עד כמה אתם טובים בזיהוי שקרנים? המבחן המאתגר הבא יבדוק זאת

אנשים משקרים כל הזמן, לפעמים כדי להגן על עצמם או על מישהו אחר ולעיתים אפילו באופן לא מודע. אמנם לא כל שקר הוא נבזי, אך היכולת לזהות שקרים היא בהחלט חשובה לכל אחד שמעוניין לחתור לאמת ולגלות את מה שמנסים להסתיר ממנו. ישנן כמה וכמה טכניקות שבהן משתמשים חוקרים כדי לדעת מתי משקרים להם, והשאלה של היום היא – האם לכם יש את מה שצריך כדי לדעת מי משקר ומתי? ענו על 10 השאלות הבאות וגלו...
בחן את עצמך: אישה מביטה לצד שמאל ולמעלה
 
שאלת את בן / בת הזוג שלך האם מישהו זר היה בבית בזמן שהיית בעבודה. העיניים שלהם פנו לצד שמאל ומעט למעלה לפני שהם ענו שאיש לא היה בבית – האם הם דוברי אמת או שקר?
הם דוברי אמת
הם משקרים
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: עין מסתכלת לצד ימין
 
כעת שאלת את בן / בת הזוג שלך אם הם שמעו רעשים חשודים מחוץ לבית. לפני שהם ענו, העיניים שלהם פנו לצד ימין. האם הם היו כנים?
הם משקרים
הם סיפרו את האמת
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: אישה מסתכלת למטה ולכיוון ימין
 
שאלת את בן / בת הזוג שלך האם הם מריחים ריח מוזר שמגיע מהשירותים. לפני שהם ענו, העיניים שלהם נעו למטה וימינה. האם הם משקרים?
הם משקרים
הם דוברים אמת
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: איש עם סכין ביד
 
שני אנשים מואשמים ברצח. אתם החוקרים של המקרה, ואתם משקרים להם בכך שאתם מספרים לכל אחד מהם בנפרד שהקורבן עדיין חי. כל חשוד חייך למשמע העובדה הזו; חשוד מספר 1 מחייך עם שיניים חשופות ועיניים פתוחות לרווחה שמסתכלות ישירות אליכם, בעוד שהחשוד השני מחייך חיוך קל והעיניים שלו מוסטות ונסגרות מעט עד שנוצרים סביבן קמטים. מי מהחשודים מזייף את החיוך?
החשוד הראשון
החשוד השני
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: אנשים יושבים ומדברים בבית קפה
 
חברכם מספר לכם סיפור. במהלכו הוא מהנהן בראשו מעלה ומטה. האם יש סיבה לחשוד בכך שהוא משקר?
לא
כן
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: שני אנשים מדברים
 
חבר אחר מספר לכם סיפור, ובמהלכו הוא מנענע את ראשו קדימה ואחורה. האם יש סיבה לחשוד שהוא משקר?
כן
לא
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: בובת פינוקיו
 
כחכוח בגרון הוא סימן לכך שאדם מנסה לשקר, אך לא תמיד. באיזה מבין המקרים הבאים אכן מדובר בסימן לכך שאדם מנסה להסתיר את האמת?
האדם מכחכח בגרון לפני שהוא מספק תשובה לשאלה
האדם מכחכח בגרון אחרי שסיפק תשובה לשאלה
האדם מכחכח בגרון בזמן שהוא מספק תשובה לשאלה
בחן את עצמך: אדם מסתתר
 
איזה חלק בגוף ינסה להסתיר אדם שמשקר?
הצוואר
פרק כף היד
הברכיים
החזה
בחן את עצמך: צלליות של אנשים בעמדת חשודים
 
שני אנשים חשודים ברצח מתארים את הצד שלהם במקרה; האחד אומר: "אני עשיתי הכל כדי למנוע את הרצח, אבל לא הצלחתי", והשני אומר: "היו שם הרבה אנשים, אבל הכל קרה כל כך מהר ואף אחד לא שם לב אפילו שזה קורה, עד שניסיתי למנוע כבר היה מאוחר מדי ". אתם יודעים שאחד מהם הוא הרוצח – מי כנראה משקר על פי העדויות האלה?
החשוד השני
החשוד הראשון
שניהם משקרים
שניהם דוברים אמת
אי אפשר לדעת
בחן את עצמך: בובות של שוטרים לצד תפוחי אדמה שמגלמים רצח
 
אותם חשודים ממשיכים לספר על הרצח. החשוד הראשון מפרט את ההתרחשויות לפרטי פרטים, בעוד שהשני מדבר במשפטים קצרים שלא מספקים הרבה מידע מועיל. מי אמור להעלות את החשד לכך שהוא משקר בעדותו?
החשוד הראשון
החשוד השני
שניהם משקרים
שניהם דוברים אמת
אי אפשר לדעת
אתה פוליגרף מהלך
בחן את עצמך: מכונת פוליגרף
Gabriel Rodríguez
אי אפשר להסתיר ממך מידע, ואתה יודע בדיוק מתי משקרים לך ומתי לא. תנועות עיניים וגוף יכולות להסגיר מיד כל אחד שעומד מולך, ולפעמים אתה מסוגל לדעת שאדם משקר לך עוד לפני שהוא מתחיל לדבר. אתה יכול להיות חוקר מצוין, ובאופן כללי היכולת הזו עוזרת לך להימנע מהרבה מצבים בחיים שיכולים לפגוע בך. שתף את המבחן עם חבריך ובדוק יחד איתם האם גם הם ניחנו ביכולת הזו.
נכשלת בזיהוי השקרנים
בחן את עצמך: אישה שמה אצבע מול השפתיים שלה
ראשית, דע לך שלא כל אחד ניחן ביכולת זיהוי שקרנים, ולא מדובר בכישרון, אלא בטכניקה שאפשר ואולי אף צריך ללמוד ולחדד. לכן התוצאה שלך לאו דווקא אומרת שאתה תמים, אלא שפשוט אין לך את הכלים הנכונים כדי לזהות שקרנים. כדי לסייע לך, נתחיל בללמד אותך שכאשר אדם מסתיר את צווארו או מכחכח בגרונו לפני מתן תשובה לשאלה, יש סיכוי גבוה יחסית לכך שהוא משקר. שתף את המבחן הזה עם חבריך וגלה מי מהם הוא בעל יכולת זיהוי שקרנים ומי לא.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.