מבחן שייקח אתכם למסע ברחבי המקומות היפים ביותר בארץ

אין אחד שלא יודה באמת – שארץ ישראל היא אחת מבין היפות ביותר בעולם. כמובן שבמקומות רבים אחרים יש מראות שאף פעם כנראה לא נוכל לחזות בהם פה, אך בתוך השטח הקטן מאוד של ישראל יש גיוון עצום של נופים ואתרי טבע והיסטוריה שהופכים כל פינה בארצנו למיוחדת ומרתקת. היום החלטנו להוציא אתכם למסע בין 15 אתרים מומלצים ויפים שיש רק בישראל – מצפון עד דרום – אך כדי להגיע לכל אחד מהם תצטרכו להוכיח קודם כל שאתם מכירים אותם במידת מה, ואנחנו בטוחים שכבר הייתם ברובם או שמעתם לכל הפחות על חלקם. אם תיפסלו תצטרכו להתחיל מההתחלה או מנקודת העצירה האחרונה שהגעתם אליה, אך אל תחששו מכישלון – המסע שלכם הוא היעד, ואתם עומדים ללמוד בזכותו הרבה על הארץ היפה שלכם.
מבחן מסע בארץ ישראל: הר חרמון
Flavio~
 
 
מוכנים להתחיל במסע? נצא לדרך מצפון רמת הגולן, והנקודה הראשונה שאליה עליכם להגיע היא השמורה שנמצאת למרגלות הר החרמון.
שמורת נחל הבניאס
שמורת טבע אירוס הביצות נוב
שמורת טבע מג'רסה
שמורת הר חרמונית
מבחן מסע בארץ ישראל: הבניאס
Roni Abiri
 
 
הגעתם לשמורת נחל הבניאס, שבתקופת אלכסנדר הגדול היה בה מקדש לאל פן, והורדוס הגדול בנה שם אתר להנצחת הקיסר אוגוסטוס. מפה נתקדם אל עבר אגמון שמהווה נקודת עצירה של עופות רבים ונחשב לאחד ממוקדי הצפרות המומלצים ביותר בארץ.
אגמון החולה
אגמון חפר
אגמון הסופרלנד
אגמון פולג
מבחן מסע בארץ ישראל: אגמון החולה
ירון שניר
 
 
הגעתם לאגמון החולה – אגם מלאכותי שאליו מגיעים עופות רבים בחודשי החורף, ומסביבו ניתן לצאת לסיור באופניים ולצפות בשלל ציפורים – בייחוד בעגורים. מכאן נתקדם אל מקום שנקרא "גילגל הרפאים", וכדי לזהות אותו נצטרך לחפש אתר שבנוי מ-42 אלף אבני בזלת שמוצבים בהיקף של כ-500 מטר.
רוג'ם אל-הירי
אום אל-קנאטר
חורבת א-רפיד
דיר עזיז
מבחן מסע בארץ ישראל: רוג'ם אל-הירי
ZeevStein
 
 
הגעתם לרוג'ם אל-הירי – מונומנט שבנוי כקומפלקס העשוי מיותר מ-42 אלף אבני בזלת המסודרות במעגל, ואיש אינו יודע עד היום מה הייתה מטרתו המקורית. כאן ננוח קצת ונתכונן לקראת המשך המסע.
אפשר להמשיך
מבחן מסע בארץ ישראל: איש הולך בטבע
 
 
כעת נרצה להגיע למפל הלבן, אך באיזה נחל נמצא אותו?
נחל אל על
נחל גמלא
נחל דליות
נחל שיאון
מבחן מסע בארץ ישראל: המפל הלבן
שמעון יטאח
 
 
הגעתם לנחל האיתן הדרומי ביותר ברמת הגולן, נחל אל על שבשמורת עלי אל – שבתחומה גם נמצא המפל הלבן, שגובהו 14 מטרים ושמו ניתן לו מאבני הגיר הלבנות שסביבו. כעת נלך מערבה אל עבר הים והגליל המערבי, ונחפש את השמורה שבה ניתן לרדת מצוק גבוה עם רכבל למערות ימיות שגלי הים פורצים לתוכן.
ראש הנקרה
עין אפק
נחל כזיב
הר מירון
מבחן מסע בארץ ישראל: ראש הנקרה
Gross benny
 
 
הגעתם לראש הנקרה, שמצוק הנקרות שלו מתנשא לגובה של 300 מטרים ואורכן הכולל של הנקרות עצמן הוא כ-200 מטר. כעת נתקדם אל עבר הר שמוזכר בתנ"ך, ושעל אף שאינו גבוה במיוחד, ניתן לזכות ממנו בתצפית מדהימה אל עבר הגליל התחתון.
הר תבור
הר יונה
הר דבורה
הר ארבל
מבחן מסע בארץ ישראל: הר תבור
Niv Drukman
 
 
הגעתם להר תבור, שגובהו 562 מטר מעל פני הים והוא מתנשא לגובה של כ-400 מטר מעל סביבתו. על אף גובהו הנמוך יחסית, ניתן להבחין בו כבר מהגולן. כעת נתקדם אל עבר צפון הרי השומרון ולאתר גן השלושה, שקרוי גם...
הסח'נה
חמאם אל-מליח
המרחצאות הרומיים של באת'
חמת גדר
מבחן מסע בארץ ישראל: סח'נה
Zairon
 
 
הגעתם לסח'נה, שבעברית נקרא "גן השלושה", והוא זכה לתואר אחד מעשרים הגנים היפים בעולם של מגזין" טיים". כבר עברתם יותר ממחצית הדרך במסע! נעשה כאן עצירה קטנה ונמשיך במסלול שלנו כשתהיו מוכנים.
אפשר להמשיך
מבחן מסע בארץ ישראל: אישה מתהלכת על אבנים מעל מים
 
 
כעת נתקדם אל עבר עיר נמל עתיקה שהוקמה בין השנים 13-25 לפנה"ס, וחלק משטחה הוא גן לאומי.
קיסריה
עכו
חיפה
עתלית הקדומה
מבחן מסע בארץ ישראל: קיסריה
ABRAHAM GRAICER
 
 
הגעתם לקיסריה, אשר נקראה בבנייתה על שם אוגוסטוס קיסר ובה אותרו שלל עתיקות וממצאים, הכוללים את הנמל, המקדש, התיאטרון וההיפוסטדיום שלה. מכאן נתקדם דרומה אל עבר הרי יהודה ונחפש את מערת הנטיפים שורק, שידועה גם בשם...
מערת אבשלום
מערת לפידות
מערת בני ברית
מערת הבור הסיני
מבחן מסע בארץ ישראל: מערת הנטיפים
Eldad Cohen Tzedek
 
 
הגעתם למערת הנטיפים, הלוא היא מערת אבשלום, ובה נטיפים שהחלו להיווצר לפני כ-5 מיליון שנים. המערה התגלתה בשנת 1968 לאחר שנחשפה בעקבות פיצוצים שנערכו בשטח מחצבה בהר טוב. מפה נתקדם אל אחד המקומות היחידים בהרי יהודה בפרט, ובארץ ישראל בכלל, שבהם ניתן לחזות בחקלאות הטרסות העתיקה.
סטף
הקסטל
עין כרם
קאלוניה
מבחן מסע בארץ ישראל: סטף
deror_avi
 
 
הגעתם לסטף – מקום שהיה כפר ערבי עד שנכבש במהלך מלחמת העצמאות. באתר נשתמרה ושוחזרה חקלאות ההר המסורתית והקדומה שהייתה קיימת בכפר, וזה כמעט המקום היחידי בארץ שבו ניתן לחזות בה. מפה נתקדם אל עבר מתחם מערות מיוחד שנקרא על שם צורתן, ובו ניתן למצוא כ-800 מערות שונות...
מערות פעמון
מערות מרובעת
מערת קשת
מערת התאומים
מבחן מסע בארץ ישראל: מערות הפעמון
עוז אבני
 
 
הגעתם למערות פעמון, שהן למעשה מחצבות מלאכותיות בנות מאות שנים אשר קיבלו את צורתן עקב חפירות שהחלו בחורים קטנים בתקרתן והמשיכו מטה בצורת פעמון מקושתת. ננוח פה מעט ונמשיך בדרך כשתהיו מוכנים - לא נשאר עוד הרבה.
אפשר להמשיך
מבחן מסע בארץ ישראל: אישה מטיילת בנוף מדברי
 
 
כעת נצא דרומה אל עבר מדבר יהודה, ונפנה מזרחה עד שנגיעה למבצר עתיק על צוק מבודד לצד ים המלח, שעונה לשם...
מצדה
הורקניה
הרודיון
מצד בוקק
מבחן מסע בארץ ישראל: מצדה
אופיר קדם
 
 
הגעתם למצדה – מבצר עתיק שהוקם על ידי המלך הורדוס על צוק שמתנשא לגובה של 63 מטר מעל פני הים ו-450 מטר מעל ים המלח שלמרגלותיו. כעת נגיע אל מעיין בהר הנגב שבו ניתן למצוא מערות של נזירים שהתגוררו והתבודדו במקום בתקופה הביזנטית.
עין עבדת
עין עקב
גב צנונית
עין הבשור
מבחן מסע בארץ ישראל: עין עבדת
Nis101
 
 
הגעתם לעין עבדת – גן לאומי שניתן לטייל בו מתחתיתו ועד לפסגתו, ולכל אורך הדרך לראות צמחייה עשירה ומערות עתיקות של נזירים, ובראשו ישנה מרפסת תצפית שמשקיפה אל מפל עין מעריף. כעת נמשיך דרומה אל עבר פארק יפהפה שבו ניתן למצוא תופעת טבע ייחודית העונה לשם "עמודי שלמה".
פארק תמנע
פארק בן גוריון
פארק הולנד
פארק אשכול
מבחן מסע בארץ ישראל: פארק תמנע
 
 
ברוכים הבאים לפארק תמנע – אחד מהפארקים הגדולים ביותר בישראל, והמקום הראשון בעולם שבו החלו לכרות נחושת; כאן תוכלו לראות גם את עמודי שלמה הייחודיים למקום. מפה נגיע ליעדנו הסופי שהוא גם נקודת הסיום של שביל ישראל באילת, שנמצאת מול...
חוף האלמוגים
החוף של מוש
חוף המגדלור
חוף הנסיכה
מבחן מסע בארץ ישראל: איש עומד עם מפה מחוץ לרכב שלו
מחשב מסלול מחדש בארץ ישראל...
נראה שטעית בדרך ושהמסלול שלך הסתיים מוקדם משציפית, אך אל תתייאש! עוד יש לך סיכוי לסיים את המסע הזה בגאון, וכל מה שצריך לעשות זה לבחור האם להתחיל אותו מחדש או מנקודת העצירה האחרונה שהגעת אליה בדרך. אנחנו ממליצים בחום להגיע עד לסוף המסלול, כדי לגלות עוד ועוד מהאתרים היפים ביותר שיש לארצנו הקטנה להציע למטיילים.
מבחן מסע בארץ ישראל: חוף האלמוגים
Ricardo Tulio Gandelman
הגעת לקו הסיום בהצלחה!
התחנה האחרונה שאליה הגעת היא חוף האלמוגים, שהיא שמורת טבע שנחשבת לשונית היחידה בישראל. אנחנו משערים שאתה עייף מאוד, אבל לשמחתך המסלול שלך הסתיים בהצלחה מרובה. עברת דרך ארוכה, אך זכית לראות למה ארץ ישראל היא אחד המקומות היפים ביותר בעולם, וכעת כשתתכנן לצאת למסע אמיתי בארץ תוכל לדעת באילו מקומות לעבור כדי לחזות בכל הטוב שיש בה.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.