לתוכם בטון והכניסו במרכז נרות בקוטר הרצוי. המתינו לייבוש, חתכו את הגביעונים, חלצו את הפמוטים והדביקו להם עיטורים שונים אם תרצו.
שלבי הכנה של פמוטים מבטון

7. תליונים לשרשראות

כיום אומנים וצורפים רבים משתמשים בחומרי גלם לא שגרתיים כדי להכין תכשיטים, והם בהחלט מתמחרים אותם גם על הייחוד הזה. במקום להוציא סכומים גבוהים על התכשיטים הללו, תוכלו להיות צורפים בעצמכם, ולהכין תליונים יפיפיים מבטון ולולאות תלייה. 
תליונים בצורת לב מבטון
צקו את הבטון לתבניות סיליקון קטנות בצורה שאתם רוצים, המתינו לייבוש מלא והדביקו מאחוריי התליונים לולאות תלייה שניתן לרכוש בחנויות יצירה. לחילופין, תוכלו לשים את הלולאות בתוך הבטון לאחר שתיצקו אותו כדי לוודא שהוא לא יזוז ממקומו, ולתלות את התליונים החדשים שלכם על כל שרשרת. 
שלבי הכנה של תליונים מבטון

8. כלים לעציצים

צמחים מוסיפים נופך טבעי מקסים לכל חדר בו הם נמצאים, ואם תכניסו אותם לעציצים מעשה ידיכם, היופי יגדל פי כמה. כדי להכין עציצים מבטון השתמשו בשתי קופסאות קרטון  - אחת גדולה ואחת קטנה. 
עציצים מבטון
הכניסו את הקופסה הקטנה לתוך הגדולה וצקו בטון ברווח ביניהן. הכניסו משקולות או פריט כבד אחר לתוך הקופסה הקטנה כדי שלא תעלה כלפיי מעלה. המתינו לייבוש מלא, גזרו את קופסאות הקרטון והוציאו את עציצי הבטון שלכם. 
שלבי הכנה של עציצים מבטון
שייפו את החלק העליון של העציצים כדי שיהיה חלק, קדחו בחלקו התחתון חורים ליציאת מים והניחו את העציצים החדשים שלכם בכל מקום שתרצו.

9. מחזיקי ספרים

מחזיקי ספרים מבטון
כולנו מכירים את מפולות הספרים שמתרחשות לעתים כשאנו רוצים להוציא ספר אחד ויחיד, וכדי למנוע זאת אנשים רוכשים מחזיקי ספרים שיכולים להיות יקרים למדי. במקום לרכוש מחזיקי ספרים, פשוט תכינו אותם בביתכם עם בטון בצורה פשוטה להפליא. צקו בטון מוכן לתוך תבניות בצורות שאתם רוצים, למשל אותיות או כל דבר אחר שגדול דיו כדי להחזיק ספרים במקומם. 
תבניות בצורת אותיות
המתינו לייבוש מלא והניחו את מחזיקי הספרים היכן שתרצו. 

10. אהיל

אהיל מבטון
אהיל מבטון נותן לכל חלל מראה אורבני ומודרני, ולא תצטרכו יותר מבלון כדי להכין פריט מיוחד שכזה. להכנה של אהיל מבטון עליכם לצפות בבטון בלון בגודל הרצוי, ולהשאיר חור קטן דרכו תוכלו להשחיל כבל לנורה וצד אחד פתוח, ממנו יגיח האור. הניחו לבטון להתייבש על הבלון ולאחר מכן פוצצו אותו באמצעות מחט או סיכה. שייפו את האהיל החדש שלכם, צבעו את חלקו הפנימי בלבן, הניחו לייבוש ותלו או הניחו אותו ברחבי ביתכם.
אהיל מבטון

11. קערית לתכשיטים

קערית לתכשיטים מבטון
קערית לתכשיטים מבטון תשמור עליהם במקומם ותעטר את חדרכם בצורה מקורית במינה. להכנה של קעריות כאלו, צקו בטון לתוך כלי עם דפנות שישמש כתבנית של צלוחית או קערית. המתינו לייבוש, הוציאו את מחסן התכשיטים החדש שלכם והניחו אותו ברחבי החדר כמו שהוא, או עם נגיעות של צבעים שאתם אוהבים.

12. כיסאות

כיסא עם מושב מבטון
כיסאות שתכינו במו ידיכם ירשימו כל אורח, וכשהם עשויים מבטון, תוכלו להיות בטוחים שהם יהיו יציבים בכל עת. כדי להכין כיסאות יציבים, חשוב שתבחרו ברגליים שהן באותו אורך, או כאלו שתוכלו לחתוך לאותו אורך. להכנת הכיסא עליכם ליצוק בטון לתוך דלי או כלי אחר בצורה של ההמושב שאתם רוצים ליצור. הכניסו 3 או 4 רגלי עץ שיש בביתכם, או כאלו שניתן לרכוש בחנויות של כלי עבודה, ואזנו אותם במרחקים שווים זה מזה. המתינו לייבוש מלא, הוציאו את הכיסא מהדלי (ייתכן שתצטרכו לחתוך את הדלי) ושייפו את הקצוות שאינם אחידים. 
שלבי הכנה של כיסא עם מושב מבטון
בדקו שרגלי הכיסא מאוזנות, ואם זה לא כך חתכו אותן לאורך הרצוי. צבעו את רגלי הכיסאות שהכנתם בצבעים שאתם אוהבים והציבו אותו ברחבי הבית.
מקור התמונות: רחבי הרשת

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.