מי אני במקרא: מבחן שיבדוק עד כמה תדעו לזהות דמויות תנ"כיות

ספר הספרים, המקרא, כתבי הקודש - ועוד ועוד, כל אלו שמות שנועדו לתאר את התנ"ך. הספר הזה, שעד היום נחשב לטקסט המכונן של העם היהודי ואנו ממשיכים והוגים בו, לומדים אותו ולמדים ממנו עוד ועוד, גדוש בסיפורים מרתקים ובדמויות רבות מספור שמככבות בין דפיו ובפרשותיו השונות. במבחן הבא ננסה לבדוק עד כמה אתם מתמצאים בסיפורי התנ"ך ובאישים המוזכרים בו, כשדמויות שונות מן המקרא "יספרו" על עצמן במספר מילים בכל שאלה - ואז נראה אם תצליחו לזהות מי הן. שימו לב לתמונות - אולי הן גם יעזרו לכם לשים את האצבע על שם הדמות...
חידון על דמויות בתנ"ך: ציור דמותה של נביאה תנ"כית
 
 
כינו אותי "אשת לפידות", והייתי אחת מ-7 הנביאות היחידות הנזכרות במקרא. השירה שחיברתי היא אחת המפורסמות בתנ"ך, והיא עוסקת במלחמה שהובלתי כנגד צבא סיסרא. מי אני?
דבורה הנביאה
מרים הנביאה
חולדה הנביאה
אביגיל הנביאה
חידון על דמויות בתנ"ך: ספר תורה פתוח
 
 
אני נחשב לאחרון הכהנים הגדולים במשכן שילה, ושמואל הנביא שימש בצעירותו כעוזרי בקודש. בניי חטאו כשפעלו במקומי, אך שושלתי נענשה רק בדורות הבאים. בסוף ימי הכרזתי מלחמה על הפלשתים – שהביאה לבסוף למותי. מי אני?
עלי הכהן
אהרון הכהן
יהוידע הכהן
עזריה הכהן
חידון על דמויות בתנ"ך: מאובן של עקרב
 
 
הייתי הראשון למלוך על יהודה, לאחר שבתקופתי התפצלה ממלכת ישראל המאוחדת לשתיים. לא הסכמתי להוריד את נטל המיסים על העם שקבע אבי ואמרתי: "אבי ייסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים". מי אני?
רחבעם
ירבעם בן נבט
יהושפט
אחאב
חידון על דמויות בתנ"ך: ציור של נביא מקראי מדבר עם דוד המלך
Jim Padgett
 
 
הייתי נביא שפעל בימי דוד ושלמה המלך, ולחשתי תדירות לאוזנם. כולם מכירים אותי ממשל "כבשת הרש" שסיפרתי לדוד, אך לא כולם יודעים שאני זה שהעניק לשלמה המלך בלידתו את שמו הנוסף, ידידיה. מי אני?
נתן הנביא
שמואל הנביא
הנביא יחזקאל
אליהו הנביא
חידון על דמויות בתנ"ך: איור של גיבור תנ"כי
 
 
הייתי הראשון להנהיג את עם ישראל לאחר משה רבנו וניהלתי את מסע כיבוש ארץ ישראל. ביריחו הקפתי את חומות העיר שבע פעמים עד שהן נפלו. מי אני?
יהושע בן נון
יפתח הגלעדי
שמשון הגיבור
גדעון בן יואש
חידון על דמויות בתנ"ך: ספר תנ"ך פתוח וממנו יוצא אור
 
 
קורות חיי או ייחוסי המשפחתי לוטים בערפל ולא ידוע עליי כמעט דבר. מה שכן ברור הוא שהייתי נביא ושזכיתי שעל שמי יקרא הספר הקצר ביותר בתנ"ך כולו. מי אני?
עובדיה
עמוס
הושע
עזרא הסופר
חידון על דמויות בתנ"ך: ענבים בכרם
 
 
הייתי מלכה דעתנית וקשוחה והאפלתי אף על דמותו של בעלי, מלך ישראל. רדפתי עד חורמה אחר אליהו הנביא, ושכנעתי את בעלי לחמוד את כרמו של נבות היזרעלי. מי אני?
איזבל
מלכת שבא
בת שבע
ושתי
חידון על דמויות בתנ"ך: הר סיני
 
 
כשמשה רבנו ברח מבית פרעה, הוא מצא בביתי מקלט; לאחר מכן הוא גם נשא את הבת שלי. למרות שלא הייתי עברי כלל, הצטרפתי אל עם ישראל במעמד הר סיני ולאחר מכן התגיירתי יחד עם כל משפחתי. מי אני?
יתרו
אליעזר
כלב בן יפונה
לוט
חידון על דמויות בתנ"ך: אריה יושב על צוק
 
 
הייתי רק הרביעי מבין 12 בניו של יעקב אבינו, אך זכיתי להיות בעל השפעה גדולה ומעמד רם יותר משל אחיי הבכורים. אני מנעתי את רצח אחי יוסף, וכאשר אבי נטה למות – הוא בירך אותי להיות לוחם עז נפש ומנהיג עם ישראל. מי אני?
יהודה
אשר
דן
נפתלי
חידון על דמויות בתנ"ך: עץ אלה
Davidbena
 
 
אני נחשב לדמות מעוררת מחלוקת בתנ"ך: מצד אחד בנו של מלך אגדי, גבר יפה תואר, חכם וערמומי ומן הצד השני הפכתי לסמל לבן סורר שהסתכסך עם אביו, בגד בו וניסה למרוד בו. לבסוף באתי על עונשי כשמצאתי את מותי תלוי על עץ. מי אני?
אבשלום
אמנון
שלמה
אליפלט
חידון על דמויות בתנ"ך: ציור של מאורע מהתנ"ך
 
 
לא רק שהייתי אח של אחת מארבע האימהות של עם ישראל – אלא גם הייתי אביהן של שתיים מהן. עם זאת, נראה שלא הייתי צדיק גדול, ובתנ"ך אני מתואר כרודף בצע ורמאי. מי אני?
לבן הארמי
תרח
כלב בן יפונה
עוג מלך הבשן
חידון על דמויות בתנ"ך: ציור של שתי נשים תנ"כיות
سكندر عمري11
 
 
כלתי, אשת בני, הפכה לאדם הקרוב אלי ביותר אחרי מותו של בני. היא שאמרה לי: "כאשר תלכי אליך ובאשר תליני אלין – עמך עמי ואלהיך אלוהי". אני עודדתי את כלתי הנאמנה להכיר את בעלה החדש, ושמשתי כאומנת לבנם. מי אני?
נעמי
רות
יסכה
דינה
חידון על דמויות בתנ"ך: ספר תנ"ך קשור בחבל
נראה שתנ"ך זה לא בדיוק התחום שלך...
ממספר התשובות הנכונות שלך אנחנו למדים שאתה לא ממש בקיא בספר הספרים שלנו - לא הצלחת לזהות את מרבית הדמויות ממנו, והרמזים שסיפקנו לא ממש סייעו לך. יכול להיות שהתבלבלת בין שלל הדמויות שהשפיעו על העבר של העם היהודי, או שפשוט עבר זמן רב מאז פתחת את התנ"ך, עיינת וקראת בו, אך אנחנו ממליצים לחזור מעט למקורות - ולכל הפחות לבדוק את התשובות הנכונות של המבחן כדי להרחיב מעט אופקים בתחום.
חידון על דמויות בתנ"ך: ילדות קוראות בתנ"ך מול השקיעה
יפה יפה - הפגנת בקיאות נאה
לפי מספר התשובות הנכונות שלך, נראה שאתה בסך הכל מכיר וזוכר את סיפורי התנ"ך ויודע לזהות דמויות מרכזיות מתוכו. נכון, היו כאלו שלא הצלחת לשים את האצבע עליהן, יכול להיות בגלל חוסר ריכוז או מכיוון שאתה לא זוכר לגמרי את כל הסיפורים, אך זה בדיוק הזמן הנכון ללמוד זאת - בעזרת הסתכלות על התשובות הנכונות של המבחן.
חידון על דמויות בתנ"ך: חוגגים עם התורה
חתן התנ"ך ממש!
כל הכבוד - הוכחת שבכל מה שקשור לזיהוי דמויות מקראיות על פי סיפור חייהן, אתה ממש מתמצא. נדמה שיש לך ידע רחב בכל הקשור לסיפורי התנ"ך וששום דמות, מרכזית יותר או מרכזית פחות, לא חמקה מעינייך ומזיכרונך. המשך להגות בתנ"ך שלנו ובסיפוריו, התגאה בהישג שלך והצג את האתגר הזה לחברים ולמשפחה שלך.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.