בחן את עצמך: איזו חיה אקזוטית מתאים לך לגדל?

בעזרת מבחן האישיות הבא אנחנו נבדוק איזה בעל חיים הכי מתאים לכם לגדל - אבל לא מדובר בסתם כל חיית מחמד, אלא חיה אקזוטית ומיוחדת מתוך כלל המגוון הקיים ממלכת החי. כמובן שאי אפשר באמת להביא הביתה את התוצאות שתקבלו, אך הן בהחלט יכולות להצביע על משהו מאוד ממשי באופי ובאישיות שלכם. מוכנים להתחיל? ענו על 11 השאלות הבאות וגלו את החיה האקזוטית שהכי מתאים לכם לגדל.
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: איור של בית
 
מה התיאור הכי מתאים עבור הבית שלך?
בית קרקע קטן עם גינה גדולה
דירה קטנה
דירה גדולה
בית קרקע גדול עם גינה קטנה
בית במושב או קיבוץ עם הרבה שטח פתוח מסביב
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: כלב שוכב
 
מה צריך להיות אופי ההתנהגות של החיה שלך באופן כללי?
תלותי
עצמאי
מרוחק
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: אישה אנרגטית
 
כמה מרץ ואנרגיה יש לחיה שלך?
המון
ברמה בינונית
מעט
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: איור של פיל וכלב על ספסל
 
האם זה משנה לך אם החיה שלך תהיה גדולה?
כן, עדיף לי שהיא תהיה בגודל שאפשר להחזיק ביד
לא, חיות גדולות זה אפילו מעולה
הגודל הוא לא שיקול בעיני
 
איזו מהחיות האלו הכי חמודה לדעתך?
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: עופר
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: ברווזון
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: חתלתול
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: זיקית
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: עיניים של זאב
 
האם חיה מסוכנת יכולה להתאים לך?
כן, יש לי משיכה חזקה לחיות מסוכנות
אולי, אם היא רק קצת מסוכנת
ממש לא
אולי, כל עוד היא לא מסוכנת לי
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: קולז של אנשים עם הבעות פנים שונות
 
איזה מאפיין או תכונה היית משנה או מחזק בעצמך?
מראה חיצוני
כוח
מהירות
גאונות בתחום מסוים
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: שעון
 
כמה זמן יהיה לך נוח לבלות עם החיה שלך?
לפעמים הרבה מאוד ולפעמים מעט, תלוי במצב הרוח
כמה שעות ביום
שעה ביום
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: אישה באוהל קמפינג
 
האם כיף לך לבלות זמן מחוץ לבית?
כן, אני ממש לא טיפוס של להישאר בבית הרבה
כן, אבל צריך לשמור על איזון
לא, טוב לי יותר להיות בבית
כן, אבל רק באזורים מסוימים שקרובים ונוחים להגעה
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: גבר משחק שח מט
 
כמה חכמה צריכה להיות החיה שלך?
מאוד חכמה
מעל הממוצע
זה לא משנה לי
שלא תהיה חכמה מדי כדי שלא יהיו סיכובים ובעיות איתה
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: חיות מחמד
 
איזה סוג של חיית מחמד נפוצה הכי מתאים לך לגדל?
חתול
כלב
דגים
תוכי
אריה
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: אריה
כמובן שאי אפשר לאמץ אריה בחיים האמיתיים, אך אם החלטה שכזאת הייתה אפשרית אין לנו ספק שהיא הייתה מתאימה לך מאוד. חיות גדולות ועוצמתיות מושכות אותך מאוד, וכמובן שמלך החיות גם קוסם לכל מי שמעריך אלגנטיות, המתבטאת באריה באופן הכי טוב שיש לפראות וליופי של עולם החי להציע. יחד עם זאת יש לחיות האלו גם מידה לא מבוטלת של חמידות, במיוחד בשלבי החיים הראשונים שלהן, ולכך זה בהחלט מתאים לך לגדל ולהפוך אותה לאריה או לביאה גאים. האריות הם גם סוג החתולים הגדולים הכי חברתיים: הם חיים בלהקה עם מדרג חברתי ברור, צדים בשיתוף פעולה, אוכלים ביחד ועוד. בגלל זה הם כנראה מתאימים לצורך שלך בקשרים חברתיים ובקבלת תמיכה וחיזוק מהסביבה. לצד זאת יש לך מספיק ביטחון ביכולת שלך להתנהל בצורה אחראית עם החיות האלו כדי שלא יתנהגו כלפיך בתוקפנות מסוכנת.
שועל
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: שועל
שועלים אולי יהפכו לחיות מבויתות בעתיד, אך נכון לעכשיו זה בלתי אפשרי לגדל אותם עבור מרבית האנשים. אם בחירה שכזאת הייתה אפשרית לכולם, אין לנו ספק שהיא הייתה מתאימה לך מאוד. השועל היא חיה עם הרבה מרץ, שובבות, צורך באהבה ושילוב מאפיינים שרבים רואים כתערובת של כלב וחתול. כחיית מחמד, שועלים דורשים הרבה תשומת לב שאין לך שום בעיה לתת, וזה כנראה חלק בלתי נפרד מהאופי שלך להעניק פינוקים שונים וליהנות מהם בעצמך. שועלים יכולים לחיות רוב הזמן בתוך בתים קטנים בלי בעיה, כל עוד יש להם הזדמנות לצאת למרחבים פתוחים מפעם לפעם כדי לשחרר אנרגיות. כנראה שבדומה אליכם גם במקרה שלך תמיד יש צורך באיזון כזה או אחר בתחומים שונים, ויש רק מעט מאוד דברים בחייך שניתן להגדיר כקיצוניים.
תמנון
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: תמנון
בעולם היפותטי שבו כל יצור יכול להיות חיית מחמד, הבחירה שהכי תתאים לך תהיה משהו ששונה באופן קיצוני מהנורמות המקובלות. זה אולי יפתיע אותך לשמוע, אבל קשר עם תמנון עשוי להיות עשיר, מורכב וקסום בדרכים שקשה לדמיין, היות וזהו בעל חיים עם אינטליגנציה ויכולות יוצאי דופן. כנראה שלא יפריע לך יותר מדי שחיית המחמד שלך לא דומה לזו של אחרים, אולי אפילו המיוחדות הזאת קוסמת לך במישור מסוים, ואין ספק בכך שהיא תספק חוויה מרגשת עבור הנפש הסקרנית שלך. אמנם לא מדובר בחיית מחמד שתעניק לך יחס ואהבה שאנשים מקבלים מכלב או חתול למשל, היא כן תפתח עבורך דלת לעולם מסתורי ומדהים. היא תראה לך כיצד היא פותרת חידות ואתגרי חשיבה שונים, איך היא משנה צבעים בהרף עין או נעלמת בענן של דיו ועוד. כל אלו יהיו דברים שירתקו לא רק אותך אלא את כל מי שיבוא לבקר אותך, והתמנון שלך יהיה משהו שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו, בדיוק כמוך!
ביזון
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: ביזון
כמובן שאי אפשר לאמץ חיה ענקית כמו ביזון בחיים האמיתיים, אך אם החלטה שכזאת הייתה אפשרית אין לנו ספק שהיא הייתה מתאימה לך מאוד. זאת משום שהענקים העדינים האלו הם חיות חברתיות שמשקפות את המשיכה שלך למרחבים פתוחים ולחופש, ותמיד תהיה לך סיבה טובה לבלות איתן מחוץ בית. אמנם קשה לרכוש את אמונו של ביזון, אך בסופו של דבר הוא יכול להתרגל לאדם שמגדל אותו, להכיר אותו ולהתנהג ברוגע בחברתו. משום שלא מדובר בחיה טורפת, היא לא תהווה עבורך סכנה מיוחדת, אך אין ספק שיש לה כוח שראוי להיזהר ממנו, וזה גם חלק מסוד הקסם שלה עבורך. חשוב גם להגיד שלגדל ביזון זו ממש לא עבודה קלה, אבל לטיפוס כמוך אין שום בעיה להשקיע הרבה מאמץ ואנרגיה בדברים שחשובים לך. ברגעי הצורך חיית מחמד אקזוטית שכזאת מצדיקה זאת מעל ומעבר לכל ספק, בזכות התמיכה השקטה והיציבה שהנוכחות שלה מספקת למי שמגדל אותו.
ינשוף
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: ינשוף
בעולם היפותטי שבו כל יצור יכול להיות חיית מחמד, הבחירה שהכי תתאים לך תהיה משהו ששונה מהנורמות המקובלות. ציפור חכמה כמו ינשוף למשל, מתאימה מצד אחרת לאופי השקט והחקרן שלך, ומצד שני לחלומות גדולים שלך לטייל ברחבי העולם ולראות דברים שאנשים אחרים רק חולמים עליהם. יש לזכור שינשופים הם ציפורי טרף, אך למרות זאת לא מדובר בחיה מסוכנת במיוחד אלא באחת שאוהבת לרדוף אחרי הטרף שלה ולצוד אותו, במיוחד בשעות הלילה שבהן כנראה שגם לך הרבה יותר נעים להתנהל מאשר ביום. כחיית מחמד, ינשוף לא צריך הרבה תשומת לב, אבל הוא כן זקוק לטיפול קבוע - שלמרבה המזל מתאפשר גם בבתים קטנים יחסית. ניתן להקדיש לו הרבה או מעט תשומת לב בהתאם למתאפשר, ולמרות שהוא אינו בעל חיים ידידותי או חובב משחקים בצורה ראויה לציון, הוא עדיין נהנה מליטוף על הראש מפעם לפעם והוא בהחלט יכול להפגין נאמנות לאדם שמגדל אותו - שזה דבר חשוב לך מאוד, גם אם במינון נמוך יחסית למה שאנשים אחרים זקוקים לו.
דרקון קומודו (כוח ענק)
איזו חיית מחמד אקזוטית מתאימה לך: כוח ענק
סכנה כלל לא מפחידה אותך ויכול להיות שהיא אפילו מושכת בעיניך, לכן בעולם היפותטי, שבו כל יצור יכול להיות חיית מחמד, לך הכי מתאים היה לגדל דרקון קומודו. יצור הענק הזה, ששמו הרשמי הוא "כוח ענק", נחשב ללטאה הגדולה ביותר שמתהלכת כיום על פני כדור הארץ ולטורף על שקיים כבר מיליוני שנים. מדובר בחיה אגרסיבית, ארסית, חזקה ומסוכנת, שרק אנשים עם אומץ, נחישות ורצון מברזל יכולים בכלל לחשוב על לגדל. לכן לפי המבחן הזה זו יכולה להיות חיית המחמד האקזוטית המושלמת עבורך, אם כי סביר להניח שהיא תגדל במתחם סגור ומבודד מהבית שלך. דרקון קומודו לא צריך יחס מיוחד, טיפוח או תשומת לב, הוא כנראה לעולם לי יתחבר איתך ברמה של חיות מחמד מקובלות יותר, אבל זה ממש לא קריטי בשבילך. מידת ההתרגשות וההתפעלות שלך מחיות שכאלה קיימת במידה רבה בזכות העצמאות ויכולת ההגנה העצמית שלהן, תכונות שבמידה מסוימות גם באות לידי ביטוי בגישה שלך לחיים.
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.