בחן את עצמך: איך תתנהג אם פתאום תהפוך למנכ"ל של החברה שלך?

זה לא משנה אם אתם אוהבים או שונאים את העבודה שלכם, רוב הסיכויים הם שחשבתם לא פעם על תרחיש דמיוני שבו אתם עומדים בראש החברה ומנהלים את כולם, או במילים אחרות - מתמנים לתפקיד המנכ"ל. חלמתם על הרגע שבו תיכנסו למשרד משודרג, תבטלו את השעות הנוספות שכולם שונאים, תטפלו בבעיות שכיום כולם מתעלמים מהן ותקבעו את עתיד החברה. אך האם חשבתם פעם כיצד תעשו זאת ואיזה מן סגנון ניהול יאפיין אתכם? זאת שאלה שלא קל לענות עליה, שכן היא קשורה באופן הדוק למאפייני אישות רבים, גלויים ונסתרים כאחד. אז כדי לגלות את התשובה אתם מוזמנים לענות על השאלות הבאות שבמבחן שלפניכם, שבסופו תגלו איזה סוג של מנכ"לים אתם יכולים להיות בהתאם לאופי שלכם, ומה משמעות הדבר בקשר לחייכם באופן כללי...
מבחן אישיות: מוזניים
 
איזה משני התחומים הבאים יותר חשוב לדעתך?
מבחן אישיות: חומרי ציור
אומנות
מבחן אישיות: עבודה במעבדה
מדע
מבחן אישיות: איזון
אין הבדל
מבחן אישיות: חדר ישיבות מהודר
 
מנכ"ל טוב הוא כמו...
רב חובל
אח או אחות במשפחה
מנטור
מאמן
מפקד צבאי
מבחן אישיות: אדם מצייר על לוח מחיק
 
מה הדרך הטובה ביותר לעודד תפוקה גבוהה?
חיזוקים חיוביים
הטלת אחריות
מבחן אישיות: אדם מול לוח עם הרבה דפים
 
מה התכונה הכי טובה עבור עובד?
ניהול עצמי
יכולת למלא הוראות
ידידותיות
אינטליגנציה גבוהה
יכולת לעבוד בצוות
תכונה אחרת
מבחן אישיות: אדם מעביר הרצאה במקום עבודה
 
אתה חלק מצוות שצריך להכין מצגת מקיפה על העבודה בשנה שחלפה - כיצד לדעתך תתנהל?
אני אתן לכל אחד מחברי הצוות לעבוד על החומר שקשור לעבודה שלו, הרי זה מה שהם עושים!
אני אעזור לכל אחד מהם לעבוד על החלק שלו כדי שכל המצגת תהייה מושלמת
אני אעבוד על החלק שקשור לעבודה שלי, ואז אתפנה לשאר המשימות שלי ואעזור לאחרים אם יהיה צורך
אני אפקח על מה שכל חברי הצוות עושים כדי לוודא שהמצגת תהיה מושלמת
אזכיר לכולם כמה חשוב להשקיע במצגת הזאת כמה שיותר ומה עלולות להיות ההשלכות של ביצוע לא טוב
מבחן אישיות: אישה שוכבת על ערימת עלי שלכת
 
כיצד ניתן לתאר את ההתנהגות שלך ברוב הימים?
עובד כדי לחיות
חי כדי לעבוד
מבחן אישיות: כלי שחמט
 
לפי דעתך החלק הכי טוב בתפקיד המנכ"ל הוא...
חופש הפעולה
המעמד החברתי
היכולת להשפיע
היכולת לנהל אחרים
קבלת סמכות
מבחן אישיות: קפה שכוך על שולחן עבודה מלא במסמכים
 
ומה החלק הכי רע בתפקיד המנכ"ל?
האחריות
הניתוק משאר העובדים
כמות העבודה
התמודדות עם עובדים רעים
החדרת מוטיבציה באנשים אחרים
מבחן אישיות: לחיצת ידיים על רקע שטרות כסף
 
הדרך הכי טובה לקבל קידום בעבודה היא...
להתחבר עם אנשים ברמה האישית
לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר
למצוא את נקודות החולשה שלי ולשפר אותן
לתת 110% אחוז מעצמי בכל מסגרת אפשרית
לא לקחת סיכונים מיותרים
מבחן אישיות: פינוקיו
 
האם בעבר שיקרת או הסתרת מידע מאחרים בקשר לעבודה שלך?
לפעמים, אבל רק כשהיה מדובר בנושאים זניחים
כן, אבל לאחר מכן תמיד תיקנתי את המצב
תמיד השתדלתי שלא לעשות זאת
לא, תמיד היה חשוב לי להציג אך ורק את האמת
אם זה מקדם אותי ואת המטרות שלי, לפעמים אני משקר
 
איזו מהתמונות הבאות מתארת את סביבת העבודה שלך בדרך הטובה ביותר?
מבחן אישיות: לוח שנה
 
קיבלת שבוע חופש בהפתעה, מה הדרך הכי טובה לנצל את הזמן הזה?
לצאת לחופשה בחו"ל
לבלות עם חברים טובים ובני משפחה כמה שיותר
פשוט לנוח, בשביל זה יש חופש
לטפל במשימות וסידורים שונים בבית ובחיים האישים שלי
להשתתף בקורס או בסדנה שקשורים לתחומים שמעניינים אותי
מנכל לא מתערב
מבחן אישיות: מנהל רגוע
התשובות שלך לאורך המבחן מעידות על כך שיש לך אופי של אדם נינוח מאוד שיכול להפוך להיות המנכ"ל הכי אהוב בעולם, או לחלופין - נטל על החברה שמשגע את העובדים שלו. הסיבה לכך היא שיש לך העדפה ברורה לסגנון ניהול שלוקח צעד אחורה מעיקר העשייה, ומתמקד בייחוד בדברים שקשורים לניהול כלל החברה ולא בהכרח לעבודה עצמה. אין לך רצון להיות מנהל קפדן שמתערב בכל פרט קטן, וזה מבורך, אבל יכול להיות שבשל כך האנשים שתלויים בך כמעט ולא יקבלו ממך משובים או תמיכה. יכול להיות שאתה חש שהרווחת ביושר את הניתוק הזה, ושאם תקודם לפתע לתפקיד המנכ"ל של החברה שלך אז בהחלט מגיע לך לנוח קצת על זרי הדפנה, אבל החיים לא באמת כאלו פשוטים. האנשים שמסביבך, בעבודה, בבית ובמסגרת החברים שלך, רוצים לקבל את העזרה שלך וליהנות מהניסיון ודרך החשיבה שלך, אז לטובתם ולטובתך, כדאי שתהייה מעורב יותר בדברים שיקרים ללבך.
מנכל חברי
מבחן אישיות: מנהל חברי
לפי התשובות שבחרת במבחן הזה, נראה שיש לך יכולת בינאישית מדהימה, וקשה מאוד שלא להתלהב ממך ומהכריזמה הסוחפת שלך. כתוצאה מכך, סגנון הניהול שהכי מתאים לאישיות שלך הוא המנכ"ל החברי – מנהל עם השפעה חיובית חזקה מאוד על מקום העבודה שלו. אנחנו בטוחים בכך שגם אם נבחן את ההתנהלות שלך במסגרות אחרות נראה משהו דומה מאוד, כי יש משהו באופי שלך שקל מאוד להתחבר אליו. יחד עם זאת, אדם שכמוך מתקשה מאוד להתמודד עם מצבים דרמתיים, ואנשים שליליים מאוד הם פשוט לא משהו שאתה מבין ולכן גם קשה לך לטפל בו. עצתנו לך היא פשוט להתרחק מדברים שכאלו במסגרת העבודה והחיים האישיים שלך ולהמשיך להתמקד בכל מה שחיובי, ויכול מאוד להיות שהיום בו תקבל קידום יגיע הרבה יותר מהר משאתה חושב...
מנכל מאוזן
מבחן אישיות: מנהל רציני
לפי התשובות שלך נראה שאתה אדם ועובד מאוזן מאוד, שאם לפתע יתקדם לכיסא המנכ"ל של החברה הוא ינסה לעשות את כל שביכולתו כדי ליצור סביבת עבודה נוחה לכולם. זאת אולי נשמעת כמו עובדה זניחה למדי, אבל אנשים כמוך – שהכוח לא עולה להם לראש - הם נדירים למדי, וסביר להניח שתמיד ידעת איך להתנהל במצבי לחץ בדרך רגועה ושקולה. כאשר יש לידך צוות של אנשים חדור מטרה ובעל יכולת, אין נכס גדול יותר ממך למקום העבודה, לקבוצת חברים או אפילו במעגל המשפחתי שלך. רק תזכור שבכל מקום ובכל מצב עלולים להיות אנשים שינסו לנצל אותך, וזה לא משנה אם יום אחד באמת תהיה מנכ"ל או לא - השפעות שליליות צריכות להתנתק מהחיים ומהסביבה שלך.
מנכל שיורד לפרטים הקטנים
מבחן אישיות: שולחן עבודה עם המון מסמכים
התשובות שלך מעידות על כך שאתה אדם שתמיד מנסה לשים לב לכל פרט קטן ולנתח את המשמעות והחשיבות שלה. למעשה, אנחנו לא נהייה מופתעים אם הצלחת לחזות את העובדה שתקבל את התוצאה הזאת... לאורך המבחן התשובות שלך הראו שיש לך מערך כישורים שיכול להפוך אותך למנכ"ל או למנהל מוכשר מאוד, אבל גם לכזה שעלול להתמקד אך ורק בפרטים הקטנים ולשכוח את התמונה הגדולה ואת הגורם האנושי שמעורב בכמעט כל תחום בחיים. זכור תמיד שרוב האנשים אוהבים לקבל מידה מסוימת של חופש פעולה ובחירה, וזה נכון בכל תחומי החיים, לרבות זוגיות והורות. כדי לעזור לך להתמודד עם הנטייה הזאת שלך, בעבודה ובחיים האישיים בכלל, אנחנו פשוט ממליצים לך לסמוך על האנשים שמסביבך יותר. יכול להיות שמפעם לפעם תתאכזב מהתוצאות ותגיד לעצמך שאתה היית יכול לפעול בצורה טובה יותר, אבל זאת הדרך שבה החיים לפעמים מתנהלים ועדיף לקבל את המצב הזה מאשר להילחם בו.
מנכל מכוון מטרה
מבחן אישיות: עבודה מול מסך מחשב
לדעתך רוב האנשים שמקבלים לידיים שלהם אחריות וכוח לא יודעים כיצד לנצל זאת בדרך הטובה ביותר, אבל אתה מתכנן לפעול אחרת... כאשר מישהו ייתן לך את הסמכות והמשאבים לנהל את החברה שלך, אתה תהפוך אותה למכונה משומנת היטב במהירות רבה. אין ספק שהדבר יתרום הרבה להצלחה שלך ושל החברה, אבל בדרך יכול להיות שתקבל הרבה החלטות קשות וגם תפגע בכמה אנשים שלא יפעלו בדיוק באופן שאתה דורש. חבל שזה יהיה המצב, כי אין שום סיבה להתנהל בדרך כוחנית ודורסנית כאשר יש אפשריות אחרות. אנחנו ממליצים לך לזכור זאת בקשר לכל תחומי החיים שלך, כי אם תעשה זאת תגלה שאפשר לקבל תוצאות מדהימות בלי לשכוח להתחשב באנשים שסובבים אותך וברגשות שלהם. ברגע שתלמד כיצד לנהוג כך אתה תהיה מנהיג מנצח, שבהחלט יכול להיות מנכ"ל של כל חברה בעולם!
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.