איזו תרבות עתיקה הכי מתאימה לאישיות שלך?

שאול טשרניחובסקי כתב ש"האדם הוא תבנית נוף מולדתו" ויש הרבה אמת בטענה הזאת, אך זה לא אומר שהיא תמיד נכונה באופן מוחלט. לא משנה היכן אנחנו באמת נולדים, לפעמים האופי והאישיות שלנו דווקא תואמים בצורה הטובה ביותר לתרבויות עבר מיוחדות ולמקומות רחוקים ששגשגו לפני עידן ועידנים. בעזרת מבחן האישיות הבא אנחנו נעזור לכם לברר איזו תרבות עתיקה הכי מתאימה לאופי ולנפש שלכם, ויכול להיות שבאמצעות התשובה תקבלו נקודת מבט נוספת על מי שאתם באמת ועל הכוחות השונים שטמונים בכם…
מבחן תרבויות עתיקות: 4 היסודות
 
לאיזה יסוד יש לך את המשיכה הרבה ביותר?
אש
אוויר
אדמה
מים
מבחן תרבויות עתיקות: אישה בשדה תעופה
 
איזו סביבה הכי מושכת אותך?
מבחן תרבויות עתיקות: חוף
חוף
מבחן תרבויות עתיקות: עיר
עיר
מבחן תרבויות עתיקות: יער
יער
מבחן תרבויות עתיקות: מקדש
מקדש
מבחן תרבויות עתיקות: שעון
 
מהן שעות הפעילות הכי טובות שלך?
שעות היום
שעות הלילה
זה משתנה
מבחן תרבויות עתיקות: אישה מתבוננת בנר
 
מי לדעתך הוא האחראי לגורלך שלך?
אני ורק אני
כוח עליון כלשהו
הרבה מאוד דברים שונים
מבחן תרבויות עתיקות: מתנה
 
איזו מהמתנות הבאות הכי מדברת אליך?
כרטיסים למשחק כדורגל חשוב או אירוע ספורט דומה
כרטיסים לשייט בסירת מפרש
כרטיסים למוזיאון מפורסם
שובר לארוחה במסעדה יוקרתית
מבחן תרבויות עתיקות: הורדת ידיים
 
מה הגישה שלך לעימותים?
אין לי שום חשש מהם, לפעמים הם אפילו טובים
בדרך כלל אנסה לפתור בעיות בדרכים רגועות לפני שאכנס לעימות
מבחן תרבויות עתיקות: מסיבה
 
האם בחיים שלך יש הרבה מקום לבילויים והנאות?
כן, אני מקדיש הרבה זמן לדברים שכיף לי לעשות
לא, רוב הזמן שלי מוקדש למשימות, מטלות ועמידה ביעדים שונים
מבחן תרבויות עתיקות: כוס שתייה וספר
 
על איזה משקה לא תסכים לוותר לעולם?
שוקו
בירה
יין
תה
מבחן תרבויות עתיקות: אידה עם טלפון ומחשב ניידים
 
האם ניתן להגדיר אותך כאדם עם זיקה טכנולוגית?
לא
במידה בינונית
כן
מבחן תרבויות עתיקות: אישה מקנחת אש
 
יום אחד קמת בבוקר עם הרגשה נוראית של התקררות, סביר להניח ש…
ארקח לעצמי תה או תרופות סבתא שונות ואשאר בבית לנוח
אמשיך את היום שלי כרגיל ואחכה שההרגשה הרעה תעבור
אתקשר לרופא לקבוע תור לבדיקה ואפעל לפי ההמלצות שלו
מבחן תרבויות עתיקות: שרשרת
 
בין אילו שתי מילים יש את הקשר הכי חזק לדעתך?
הצלחה - קורבן
כוח - כבוד
תרבות - אומנות
מסורת - חכמה
אימפריית המאיה
מבחן תרבויות עתיקות: פירמידת מאיה
wikimedia
בני המאיה בנו אימפריה מפוארת במרכז אמריקה שהגיעה לשיאה בין המאה ה-3 למאה ה-9 לספירה. זו הייתה תרבות מרתקת שהורכבה מניגודים רבים: מצד אחר הבנה עמוקה באסטרונומיה, ומצד שני הקרבת קורבנות אדם. מצד אחד אומנות מרהיבה ומתקני טיהור מים, ומצד שני שלטון דת מוחלט בחיים ואמונה שבני האדם עשויים מתירס... הסיבה לכך שהתרבות העתיקה הזאת מתאימה לך נובעת מכך שבדיוק כמוך, היא מכילה ניגודים שונים שבאופן מופלא יוצרים משהו רב עוצמה שמסוגל לעשות דברים מדהימים, כמו למשל לבנות פירמידות מרשימות או ליצור לוח שנה מדויק. בני המאיה היו גם כנראה לוחמניים מאוד, וזהו עוד אופן שבו התרבות הזאת משקפת את נשמתך הפנימית, שלעיתים מתאפיינת במזג חם למדי. אך כאשר נפשך נמצאת תחת שליטה, יש לך כאמור יכולת להגיע להישגים יוצאי דופן, אז במקום לתת להסחות דעת לשלוט על הפעולות שלך, עדיף לך להתמקד בהגשמת החלומות שלך.
הוויקינגים
מבחן תרבויות עתיקות: ויקינגים
Gbloquendox00black
תרבות הוויקינגים התבססה על המיתולוגיה הנורדית - הם האמינו כי מוות בקרב הוא המהולל ביותר ורק מי שמת כך זכאי להגיע למקום בשם ולהאלה, גן העדן של הלוחמים. יעילותם כלוחמים יורדי ים וכיבושיהם הפכו אותם למפורסמים, אך הם גם היו בעלי מלאכה, וסוחרים שתרמו רבות לפיתוח העולם כפי שאנחנו מכירים אותו. התרבות הזאת מתאימה לאישיות שלך כי לפעמים יש לך מזג חם, אך החום הזה נולד מתוך הלהבה שיש בלב שלך אשר נותנת לך כוח לרדוף אחרי החלומות שלך. אחרים לפעמים רואים אותך באור שלילי בגלל שיש לך כוח ונכונות להילחם על מה שחשוב לך, ומצידך זה בסדר גמור, המאבק שלך באנשים האלה ממש לא מפחיד אותך. אם היינו צריכים לנחש, ההימור שלנו היה שבחיים שלך יש שפע של ריגושים, מפגשים חברתיים וחגיגות. יכול להיות שבגלל כל התכונות האלו אנשים רבים רואים בך מנהיג מסוג כזה או אחר, ואנחנו מייעצים לך לקחת את התפקיד הזה ברצינות, ועם זאת לזכור כי אסור לך להתייחס בביטול לחלקים "המשעממים" של משימות כמו הורות או העבודה שלך - כי הדוגמה השלילית הזאת פוגעת ביכולת שלך להראות מה השווי האמיתי שלך.
יוון העתיקה
מבחן תרבויות עתיקות: יוון
יוון העתיקה היא בעיני רבים תחילתה של תרבות המערב המודרנית, ותולדותיה נמשכו כאלף שנים עד שהיא נכבשה על ידי האימפריה הרומית. היא הורכבה ממספר רב של ערי מדינה שנקראו פוליס, כמו למשל אתונה, וספרטה. לכל אחת מהן היו מאפיינים יחודיים, אך הן כולן היו חלק מתרבות שמאוד מתאימה לאישיות שלך. יש לך מוסר פנימי חזק שמנחה אותך בהרבה החלטות בחיים, וחשוב לך להיות הוגן מול עצמך וגם מול הסביבה. כאשר ניצבת מולך בעיה, השכל הישר שלך הוא לרוב הדבר הראשון שנכנס לפעולה, ובמקרים מעטים מאוד הוא מאכזב אותך. עם זאת, כאשר זה קורה אין לך שום חשש להתייעץ עם הסביבה שלך, לקיים דיון פתוח ולקבל גם דעות שונות משלך. בדומה ליוונים, אבות הדמוקרטיה, גם לך יש אהבה גדולה לדברים הטובים בחיים, ולפעמים היא קצת פוגעת בך ומונעת ממך להתרכז במה שחשוב באמת. נכון שזהו פגם קטן ונפוץ למדי, אך כדאי לך להיזהר ולא לאבד שליטה, אחרת עלול להיגרם לך נזק משמעותי למדי…
סין העתיקה
מבחן תרבויות עתיקות: החומה הסינית
סין היא אחת מהמעצמות הכי גדולות בעולם היום, והיא הייתה תרבות מפותחת ומשמעותית גם בעבר הרחוק. למעשה, סין היא כנראה אחת מהתרבויות המפותחות הרציפות העתיקות ביותר בעולם! כבר מהעובדה הזאת ניתן להבין את אחת מהסיבות שהיא מתאימה לך, היציבות הרבה שיש לשניכם. אנשים כמוך ממש לא קל להוציא משלוותם ובדרך כלל יש לך שליטה מעולה במה שמתרחש סביבך וגם בעולם הפנימי שלך. לפעמים אחרים אולי רואים אותך כאדם קר בשל כך, אך עמוק בתוך הנפש שלך יש לא פעם מאבקים קשים, פשוט יש לך יכולת להתמודד איתם טוב יותר מאשר אחרים. כאשר מדובר באירועים משמעותיים, לרוב משברים שכאלה חולפים במהירות ולא משאירים "צלקות" גדולות מדי בנפשך. לעומת זאת, חשוב לך מאוד ללמוד מהם כדי להימנע ממקרים דומים, וכך לשמור על אורח החיים שכל כך יקר לך. בתקופות רגועות יותר, אין דבר שמשמח אותך יותר מאשר הנאה מהדברים הטובים שיש לחיים להציע, וככל שהם ברמה גבוהה יותר, ככה זה טוב יותר. אנחנו לא מנסים לתייג אותך כאדם מפונק חלילה, אלא רק ככזה שיודע מה מגיע לו ולא מפחד לרצות את זה וליהנות מזה.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.