המבחן הזה יעזור לכם לגלות את מאפייני האישיות הנסתרים שלכם...

  לא תמיד קל לנו להגדיר במדויק את האישיות שלנו ואת דפוסי החשיבה שלנו, וזו עובדה הגיונית מאוד משום שהמוח האנושי הוא אחד מהדברים הכי מורכבים ומסתורים בעולמנו. למרבה המזל הפסיכואנליזה וגישות טיפוליות אחרות העניקו לנו כלי פשוט ושימושי לאבחון ולחקר הנפש שלנו: אסוציאציות (בעברית - תסמיכים). מדובר למעשה בהקשרים שהמוח מבצע בין שני פרטים שונים (מילים, תמונות, אנשים, רעיונות וכדומה) שמלמדים אותנו על דרך הפעולה שלו ולכן הם גם יכולים לעזור לנו להבין מי אנחנו באמת. המבחן שלפניכם מתבסס על העיקרון העוצמתי הזה, שבעזרתו תוכלו לגלות את 4 המאפיינים המרכזיים ביותר באישיות שלכם, וללמוד כיצד הם משפיעים על אופייכם...
מבחן אסוציאציות: שתי ילדות שמחות
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "שמחה"?
חברים
משפחה
עבודה
צחוק
אהבה
כסף
מבחן אסוציאציות: איור של כדור אור בין שתי ידיים
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "קסם"?
אור
מטה
רוע
טוב
פיה
מעשייה
מבחן אסוציאציות: כוכב נופל
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "משאלה"?
תקווה
חלום
סימן
אמונה
אגדה
מציאות
מבחן אסוציאציות: מסכה של שטן וקילשון פלסטיק
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "נבל"?
מאיים
עצבני
כועס
רשע
זדוני
מצחיק
מבחן אסוציאציות: אדם מטייל בטבע
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "הרפתקה"?
מרוץ
מנוחה
עייפות
שיטוט
חיפוש
מסע
מבחן אסוציאציות: אישה במיטה
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "שינה"?
חלום
סיוט
אשליה
תרדמת
קללה
ברכה
מבחן אסוציאציות: פארק שעשועים בלילה
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "כיף"?
אוכל
מוזיקה
צחוק
חברים
משחקים
ריקודים
מבחן אסוציאציות: גבר מסתורי בסמטה אפלה
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "זר"?
סקרנות
סכנה
מוזרות
אהבה
חדש
פחד
מבחן אסוציאציות: שולחן קפה עם כוס, ספר ואגרטל
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "בית"?
טירה
יער
ארמון
דירה
משפחה
נוחות
מבחן אסוציאציות: גבר הודי מבוגר עם משקפיים
wikimedia/Jorge Royan
 
לאיזו מהאפשרויות הבאות יש את הקשר החזק ביותר למילה "ערך"?
עושר
חוכמה
הצלחה
אהבה
משפחה
אושר
4 מאפייני האישיות שלך הם: מופנמות, רגישות, פתיחות ושיפוטיות
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
נאמנות היא מילה בעלת חשיבות וערך משמעותי מאוד עבור אנשים כמוך, וזהו המאפיין שבזכותו יש לך רצון לעזור לאנשים אחרים למרות האופי המופנם שלך. יש לך זיכרון טוב לפרטים קטנים וגם דרך מיוחדת "לקרוא" אנשים במדויק ולדעת בדיוק מה הם רוצים ממך. בגלל הרצון שלך להימנע מדרמות ועימותים למדת לפתח הרמוניה עם סביבתך, ובאופן כללי הרבה יותר נוח לך להיות בסביבה מסודרת שבה הכל מובן וידוע מראש, ויש לך הנחיות פעולה ברורות.
4 מאפייני האישיות שלך הם: מופנמות, אינטואיציה מפותחת, פתיחות ושיפוטיות
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
חדי אבחנה, ידידותיים ובעלי תפיסה מהירה – לאנשים כמוך בהחלט יש הרבה במה להתגאות! מה שמאפשר לך לתחזק אישיות חזקה שכזאת הוא בעיקר מכלול האמונות והערכים שלך, שבזכותו המצפון שלך תמיד מכוון אותך למקום הנכון. למרות שיש לך נטייה לשפוט את האחר, תרבויות אקזוטיות ואנשים בעלי רקע שונה משלך מרתקים אותך והגישה שלך כלפיהם היא חיובית מאוד. יש סיכוי גבוה שהחלומות שלך הם גדולים ומאתגרים למדי, למשל לטוס בכל רחבי העולם או לזכות בפרס חשוב, אך עם אמונה ותמיכה מהסביבה יש לך סיכוי לא רע בכלל להגשים אותם!
4 מאפייני האישיות שלך הם: מוחצנות, אינטואיציה מפותחת, חשיבה ושיפוטיות
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
אנשים כמוך בדרך כלל נחשבים לקול ההגיוני בקרב המשפחה, סביבת העבודה או קבוצת החברים הקרובה שלהם, וזה לא מפתיע משום שבורכתם באינטליגנציה גבוהה לצד צניעות מעוררת הערצה. התכונות האלו מאפשרות לך להפגין "מנהיגות שקטה" שרבים נמשכים אליה – בלי הרבה רעש והפגנת סמכויות, רק התמקדות במטרה ושאיפה ליעדים גבוהים. במקביל יש לך צפיות גבוהות מעצמך, והן משפיעות על ההתנהלות שלך כמעט בכל תחום חיים שאפשר להעלות על הדעת. למרות שהתכונות האלו הן כנראה מקור גאווה לא קטן עבורך, חשוב לזכור שלפעמים צריך להשתחרר מהשאיפה לשלמות ופשוט ליהנות מהחיים.
4 מאפייני האישיות שלך הם: מופנמות, אינטואיציה מפותחת, חשיבה וקליטה
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
אדם כמוך תמיד רואה את הטוב שבעולם ובאנשים שסובבים אותו, אפילו כאלה שלא בהכרח זכאים ליחס הזה. ההתנהגות הזאת נובעת מהאופי הסלחני והתומך שלך, אשר הופך אותך לטיפוס אופטימי באופן כללי שאפשר לפנות אליו בכל מצב כדי שיראה את חצי הכוס המלאה. לפעמים אנשים אחרים טוענים שהראש שלך בעננים כל הזמן ושאין לך יכולת להתרכז בדבר, אבל הם לא מבינים שמוח יצירתי כשלך פשוט לא רוצה ולא צריך להתמקד בדברים לאורך זמן. יתרה מכך, הדמיון המפותח שלך הוא כלי רב עוצמה שפיתחת במשך שנים, לא בהכרח באופן מודע, והיום יש באפשרותך להשתמש בו בדרכים מעוררות קנאה שאסור לך לקחת כמובן מאליו.
4 מאפייני האישיות שלך הם: מוחצנות, רגישות, קליטה וחשיבה
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
מעולם לא פחדת מתשומת לב, ואין ספק בכך שאור הזרקורים עושה לך טוב, משום שהאישיות שלך היא ידידותית, קלילה ומזמינה, למרות שהיא קצת מרתיעה אנשים מופנמים. כאשר אין שום דבר מסעיר שקורה בחייך יש לך נטייה להשתעמם ולהתחיל לחפש דרכים יצירתיות להעביר את הזמן או ליזום פעילות משותפת עם אנשים אחרים. בזכות העובדה הזאת יצא לך שם של אדם ספונטני מאוד, וסביר להניח שמדובר בסיבה לגאווה מבחינתך, למרות שלפעמים הפזיזות שלך גורמת לצרות כאלה ואחרות. למרבה המזל יכולת החשיבה הזריזה שלך לרוב יכולה לתקן ולשפר את המצבים האלה, והנפש ההרפתקנית שלך משתקמת במהירות ומתחילה לחפש ריגושים חדשים.
4 מאפייני האישיות שלך הם: מוחצנות, אינטואיציה מפותחת, חשיבה וקליטה
מבחן אסוציאציות: ציור של מוח על רקע לוח שבבים
יש לך אישיות חמה ונדיבה שנובעת מכך שהעבר שלך לא תמיד היה חיובי, אך בכל זאת מצאת כוחות להתמודד איתו ואפילו להפוך לאדם אופטימי למדי. אנשים כמוך בדרך כלל לא אוהבים מסגרות חינוך נוקשות, אבל זה לא הפריע לך לרכוש ידע רב בדרכים אחרות, וגם שפע של חכמת חיים שעוזרת לא רק לך אלא גם למי שקרוב אליך. למרות החזות הצנועה שמאפיינת אותך, עמוק בפנים יש בך גאווה רבה על כל מה שעשית בחיים ואמונה חזקה שבשעת צורך לא תהיה לך שום בעיה להסתער קדימה ולנצח כל מאבק. במקרים שכאלו, האנשים שסביבך כנראה קצת יופתעו כי הם תופסים אותך כאדם עצלן, אבל הם לא מבינים שזה בעצם חלק בלתי נפרד מהאופי הרגוע שלך.
דירוג: