מבחן ראייה: האם תצליחו להבחין בין הצבעים והגוונים השונים?

אנחנו נוטים לחשוב שרוב בני האדם רואים את אותם דברים, אבל מתברר שלחלקנו יש עיניים בעלות רגישות גבוהה יותר לצבעים וגוונים מאשר לאחרים. לרוב, יכולת זו לא באה לידי ביטוי לאורך החיים, אבל במבחן שלפניכם, אתם תוכלו לבחון אותה ולגלות עד כמה העולם שאתם רואים הוא עשיר וססגוני. במהלך המבחן יוצגו בפניכם תמונות כשבכל אחת מהן חץ כתום שמצביע על גוון מסוים שעליכם לזהות ולבחור אותו מבין ארבע התשובות שמתחת. שימו לב! מדובר במבחן מאתגר ולכן חשוב שתיקחו את הזמן ותבחנו היטב את התשובה שלכם לפני הבחירה בתשובה. בהצלחה!
מבחן צבעים וגוונים: קערות עם מזון בצבעים שונים
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: ראש של תוכי
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: דגים
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: הר געש
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: אזור עירוני
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: הר
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: ציפור צבעונית
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: פרחים בגוונים של סגול
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: מדורה
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: איש הולך ברחוב
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: הר געש
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: רכבת על גשר בשלג
 
 
מהו צבע הגוון עליו מצביע החץ?
מבחן צבעים וגוונים: אישה בבדיקת ראייה
העולם שלכם פחות "צבעוני" משל האחרים
לפי התשובות שלכם נראה כי אתם לא מצליחים להבחין היטב בין הגוונים השונים שהופיעו במבחן. אתם אולי מזהים את הצבע העיקרי, אבל לא תמיד יודעים להבדיל ברמות השונות של עוצמה או בהירות. ייתכן כי הדבר נובע מעייפות או מחוסר ריכוז, וזו סיבה הריונית שלא לצלוח מבחן שכזה, לכן אנחנו מציעים לכם להתרענן ולנסות לענות שוב על המבחן לפני שאתם בודקים את התשובות. אם אתם לא רואים שיפור בתוצאה, אולי כדאי שתבחנו את היכולת הזאת באופן יותר מקצועי אצל אופטומטריסט או רופא העיניים, שיספקו לכם אבחנה מדויקת.
מבחן צבעים וגוונים: עיניים של גבר
הראייה ויכולת ההבחנה שלכם ממוצעת ומטה
היו לכם כמה תשובות נכונות אך עם זאת גם לא מעט טעויות שמעידות על כך שהראייה שלכם היא ממוצעת או מעט מתחת לממוצע. כלומר, בחלק מהמקרים אתם מצליחים לזהות באיזה צבע מדובר, אך לא תמיד יודעים להצביע על הגוון המדויק. אולי מה שמפריד ביניכם לבין ראייה חדה וטובה יותר הוא עייפות או חוסר ריכוז, ולכן אנחנו ממליצים לכם לנסות לענות שוב על המבחן לפני שאתם בודקים היכן טעיתם. אם התוצאה עדיין לא מספקת, אולי כדאי לשקול לבדוק את העניין אצל אופטומטריסט או רופא עיניים.
מבחן צבעים וגוונים: עין של אדם
הראייה ויכולת ההבחנה שלכם מעל הממוצע
התוצאה הזאת מרמזת על כך שאתם יכולים להיות מסופקים בלב שלם מהראייה שלכם, כיוון שהיא מעל הממוצע. אם כבר חציתם את גיל 60, אתם אפילו יכולים להיות גאים בעצמכם, כי מדובר בהבחנה בין צבעים שהיא לא פחות ממצוינת לבני גילכם. התוצאה הזו מעידה על כך שהאונה העורפית של המוח שלכם, שהיא האחראית על עיבוד המידע החושי שמגיע ממערכת הראייה, בריאה ועובדת כמו שצריך, ומאפשרת לכם לראות את העולם לפרטי פרטים. כל הכבוד, המשיכו לשמור על בריאות העיניים שלכם!
מבחן צבעים וגוונים: עין של נץ
יש לכם ראייה של נץ!
החיבור בין הראייה שלכם למוח הוא פשוט יוצא דופן. המוח שלכם מצליח לעבד את המידע החזותי שהוא מקבל מהעיניים טוב יותר מאשר אצל 95% מהאוכלוסייה, והמשמעות של כך היא שאתם רואים את העולם במלוא הדרו וגווניו הרבים. הדבר הזה מעניק לכם את היכולת להבחין בפרטים הקטנים ובשינויים הזניחים ביותר בצבעים או במראה. אתם מסוגלים לזהות ולהבדיל בקלות בין חפצים, אנשים, צבעים ואפילו גוונים - ובקיצור, יש לכם ראיית צבעים מושלמת! אם אהבתם את המבחן, שתפו אותו עם חבריכם כדי שגם הם יוכלו לדעת עד כמה חדה וטובה הראייה שלהם.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.