המבחן הזה יחשוף את התכונה המשמעותית ביותר באישיות שלך...

מודל 5 התכונות הוא המקובל ביותר כיום בפסיכולוגיית התכונות, והוא למעשה קובע שניתן לייחס שלל התנהגויות ומאפיינים שונים לחמישה ממדי אופי המהווים רכיבים באישיות של כל אחד ואחת מאיתנו. כל אחד ממדדי האופי האלו הוא חלק מאיתנו, אבל עבור אנשים רבים לחלקים השונים של המודל יש חשיבות אחרת. סקרנים לגלות את החלק המשמעותי ביותר שלכם? כל שעליכם לעשות הוא לענות על השאלות במבחן האישיות הקצר שלפניכם, ובסופו תגלו משהו חשוב מאוד על מי שאתם באמת...
מבחן אישיות: עוגת יום הולדת
 
מה גילך?
מתחת לגיל 21
21-35
36-54
מעל גיל 54
מבחן אישיות: הוצאת כרטיס אשראי מארנק
 
מתי בפעם האחרונה קנית משהו רק לעצמך?
במהלך השבוע האחרון
במהלך החודש האחרון
לא זכור לי
מבחן אישיות: כוס קפה ומחברת
 
האם חשוב לך לשמור על שגרת בוקר מסודרת?
כן, החל מסידור המיטה ועד לבדיקה שלקחתי איתי כל מה שחשוב לפני יציאה מהבית
כן, אבל היא לא כוללת יותר מדי מטלות ופעולות
לא, בכל בוקר יש משהו קצת שונה
מבחן אישיות: ילדה אוכלת אבטיח
 
בהשוואה לרוב האנשים בסביבתך, האם אתה אוכל מהר או לאט?
מהר
בערך באותו הקצב
לאט
מבחן אישיות: אישה עם טלפון סלולרי
 
איך אפשר לתאר את הרגלי השימוש שלך בטלפון סלולרי?
שיחות והודעות לאנשים, לא הרבה מעבר
צילום תמונות, שימוש ברשתות חברתיות ובאפליקציות, הוא קשור כמעט לכל תחומי החיים שלי
קצת מהכל כמו כולם
מבחן אישיות: אישה כוססת ציפורניים
 
האם אתה כוסס ציפורניים?
כן
לא
מבחן אישיות: חדר מסודר
 
עם יד על הלב, עד כמה הבית שלך מסודר מ-1 עד 10?
1-4
5-7
8-10
מבחן אישיות: גבר מעשן
 
האם אתה מעשן?
כן
מדי פעם
לא
מבחן אישיות: גבר קורא
 
איזו מילה מעוררת בך את התגובה הרגשית החזקה ביותר?
צפיפות
התעללות
הזנחה
משבר
הזדמנות
מבחן אישיות: גבר רץ לרכבת
 
איזה הסבר הוא הכי הגיוני במקרה שבו איחרת לפגישה עם חברים?
לקח לי זמן להתארגן
מישהו היה צריך את עזרתי
נסיבות שלא בשליטתי
איבדתי משהו או שכחתי משהו בבית
איבדתי את תחושת הזמן
מבחן אישיות: שעונים
 
אם הייתה לך עוד שעה פנוייה ביום היית מנצל אותה בשביל...
לבלות עם אנשים אהובים
לנוח בבית
לבצע מטלות חשובות שלא הספקתי
לעסוק בתחביב אהוב
אין טעם לחשוב על זה כי זה אף פעם לא יקרה
מבחן אישיות: קואלה ישנה
 
מה ממוצע שעות השינה שלך בלילה?
5 או פחות
6-8
9-11
12 ומעלה
מבחן אישיות: אישה חושבת
 
לאיזו תקופת זמן רוב המחשבות שלך מכוונות?
העבר
ההווה
העתיד
מבחן אישיות: בית
 
באיזה חדר של הבית הכי סביר להניח שימצאו אותך?
סלון או חדר השינה
מטבח או חצר
חדר העבודה
אין לי חדר קבוע
מבחן אישיות: מתנות
 
איזו מתנה הכי כדאי לתת לך?
כסף מזומן
פרחים וכרטיס ברכה
משהו שימושי לבית
אני לא טיפוס של קבלת מתנות
כרטיס להופעה או למוזיאון
מוחצנות-מופנמות
מבחן אישיות: איור של מוח עם כל מני סוגי מחשבות
 
התכונה הזאת היא למעשה ציר שמייצג את נטייתו של אדם להפנות אנרגיות כלפי חוץ או פנים. משום שזאת התכונה העיקרית באישיות שלך על פי המבחן הזה, ככל הנראה מיקומך על הציר הזה נוטה באופן ברור לאחד מהצדדים האלו, ויש לכך השפעה רבה על חייך. אנשים שמקבלים את התוצאה הזאת ומגדירים את עצמם כמופנמים הם לרוב זהירים, שקולים, נהנים מבילוי זמן לבד או בחברה מצומצמת ויש להם סיכוי גבוה להגיע להישגים נאים בתחומים האקדמיים. יש הרואים באנשים מופנמים כמוך ביישנים, אך זה ממש לא תמיד המצב כי במקרים רבים אדם מופנם פשוט שמח בחלקו ולא רואה צורך בדברים שרק יעמיסו עליו, לכן הוא מרגיש פחות צורך ביצירת קשרים חברתיים חדשים וכדומה. מנגד, אנשים מוחצנים שמקבלים את התוצאה הזאת הם בעלי אישיות שהרכיבים העיקריים בה הם פתיחות, שמחת חיים, ביטחון עצמי, ספונטניות וכדומה. לאנשים האלה יש בדרך כלל יחסי אנוש טובים שמאפשרים להם להיות מוקפים במספר רב של חברים, והם נחשבים לבעלי סיכויי הצלחה גבוהים בחיים. בשל כל המאפיינים האלו אנשים שמביטים בך מהצד לפעמים לא מבינים שלאורך החיים היה לך צורך להתמודד עם מכשולים קשים לא פחות מאף אחד אחר. אך לא משנה מה הייתה התוצאה של המאבקים שלך, בחרת לצאת מהם עם ראש מורם וחיוך על הפנים.
נעימות
מבחן אישיות: איור של מוח עם כל מני סוגי מחשבות
 
התכונה העיקרית באישיות שלך על פי המבחן הזה ומודל 5 התכונות הגדולות היא נעימות, ולכן ככל הנראה למאפיינים שלה יש חשיבות רבה מאוד בחיים שלך ובאופן שבו הסביבה שלך רואה אותך. התכונה הזאת באה לידי ביטוי בעיקר ביחסי האנוש שלך ובכך שיש לך נטייה משמעותית לשיתוף פעולה והתחשבות שגורמים לרבים ליהנות מחברתך מאוד. אנשים כמוך הם בדרך כלל בעלי פתיחות רגשית רבה, נוהגים באדיבות ובנדיבות, לא מפחדים להודות בטעויות ואפשר לסמוך עליכם שלא תחשפו את הסודות הכמוסים של מי שיקר לכם. נעימות היא תכונה בסיסית עבור פיתוח ושמירה על רווחה פסיכולוגית, היא לרוב סימן לבריאות נפשית טובה, ולקשרים טובים עם אחרים. כמובן שלא כל האנשים הנעימים על פי מודל 5 התכונות הגדולות הם מאושרים, וזה בסדר גם אם יש לך רגעים של קושי או שבהם ההתנהגות שלך לא הייתה 'נעימה' כפי שהיא הייתה יכולה להיות. העיקר הוא שיש לך את היכולת לסלוח לעצמך ולהביט קדימה עם תקווה ורצון טוב. כולנו הרי רק בני אדם, ובסופו של דבר אין לך סיבה להרגיש בושה.
מצפוניות
מבחן אישיות: איור של מוח עם כל מני סוגי מחשבות
 
התכונה העיקרית באישיות שלך על פי המבחן הזה ומודל 5 התכונות הגדולות היא מצפוניות, אך יש המתארים אותה גם כ'מוכוונות', וזו דרך הרבה יותר טובה לדעתנו לתאר אותה. אנשים כמוך שמקבלים את התוצאה הזאת הם נאמנים לעצמם, למחויבויות שלהם, למילה שלהם ולדברים החשובים שעליהם לעשות. המאפיינים החיוביים האלה ורבים נוספים הם תוצר של יכולת לווסת את הדחפים שלך ולשמור על ריכוז במטרה - בין אם היא לקבל קידום בעבודה ובין אם היא לחטב את הגוף. העובדה שזאת התוצאה שלך מראה לנו שרשלנות, עצלנות והססנות הן תכונות רעות שאיתן יש לך מלחמה מפעם לפעם כמו כולם, ולרוב כוח הרצון האדיר שלך הוא שמנצח. אנחנו בכוונה אומרים לרוב, מפני שזה טבעי שלפעמים גם לך יהיה רצון לנוח ולדחות מטלה כזו או אחרת למחר. יש לזכור שזה טבעי גם עבור בעלי אישיות כמו שלך להתנהג ככה מפעם לפעם, וזה לא צריך לגרום לך להרגיש רע כשיש לך נקיפות מצפון אחרי מעשה שכזה. להפך, זהו סימן טוב שהמצפוניות שלך היא עדיין הכוח העיקרי באישיות שלך שדוחף אותך קדימה, ואחרי יום של מנוחה היא שוב תיתן לך כוחות לנהוג ביעילות, במקצועיות ובאופן אחראי כדי לחיות חיים טובים.
יציבות רגשית-נוירוטיות
מבחן אישיות: איור של מוח עם כל מני סוגי מחשבות
 
התכונה הזאת היא למעשה ציר שמייצג את נטייתו של אדם להתנהגות רגועה ויציבה או להשפעה משמעותית של חרדות ונוירוטיות על חייו. משום שזאת התכונה העיקרית באישיות שלך על פי התשובות שלך, ככל הנראה מיקומך על הציר הזה נוטה במידה משמעותית לאחד מהצדדים האלו, ויש לכך השפעה רבה על חייך. אנשים שמקבלים את התוצאה הזאת ומגדירים את עצמם כיציבים הם לרוב בעלי ביטחון עצמי וקור רוח, והם לא נותנים ללחץ להשפיע על ההתנהגות או על קבלת ההחלטות שלהם. לפעמים סביבתם של אנשים שכאלו שופטת אותם לרעה כאנשים מחושבים ונוקשים מדי, אך סביר להניח שאנשים שכאלה פשוט נמצאים על הצד השני של ציר היציבות רגשית-נוירוטיות וקשה להם להבין אותך, למרות שהם כנראה היו רוצים להיות הרבה יותר כמוך. מנגד, אנשים בעלי נטייה לנוירוטיות שמקבלים את התוצאה הזאת הם בעלי אישיות שהרכיבים העיקריים בה, לפי מודל 5 התכונות הגדולות, הם סיכון גבוה להיות מושפעים מחרדות, ביטחון עצמי נמוך, מודעות עצמית גבוהה ורגשיות. המאפיינים האלו נתפסים לרוב כשליליים, אך האמת היא שכולנו לפעמים חווים אותם, ואנשים כמוך פשוט פגיעים לכך יותר כי יש לכם נפש עדינה ונפגעתם פעמים רבות בעבר, מה שלימד אתכם להיזהר מהעתיד. כדאי לך לנסות להשקיע קצת כוחות בהרגעת החרדות האלו, כי החיים שלך יהיו הרבה יותר יפים אם יהיו בהם קצת יותר רגעים של שקט, בלי מחשבות בלתי פוסקות על סכנות והשלכותיהן.
פתיחות לחוויות
מבחן אישיות: איור של מוח עם כל מני סוגי מחשבות
 
התכונה העיקרית באישיות שלך על פי המבחן הזה ומודל 5 התכונות הגדולות היא פתיחות לחוויות, ולכן ככל הנראה למאפיינים שלה יש חשיבות רבה מאוד בחיים שלך ובאופן שבו הסביבה שלך רואה אותך. התכונה הזאת באה לידי ביטוי בעיקר בדמיון מפותח, סקרנות רבה, עניין בשלל תחומים שונים ופתיחות מחשבתית לדברים חדשים. אנשים כמוך הם בדרך כלל בעלי יכולת להבין את עצמם היטב ולדעת מה נכון עבורם, הם אוהבים לגוון ובדרך כלל אין להם בעיה להפגין את היצירתיות שלהם. פתיחות לחוויות היא תכונה שמעידה על כך שחשוב לך ליהנות מהחיים, ולפעמים השעמום תוקף אותך במהירות גבוהה – אך כמעט תמיד יש לך רעיון כיצד להתמודד עם המצב. אנחנו מנחשים שיש בך רצון חזק לטייל ברחבי העולם ולחקור מקומות חדשים, או אפילו לחוות דברים מפתיעים בסביבת החיים הרגילה שלך, כמו הנאה ממנה מיוחדת במסעדה או ניסוי של סגנון לבוש שונה מהרגיל. אנשים כמוך, שזו התכונה העיקרית באישיות שלהם, הם יחסית נדרים, ורוב האנשים בעולם הם בעלי ציון בינוני למדי במדד זה, וזה יכול להסביר את העובדה שלרוב קשה לך למצוא אנשים ש"יעמדו בקצב" שלך ויחלקו את שמחת החיים שלך. למרות זאת, כל מי שמסביבך כנראה קצת מקנא בך בסתר ליבו, כי אנשים כמוך נהנים מהחיים כמו שצריך, וזה בהחלט לא דבר מובן מאליו.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.