בחן את עצמך: האם אתה חכם, רשע, תם או זה שאינו יודע לשאול?

כנגד ארבעה בנים דיברה התורה, זאת כל אחד ואחת מאיתנו יודעים, ובמהלך קריאת ההגדה בסדר פסח יש במשפחות רבות "מסורת" של חלוקת קטעי הקריאה של כל אחד מהארבעה לאדם המתאים ביותר. יכול להיות שבני הזוג שלכם תמיד טוענים שאתם הרעים, בזמן שאתם מתעקשים על כך שאתם בכלל התם, כמעט כולם רוצים להיות החכמים ואף אחד לא באמת יודע מיהו זה שאינו יודע לשאול. אז מה עושים כדי לטפל בבעיה הזאת? לכבוד חג פסח הכנו לכם מבחן אישיות מיוחד שיקבע אחת ולתמיד איזה מארבעת הבנים הכי מתאים לאישיות שלכם! אתם מוזמנים לענות על 10 השאלות הבאות ואף להעביר את הכתבה הזאת לקרובי המשפחה שלכם כדי שהשנה אף אחד כבר לא יריב על אף תפקיד.
מפת כדור הארץ
 
איפה הכי היית רוצה להיות עכשיו?
חוף ים
בחוף הים
בית מלון
בבית מלון מפואר
בית פשוט
בבית שלי
מסעדה מפוארת
במסעדה מפוארת
לוח עם תרגיל מורכב
 
מה רואים בתמונה הזאת?
אתגר
כאב ראש
לוח
משוואה מתמטית
שולחן מחברת וכלי כתיבה
 
מה היה המקצוע האהוב עליך בבית הספר?
חשבון ומתמטיקה
חינוך גופני
ציור ומלאכה
כימיה, ביולוגיה וכדומה
מכות מצרים
 
מהו הסדר הנכון של מכות מצרים?
דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין, ברד, ארבה, חושך ובכורות
דם, צפרדע, כינים, ערוב, דבר, שחין, ארבה, ברד, חושך ובכורות
דם, צפרדע, ערוב, כינים, דבר, שחין, ארבה, חושך, ברד ובכורות
אין לי מושג...
ילד מהורהר
 
מה היה חלום הילדות שלך?
לעסוק בתחום הפסיכולוגיה או הרפואה
לא היו לי שאיפות מיוחדות
להצטרף לעסק המשפחתי
ללמוד משפטים או מדעים
חנות חיות מחמד
Ian Collins
 
מהי חיית המחמד המושלמת בעיניך?
חתול
חתול
דגים
דגים
כלב
כלב
תוכי
תוכי
מתנות
 
איזו מתנה הכי היית רוצה לקבל?
כספת קטנה וכסף
כסף
זר פרחים
פרחים
ספר
ספר
סמארטפון
סמארטפון
שולחן פסח
 
מהו המאכל הכי טעים של פסח?
אין כמו מצה עם שוקולד
חרוסת תוצרת בית של המשפחה
הכי טוב לחכות למימונה
4 כוסות של יין משובח
שיחה במקום העבודה
 
אחד מהאנשים שעובדים איתך סיפר לך שהוא איבד לאחרונה סכום כסף גבוה. מה תהיה תגובתך?
"איך זה קרה?"
"פשוט נורא"
"מקווה שתתגבר על זה מהר"
"כמה כסף איבדת?"
קערת סדר פסח
Gilabrand
 
איך מתנהל סדר הפסח שלך?
כל משתתף קורא חלק מההגדה ומסבירים את הסיפור לילדים
קוראים את העיקר בלי לדייק יותר מדי ונהנים מהאוכל
לפי איך שהמארחים קובעים, לי זה לא משנה
קוראים קצת מההגדה, אוכלים הרבה ובסוף אין לאף אחד כוח לסיים את הסדר
חכם
תנשמת
הבן החכם מתאפיין בידע רב מאוד שאף פעם לא די בו, והוא תמיד סקרן ורוצה לשאול עוד שאלות, לפעמים אפילו יותר מדי... החכם יודע לשאול את השאלות הנכונות בגלל שהוא מבין היטב את העולם שלו ושולט במגוון נושאים, אך עליו להיזהר שכן לפעמים אנשים יטעו ויחשבו שהשאלות האלו הן רק דרך בשבילו להפגין את מעמדו הרם. יכול להיות שגם בך יש כמה מהתכונות האלו, ואם זה אכן המצב אז רצוי לזכור שלא להציק לאחרים ביותר מדי שאלות שעלולות להציג אותך באור שלילי. יחד עם זאת, ברגעים שבהם החוכמה שלך מנוצלת כראוי היא יכולה לעזור לכל הסביבה שלך, ואין ספק שמעריכים אותך מאוד בזכותה.
רשע
טיגריס
הבן הרשע סובל מתדמית בעייתית מאוד, כי האמת היא שבכלל לא מדובר באדם מרושע שכזה... הוא אולי קצת מתנשא ואנוכי, אבל מי מאיתנו לא מתנהג בצורה שכזו מדי פעם? שאלתו של הבן הזה אמנם מבדילה אותו משאר העולם משום שהוא שואל "מה העבודה הזאת לכם", ולא לנו, אך הדבר מצביע יותר על העובדה שהוא אדם פסימי מאשר רע לב. לבן הרשע יש גם כמה תכונות חיוביות שיכול להיות שיש גם בך, כמו למשל נטייה להטיל ספק בכל דבר ולבחון אותו לעומק, או היגיון בריא שמונע מאנשים לנצל אותך והופך אותך לאדם מעשי מאוד. כדאי לך לשמר את ההרגלים והתכונות האלו, אבל גם לדעת כיצד להציג את עצמך לעולם בצורה מעודנת יותר.
תם
פילון קטן
הבן התם הוא אדם שאוהב את החיים הפשוטים, בלי דרמות ובלי דאגות. כפי ששמו מרמז הוא לפעמים קצת תמים מדי, ומצפה שהעולם יעזור לו להתמודד עם קשיים כדי שהוא לא יצטרך לעבוד קשה. כפי שניתן להבין מהשאלה הכללית שהוא שואל במסגרת ההגדה של פסח, התם מעדיף תמצות מילולי על פני הסברים ארוכים וכתובים. לפי התשובות שלך במבחן כנראה שגם אותך ניתן לאפיין כך, ושבאופן כללי אנשים יגידו עליך שיש לך נטייה לחולמנות ואולי גם קצת אדישות. למרות שיש פעמים שבהם הדבר בהחלט עלול לפגוע בך, באופן כללי גישה רגועה שכזו לחיים מונעת ממך הרבה מאוד לחצים שאנשים אחרים לעולם לא יצליחו להיפטר מהם.
שאינו יודע לשאול
שימפנזה
הבן שאינו יודע לשאול הוא ללא ספק הרגוע, ויש שיגידו גם האדיש, ביותר מבין ארבעת הבנים. יש לו עולם פנימי כל כך עשיר וסוחף עד שלפעמים הוא מאבד קשר עם שאר הדברים שבעולם ושוקע בחלומות בהקיץ. בשל כך אין מפתיע שהוא הבן היחיד שלא באמת שואל שאלה במסגרת קריאת ההגדה. לפי התשובות שלך במבחן הזה אנשים יגידו דברים דומים גם עליך, ויציינו את העובדה שלפעמים קשה לך להתחייב לדברים וחסרה לך קצת מוטיבציה. יחד עם זאת, כל עוד סדר העדיפות שלך תואם למה שבאמת חשוב בחיים, אין שום סיבה להיות בלחץ ובחרדות ממה שכל שאר העולם מצפה ממך. אולי יש מצבים בחיים שאותם שווה לך לקחת ברצינות רבה יותר, אבל חשוב שלא לאבד את הרוגע והאופטימיות הטבעיים שלך.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.