טריוויה קשה עם מגבלת זמן

אתם בטח רוצים למצוא אתגר אמיתי במבחני טריוויה – כזה שיבחן את הידע הכללי שלכם ויוכיח לכם שאתם יודעים הרבה יותר מאחרים. אך אפשר להקשות בשלל דרכים נוספות, ביניהן מגבלת זמן, ויחד עם 12 השאלות הקשות הבאות, אתם עומדים להתמודד מול אתגר לא קטן. נראה אם תצליחו לענות על כולן נכונה.
טריוויה קשה על זמן: מרובעים
 
 
יש סוגים רבים של מרובעים, ולכל אחד מהם מאפיינים משלו שקובעים את סוגו, אולם כל סוג יכול להכיל גם כמה מקרים פרטיים משלו. לדוגמה, המקבילית, בה כל זוג צלעות נגדיות מקבילות זו לזו, היא מקרה פרטי של טרפז. איזה מרובע מבין הבאים הוא מקרה פרטי של מקבילית?
מעוין
מרובע לא פשוט
ריבוע
דלתון
טריוויה קשה על זמן: תופים
 
 
כלי הקשה הוא כלי נגינה שמפיק צלילים כאשר מקישים עליו או מחככים אותו. הצליל נוצר כאשר ההקשה על הכלי או החיכוך איתו גורמים לו או לחלקו לרעוד, מה שמייצר גלי קול. מה מבין הבאים הוא לא כלי הקשה?
פסנתר
קסילופון
קסטנייטות
צימבלום
טריוויה קשה על זמן: פירות
 
 
בעוד שגוף האדם אינו מסוגל לעכל סיבים תזונתיים, הם חשובים לו בכך שביכולתם לסייע בניקוי מערכת העיכול. יש סוגים רבים של סיבים, חלקם מסיסים במים וחלקם אינם מסיסים. איזה סיב מבין הבאים מסיס במים?
פקטין
צלולוז
המיצלולוז
ליגנין
טריוויה קשה על זמן: מתאגרף
 
 
בספורט הלחימה אגרוף, שני אנשים נלחמים זה בזה בהתאם לקטגוריית המשקל שלהם. רוב הענפים המובילים בספורט האגרוף משתמשים בדירוג המשקלים שנקבע על ידי מגזין ״הזירה״, אשר שוחרר לראשונה בשנת 1922. מבין המשקלים האלה יש את משקל הנוצה. איזה משקל נמצא מתחתיו בדירוג המשקלים?
תרנגול
יתוש
עכבר
דחליל
טריוויה קשה על זמן: חלב פרה
 
 
חלב הוא נוזל לבן שנוצר בבלוטות החלב של נקבות היונים אחרי ההמלטה או הלידה. בתרבויות רבות נהוג להשתמש בחלב של בעלי חיים לתזונה, ובעוד שהחלב הנפוץ ביותר לצריכה הוא חלב פרה, במדינות רבות נהוג להכין מוצרי חלב גם מחלב של בעלי חיים אחרים. מהחלב של איזו חיה מבין הבאות לא נהוג כלל להכין מוצרי חלב?
דולפינה
תאו
איילה
אתון
טריוויה קשה על זמן: מצולעים
 
 
מחומש משוכלל הוא מצולע בעל 5 צלעות שוות, ולפיכך יש לו גם 5 זוויות שווות וגם 5 אלכסונים שווים שכל אחד מהם יוצר משולש זהב רחב (שווה שוקיים שהיחס בין הבסיס לשוק הוא יחס הזהב) עם 2 צלעות של המחומש. מה הגודל של כל זווית בחומש שכזה?
108
45
180
145
טריוויה קשה על זמן: חומרים מסוכנים
 
 
בסיווג החומרים המסוכנים יש 9 קבוצות של קטגוריות שמגדירות את סוג החומרים ורמת הסכנה שלהם. הקבוצה הרביעית מכילה את כמות החומרים הגבוהה ביותר שבה אנחנו משתמשים באופן יומיומי, ביניהם חומרים כמו וזלין, מגנזיום וזרחן . מה המאפיין שמאחד את כל החומרים המסוכנים שנכללים בקבוצה הרביעית?
מוצקים
נוזלים
חומרים רעילים
חומרים רדיואקטיביים
טריוויה קשה על זמן: פוטבול
 
 
פוטבול אמריקאי הוא משחק ספורט שבו 2 קבוצות מתחרות על נקודות על ידי נשיאת כדור אליפטי לאנד זון של הקבוצה השנייה, מה שמזכה ב-6 נקודות, וישנה אפשרות לקבל נקודה אחת או שתיים נוספות על ידי בעיטה לשער או ניסיון חדירה נוסף לאנד זון. מה כמות השחקנים המקסימלית שיכולה להיות לכל קבוצה על המגרש?
11
7
8
13
טריוויה קשה על זמן: נגני כינור
 
 
מלחינים כותבים הנחיות למנצח ולנגנים שמגדירות את הלחן, המלודיה, העוצמה והקצב של הנגינה. הם עושים זאת בעזרת טרמינולוגיה מסוימת, כשלכל מילה יש משמעות משלה, וכל מילה היא בעלת סמל משלה, לעיתים בעזרת קיצור של אותה המילה או בעזרת סימון מסוים. איך נקרא סימן הדינמיקה שהוראתו היא להחליש את עוצמת הנגינה בהדרגה?
דימינואנדו
קרשנדו
ריטרדנדו
פרוטיסיסימו
טריוויה קשה על זמן: ציוד פיזיקה
 
 
תחומי הפיזיקה מחולקים ל-2 קבוצות: פיזיקה קלאסית ופיזיקה מודרנית. האחרונה התפתחה עקב גילוי תורת היחסות, תורת הקוונטים וחקר החלקיקים הבסיסיים ביותר של החומר: גילוי האלקטרון, הגרעין ומרכיביו. איזו תיאוריה מודרנית מבין הבאות גורסת כי הצורה הגאומטרית של כל חלקיק אינה נקודה, אלא צורה חד ממדית?
תיאוריית המיתרים
פיזיקת מצב מעובה
תורת השדות הקוונטית
מכניקת הקוונטים
טריוויה קשה על זמן: חצים ומטרה
 
 
הטלת חצים הוא משחק שבו זורקים חצים קטנים אל עבר לוח מטרה עגול, אשר מחולק ל-2 יחידות, ובכל אחת צורת גזרה שהקודקוד שלה קרוב למרכז הלוח שבו נמצאים הטבעת הירוקה של 25 הנקודות והעיגול הפנימי של 50 נקודות. אותו עיגול פנימי נקרא באנגלית Bull’s Eye. מה תרגום השם הזה בצורה חופשית לעברית?
עין השור
עין הנמר
עין העיט
עין הדרקון
טריוויה קשה על זמן: שעון
 
 
בעידן המודרני, זמן אוניברסלי מתואם (UTC) הוא תקן הזמן העיקרי לפיו נמדדים ומתואמים שעוני המדינות השונות. לדוגמה, אזור הזמן בישראל הוא UTC+2 בחורף ו-UTC+3 בקיץ. מה הוא המקום שנמצא בקו האורך 0° ועל שמו נקרא בעבר אותו שעון בינלאומי?
גריניץ׳
יורק
ציריך
מינכן
טריוויה קשה על זמן: איש מסתכל על שעון בעצב
 
המבחן הזה היה קשה מדי בשבילך
זהו, אתה יכול לקחת קצת אוויר ולקרוא את הטקסט הזה ברוגע, כי המבחן נגמר, ולצערנו לא עברת אותו. יכול להיות שהזמן הוא זה שהלחיץ אותך, אולי לא הספקת לקרוא את השאלות או בכלל להבין מה עליך לענות, ואולי הנושאים היו קשים לך מדי, אך לא משנה מה הסיבה, אנחנו בטוחים שאתה יכול לשפר את התוצאה שלך. נסה את המבחן בשנית – הפעם תדע במה להתמקד בכל שאלה ובטוח תוכל לעבור אותו עם ציון טוב יותר. אם נהנית, אל תשכח לשתף את המבחן הזה עם חבריך!
טריוויה קשה על זמן: אישה מחייכת ומצביעה על שעון
 
הסתדרת יפה עם המבחן
אמנם היו מספר שאלות שהכשילו אותך, אך קיבלת ציון די טוב שמראה לא רק שיש לך ידע כללי רחב יחסית, אלא גם שביכולתך להביס את השעון ולהבין את השאלות שמופיעות מולך כמעט בלי שום בעיה. אתה יכול לעבור עכשיו על התשובות שלך ולראות איפה בדיוק טעית, ואם נהנית, אל תשכח לשתף את המבחן הזה עם חבריך!
טריוויה קשה על זמן: אישה שמחה מרימה אגרופים לאוויר
 
אתה אלוף הטריוויה!
הקושי של השאלות, הזמן הקצוב שעמד לרשותך והשאלות הארוכות והמתוסבכות בעצמן – שום דבר לא הצליח להכשיל אותך! השגת תוצאה טובה מאוד, ויש לך במה להתגאות. אתה ממש גאון, וכעת נותר לך רק לבדוק האם הגעת לראש טבלת האלופים שלנו. אם נהנית, אל תשכח לשתף את המבחן הזה עם חבריך!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.