בחן את עצמך: מהו הסמל הרוחני העתיק של העוצמה שחבויה בך?

החיים המודרניים מתנהלים בקצב מהיר מאוד ובמקביל תמיד אומרים לנו שאנחנו צריכים ללכת קדימה מבלי להסתכל לאחור. אך אם נפנה את מבטנו אל העבר, לאו דווקא האישי שלנו אלא של האנושות כולה, נוכל למצוא שם אוצרות נפלאים, שיכולים לתת משמעות כבירה ועוצמתית להווה שלנו. חלק מאותם אוצרות הם הסמלים העתיקים של תרבויות מרתקות, שמעבר למשמעות הדתית שהייתה להם בעבר, הם היו גם בעלי חשיבות רוחנית ונפשית ראשונה במעלה. חלק מן הסמלים האלו מוכרים בעולמנו עד היום, והם משמשים עדות לחשיבה ולהיגיון האנושי הבסיסי, שמלווה אותנו מאז ימי קדם ועד ההווה. אז איזה סמל עוצמתי שכזה מסתתר בנשמתכם ומגדיר אתכם הכי טוב? אתם מוזמנים לענות על מבחן האישיות הבא ולגלות...
חפצים עתיקים
 
לאיזה סוג של תרבות עתיקה אתה הכי מתחבר?
סמל מהתרבות הקלטית
קלטית
סמל מהתרבות המצרית
מצרית
סמל מהתרבות היפנית
יפנית
מדף ספרים
אחר
פלטת צבעים
 
בחר אחד מן הצבעים הבאים:
ריבוע אדום
ריבוע ירוק
ריבוע כחול
ריבוע סגול
ריבוע לבן
אדם יושב בישיבה מזרחית ומהרהר
 
מבין המילים הבאות, איזו מסמלת את משמעות החיים בדיוק הרב ביותר לדעתך?
אהבה
איזון
שגשוג
אישה עם מבט מפוחד
 
מה הפחד הכי גדול שלך?
בדידות
הבלתי ידוע
מוות
להב מסור חד ולהב עגול, זה לצד זה
 
האם היית מגדיר את הנפש שלך כמעוגלת או כחדה יותר?
חדה
עגולה
 
בחר את הדמות המיתולוגית שמושכת אותך בעוצמה הרבה ביותר:
דמות מן המיתולוגיה
דמות מן המיתולוגיה המצרית
דמות מן המיתולוגיה
דמות מן המיתולוגיה
דמות מן המיתולוגיה
אדם מביט בנר
 
מהי לדעתך תכונת האופי הכי בולטת שלך?
אחריות
מנהיגות
אכפתיות
פתיחות
פעלתנות
שני גברים יושבים זה לצד זה
 
חבר טוב מספר לך על בעיה קשה שיש לו. מה הדבר הראשון שתעשה כדי לעזור לו?
אנחם אותו ואציע לסייע בכל מה שיבקש
אתכנן תוכנית כיצד לחלץ אותו מן הצרה
אשמע את כל מה שיש על ליבו ואנסה לסייע
אסביר לו איך לדעתי אפשר לשרוד כל קושי
אקח אותו לבלות על חשבוני כדי שישכח מכל הצרות
שעון עתיק
 
בחר חפץ עתיק:
כוס יין עתיקה
Luciana Braz
מכתש ועלי
גרזן
חרב סמוראים
סנדלים מוזהבות
לוח שנה
 
איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מהיום?
מנהל בכיר בחברה שבה אני עובד כיום
מוביל מיזם חדשני ופורץ דרך
בעיצומו של טיול גדול ברחבי העולם
יוצא למסע חקר עצמי במקום מבודד
ממש איפה שאני היום - רק עם בריאות ופרנסה טובים יותר
איור של אדם נסחף במעין מערבולת אור
 
האם אתה מאמין בגלגול נשמות?
כן, לדעתי הנשמה היא נצחית ורק עוברת מגוף לגוף
לא, אני מאמין שהנשמה קיימת רק בעולם הזה
אין לי דרך לדעת ולכן אני בכלל לא חושב על זה
אגרוף קפוץ על שולחן
 
מה אתה חושב שהוא מקור הכוח וההשראה שלך בעולם?
העבודה שלי
החזון שלי
החברים שלי
המשפחה שלי
האמונה שלי
סמל העוצמה שלך הוא האורובורוס
סמל האורבורוס
Swiertz
האורובורוס (מיוונית: בולע הזנב) הוא סמל עתיק ששורשיו נעוצים בתרבויות שונות מכל רחבי העולם הקדום. בסמל זה ניתן לראות דרקון, או נחש בחלק מן המקרים, הנכרך לכדי עיגול מושלם במטרה לאכול את זנבו שלו. על אף שזה נשמע מעט מטריד, הסמל הזה למעשה מייצג כוח עצום ומצביע על כך שאתה אדם בעל עוצמה פנימית רבה ויכולת התמודדות מעוררת הערצה. בדומה לוויקינגים או הקלטים - אותם עמים עתיקים שהיו מעטרים את פסלי האבן, קירות המערות, והמגנים שלהם בסמל האורבורוס – כך גם אתה זכית בכושר הישרדות גבוה, רצון להנהיג ולהוביל, ויכולת לצאת מאזור הנוחות כדי לכבוש יעדים משמעותיים.
סמל העוצמה שלך הוא הטריסקל
סמל הטריסקל
הטריסקל (מיוונית: בעל שלוש הרגליים) הוא סמל עתיק בצורת ספירלה משולשת, שמקורו בטבע שסביבנו; העמים העתיקים מצאו את הדפוס הספירלי על גבי שריונם של חלזונות, על קרניהן של חלק מן החיות ובכוכבים שבשמים – והביאו אותו אל עולם האדם בצורת סמל, שסימן עבורם את הסיבוב הבלתי נגמר של הנשמה, הטווה את דרכה בנתיב אינסופי. הטריסקל עצמו מייצג את הרעיון שהיקום כולו נמצא בתנועה מתמדת ובלתי פוסקת, והדבר גם נכון עבור נשמתך ואישיותך: אתה אדם שתמיד רוצה להתקדם, יש בך הרבה מרץ ואנרגיה, ואתה תמיד מחפש אחר נתיבים חדשים בנוסף לאלו שאתה מכיר והולך בהם.
סמל העוצמה שלך הוא הענח'
סמל הענח'
הענח', המכונה גם מפתח החיים או מפתח הנילוס, הוא סמל מצרי עתיק המתואר בתגליפים ובהירוגליפים שונים שנמצאו במצרים הקדומה, כשלרוב הוא נראה נאחז על ידי אלילים או פרעונים. משמעות הסמל הזה היא חיים נצחיים, ועבורך הוא יכול לסמן את רצונך למצות את החיים עד תומם – לעשות ולחוות כמה שיותר, להיות פתוח להתנסויות חדשות ומרתקות. אתה נמצא בחיפוש מתמיד אחר "חיי הנצח", אותם הדברים או הרגעים שיאפשרו לך להמשיך ולהרגיש צעיר בנפשך, ולכן אינך מגביל את עצמך בבילויים והנאות, ומשתדל למצות כל יום עד תום. המשך כך, אך זכור לשמור על עצמך ולא לקחת סיכונים מיותרים!
סמל העוצמה שלך הוא עין ההשגחה העליונה
סמל עין ההשגחה העליונה
Wolfgang Sauber
"עין ההשגחה העליונה" היא סמל עתיק המורכב מאיור של עין, המוקפת במשולש שסביבו הילת אור, וניתן לראותה עד היום על גבי שטרות הכסף של ארה"ב. עין ההשגחה מבוססת על הסמל המצרי העתיק "העין של של הורוס" שמקורו באמונה עתיקה באל שמים בעל ראש נשר בעל כוחות ריפוי והגנה. ממש כמו עין ההשגחה, הנחשבת למגוננת מפני כוחות אפלים ועין הרע, גם אתה אדם שדואג מאוד ליקיריו, שומר ומגונן מכל צרה ורוע ויודע להעניק חום, טיפול וחמלה לכל אדם קרוב אליך הזקוק לכך. יש לך חוש אחריות מפותח, ואתה טוב בניהול משק בית, כמו גם בדברים הדורשים מיומנויות וידע מקצועי שאין לכל אחד.
סמל העוצמה שלך הוא יין-יאנג
סמל היין-יאנג
Brian Snelson
היין-יאנג הוא סמל סיני עתיק יומין, המורכב משתי צורות מעוגלות בצבעים שחור ולבן, המרכיבות עיגול שלם; בתוך כל אחת מהצורות המרכיבות את העיגול מונח עיגול קטן בצבע המנוגד לה. היין-יאנג מציג את התפיסה שלפיה גם הדברים שנראים כמנוגדים ביותר, בסופו של דבר משלימים זה את זה, מתחברים ומקיימים קשרי גומלין בעולמנו הטבעי. בהתאם לכך, נדמה שגם בנשמתך ישנן סתירות רבות, הפכים ורצונות מנוגדים, אך בסופו של דבר אתה חי איתם באיזון מופלא, יודע לקבל את עצמך באופן שלם ומלא, וכך אתה נוהג גם כלפי אחרים. אתה חסר שיפוטיות, יודע להכיל ולהבין, ובנפשך אתה אמן בעל דמיון ומעוף.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.