מה הדבר שנותן לך מוטיבציה עכשיו?

בעוד שלרוב האנשים יש דבר מה עיקרי שנותן להם מוטיבציה בחיים, זו טעות לחשוב שלכולנו יש את אותו הגורם ושהוא נותר קבוע. לרוב יש לנו תקופות בחיים שבהן סדרי העדיפויות שלנו משתנים. בואו נגלה מה באמת מניע את הנפש שלכם קדימה כעת, בעזרת מבחן שבו תצטרכו לצלול לתוך מוחכם על ידי אסוציאציות. פשוט קראו את המילה שמופיעה מולכם ובחרו את האחת הראשונה שבאה לראשכם מבין האפשרויות המוצעות. הטיפ שלנו: נסו להגיד את המילים שתראו בקול כך ש"תרגישו" את המילה האסוציאטיבית טוב יותר.
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: יוקרה
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
מרשים
זמן
עושר
שקט
אשמה
שמחה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: הרפתקה
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
סיכון
פרס
אומץ
גיבור
קסם
עזרה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: אצילי
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
אביר
יוקרה
נפוח
סכנה
אי צדק
נדיבות
מושיע
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: דריכות
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
פחד
אבוד
שליטה
רעידות
לחץ
מכשול
להתחבא
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: דלת
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
חלון
מנעול
בית
פתוחה
מפתח
הזמנה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: סקרנות
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
פציעה
חתול
ריגוש
ילד
אמת
חדשות
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: ללא תנאים
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
אהבה
חופש
ביטחון
הצלחה
כניעה
סבלנות
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: הרמוניה
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
משפחה
מוזיקה
טבע
מחלוקת
אחדות
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: בנק
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
כסף
חוב
משעמם
חרדה
גאווה
הזדמנות
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: אבא
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
אימא
נאמנות
כעס
גבוה
ביטחון
גאווה
חזק
מפחיד
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: עשיר
 
בחר את האסוציאציה שעולה לך בראש מהמילה הזו:
שמח
מפואר
מפונק
עוצמתי
עני
אי שיוויון
הערכה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: אישה מסתכלת על עצמה מול המראה
נראה שהמוטיבציה שלכם מגיעה מהצורך שלכם בכך שיעריכו אתכם. <br><br> המוטיבציה הזו היא למעשה מעין גורם לחץ שקיים בכם ואשר דוחף אתכם "להרוויח" הערכה על מה שאתם עושים בחיים. ההערכה שאתם מחפשים לקבל יכולה להגיע בצורת אהבה מבני המשפחה או החברים, היא יכולה להיות כבוד שתזכו בו או שאתם מחפשים לזכות בהערכה ואישור מעצמכם. <br><br> אנחנו לרוב שמים לעצמנו מטרות נסתרות בתוך ליבנו, והן משמשות כמדדים קטנים לדברים שאנחנו יכולים לעשות עבור עצמנו כך שנרגיש מוערכים בכל הנוגע למי שאנחנו ולמה שאנחנו עושים. זה נכון במיוחד אם קיבלתם כבר בעבר הערכה ממקור חיצוני, אך עוד לא הצלחתם להרגיש אותה באמת בתוך תוככם, ולכן אתם מרגישים שעליכם לעבוד קשה כדי לזכות בה באמת.
חרדה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: אישה כוססת ציפורניים
מקורה של המוטיבציה שלכם נמצא בחרדה. <br><br> הגורם המוטיבציוני כאן הוא לחץ שמגיע מבחוץ או מבפנים, אשר מהווה רעש רקע לכל דבר שאתם עושים בחיים. אינכם מצליחים כל כך לשלוט בזה, וזו תחושה מעיקה שנמצאת בראשכם תמיד. התחושה הזו היא אמנם שלילית, אך היא זו שמניעה אתכם קדימה. <br><br> לעיתים אתם נאחזים בחרדה שלכם מכיוון שאתם חוששים מכך שאם לא תשמרו עליה, יקרה דבר רע, כאילו שזוהי המסגרת שתומכת בכם ועוזרת לכם להמשיך לפעול ולא לעמוד במקום. <br><br> בעוד שזה נכון שחרדה ופחד הם גורמי מוטיבציה טובים, מבחינת איכות חיים הם לא כל כך מועילים לכם. אנחנו מקווים שזוהי רק תקופה קצרה בחיים שלכם, ואולי אפילו שאנחנו בכלל טועים, ושבקרוב כבר תוכלו למצוא דרך להתמודד עם החרדה שמניעה אתכם. זכרו שאתם הרבה יותר מסך כל הדאגות שלכם.
עושר והצלחה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: איש מביט מחוץ לחלון של מכונית
המוטיבציה שלכם מגיעה מהצורך שלכם לזכות בעושר והצלחה. <br><br> סוג המוטיבציה הזה מקורו בלחץ שמגיע מבחוץ או מבפנים לצלוח מטרות שקשורות לצרכים שונים שבחייכם. במילים אחרות, אתם אנשים שאפתניים שמאמינים בדרכים המסורתיות - אתם צריכים להשיג עוד ועוד כדי להיות מאושרים. בין אם זו קריירה טובה, בן או בת זוג מושלמים, הדהמת אחרים בכושר היצירתי שלכם, השגת עושר גדול או רק הרצון לא לדאוג יותר בנוגע למצבכם הכלכלי - כל אחד מאלו יכול לתת לכם מוטיבציה, ואלו הם למעשה גורמי דרבון ודחיפה נפוצים מאוד בקרב אנשים רבים. <br><br> למה הנושאים האלה חשובים לכל כך הרבה בני אדם? במובנים רבים, עושר, תהילה והצלחה מייצגים את החירות האישית - החופש לעשות כל מה שתרצו, חופש מדאגות ומהצורך לשאוף ליותר. עם זאת, יש אנשים שמגדירים את עצמם על פי הקשיים והאתגרים שהם חווים, ועל כן הם לעולם לא יוותרו עליהם, אך נפש חכמה יודעת מתי לצאת מהמצב הזה ולמצוא עניין חדש בחיים.
משפחה
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: ידיים של אישה וילד מחזיקים לב
המוטיבציה שלכם מגיעה מהדרך שבה אתם מבינים את מושג המשפחה. זה יכול להיות קשור לאלו שקרובים אליכם בקשר דם, אך גם לקבוצת החברים שלכם, לקהילה שאליה אתם משתייכים או כל דבר אחר שמרגיש לכם כמו משפחה - האנשים שהכי חשובים ומשמעותיים לחייכם. <br><br> המוטיבציה הזו מקורה בלחץ שמגיע לרוב מבפנים, אך לפעמים גם מבחוץ - כלומר הוא בדרך כלל קשור לרצון האישי ולחששות שלכם בכל הנוגע למשפחה. המטרה שלכם היא להגן על משפחתכם ועל מערכות היחסים הקיימות ביניכם לבינה ובין החברים בה. המשפחה שלכם צריכה להיות שלמה ומאוחדת, ועליה להיות מאושרת ושלווה. <br><br> אם המקור ללחץ מגיע מבחוץ, הוא לרוב יהיה כזה שקיים כבר זמן מה ושקשור לאידיאלים המשפחתיים שלמדתם ואימצתם. יתכן שגדלתם בסביבה מסוימת שטיפחה בכם ערכים מסוימים, או שאלו הם "חוקים" שחקוקים בראשכם ושלוחצים עליכם. אתם מרגישים שאתם תמיד צריכים לעשות יותר כדי להגן על המשפחה שלכם ולשמר אותה. <br><br> לא משנה מה הסיבה, זוהי מוטיבציה מתגמלת מאוד שיכולה להביא לכם ברכות רבות בטווח הארוך.
להפוך את העולם למקום טוב יותר
מה נותן לך מוטיבציה עכשיו: צללית של אדם שעוזר לאדם אחר לעלות על הר
המוטיבציה שלכם נעוצה בצורך שלכם להפוך את העולם למקום טוב יותר. <br><br> בעוד שלרובנו יש מקורות מוטיבציה שקשורים בעיקרם אלינו ולסביבתנו הקרובה, כמו במשפחה שלנו למשל, בכם יש תחושת צדק שדורשת מכם לפעול למען אחרים - גם כאלו שאתם לא מכירים. המוטיבציה שלכם מובילה אתכם להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כל בני האדם, וכיוצא בזה, גם עבורכם. <br><br> על כן, במובן מסוים גם זו מוטיבציה שקשורה בעיקרה אליכם. אחרי הכל, אתם מעוניינים לחיות בעולם טוב יותר בעצמכם. ובכל זאת, רובנו יודעים שתפקידנו הוא קטן, אך התוכניות שלכם הן בדרך כלל גדולות. אתם רוצים שכל האנשים ירגישו את השינוי שתעשו בעולם. <br><br> כמובן ששינוי גדול ואמיתי לוקח הרבה זמן, ולכן עליכם לבצע אלפי דברים קטנים אחרים כדי להגיע לתוצאה הרצויה, או מנגד - להתמקד באדם אחד שתוכלו לעזור לשפר את עולמו. לא משנה במה תבחרו, המוטיבציה שלכם תגיע מאותו מקום - אמפתיה. נדיר לראות בעולמנו אנשים שמעוניינים לתת יותר מעצמם עבור אחרים, אך הם תמיד סביבנו ואתם ממש לא לבד. אם תמצאו אנשים שכאלה ותקיפו את עצמכם בהם, יהיה לכם הרבה יותר קל להשיג את מבוקשכם.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.