בחן את עצמך: ענה על 10 השאלות האלה וגלה איך המוח שלך עובד

  המוח האנושי מוכר גם בשם "המכונה המורכבת ביותר ביקום", וכולנו מבינים מדוע זה המצב. בכל רגע נתון הוא מאפשר לנו לחוות את הסביבה שלנו, מפקח על שלל תהליכים גופניים, מתמודד עם בעיות, וגורם לנו לחוות רגשות, לדבר, לקלוט מידע חדש ועוד ועוד... לא את כל הדברים האלו הוא מבצע בדיוק באותו האופן; יש אנשים שקל להם יותר להתמודד עם אתגרים מאשר אחרים, יש כאלו שחווים רגשות בעוצמה שונה מסביבתם וגם האופן שבו אנו לומדים מידע חדש מושפע מהדרך שבה המוח עובד. סביר להניח שמעולם לא חשבת על המצב הזה בדרך שכזו ומעולם לא הבנת שהמוח שלך אולי עובד בדרך שונה לחלוטין מזו של סביבתך. כדי לברר האם זה באמת כך, או שאולי אתה והאנשים שקרובים אליך חושבים באותה הדרך, אתה מוזמן לענות על 10 השאלות הבאות ולשתף את המבחן הזה עם חבריך, כדי לגלות כיצד המוח שלך ושלהם עובד...
מבחן אישיות - איך המוח עובד: פיצול דרכים
 
כדי לסייע לעצמך לקבל החלטה חשובה...
אתייעץ עם מומחים שקשורים לנושא
אשקול את ניסיון העבר שלי והחלטות שקיבלתי במקרים דומים
אלך עם מה שתחושת הבטן שלי אומרת
אחר
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על גלגלי שיניים סימן שאלה ליד
 
איזה תחום או יכולת הכי מפותחים אצלך?
היגיון בריא
ידע היסטורי
ידע טכני
כישרון אומנותי כלשהו
חשיבה מתמטית
ידע במדעים
מבחן אישיות - איך המוח עובד: אישה מבצעת מדיטציה מול מזרקה
 
איזו חשיבות יש לתחום הרוחניות בחיים שלך?
גבוהה
בינונית
כמעט ואין חשיבות
מבחן אישיות - איך המוח עובד: ציור מופשט של פרח
 
האם אי פעם ראית משהו שנראה תחילה מוזר או אפילו דוחה, אבל כעבור כמה זמן הבנת שמדובר במשהו יצירתי ויפה?
לא זכור לי מקרה שכזה
כן
לא
מבחן אישיות - איך המוח עובד: סוס קופץ מעל מכשול
 
מה המכשול הכי גדול בדרך להצלחה לדעתך?
מחסור במוטיבציה
יחסי אנוש רעים
יכולות למידה איטית
בורות
חוסר כבוד לסמכות
חוסר ניסיון
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מפגש חברתי
 
עדיף שהאנשים שסובבים אותך יהיו...
פשוטים
מורכבים
העיקר שיהיו אנשים טובים
העיקר שאני אוכל להסתדר איתם
מבחן אישיות - איך המוח עובד: אישה מתבוננת על תמונות ישנות
 
אם היה חובה עליך לבחור באחת משתי האפשרויות הבאות, באיזו היית בוחר?
לאבד את כל זיכרונות העבר שלך
לאבד את היכולת שלך ליצור זיכרונות חדשים
מבחן אישיות - איך המוח עובד: גבר מהורהר
 
מה יותר חשוב לדעתך?
ידע כללי
יכולת הסקת מסקנות
מבחן אישיות - איך המוח עובד: תלמיד בבית הספר
 
איזה סוג של תלמיד היית בבית הספר?
מתחת לממוצע
ממוצע
מעל הממוצע
מבחן אישיות - איך המוח עובד: ילדה קטנה חולמת בהקיץ
 
האם אתה חולם בהקיץ לעיתים קרובות?
לא, אני מרוכז במה שאני עושה
מדי פעם בזמן שאין לי משהו לעשות
כן, ואני אפילו מאוד נהנה מכך
מוח מסודר
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
הכוח הכי חזק של המוח שלך בא לידי ביטוי בכל מה שקשור לרכישת ידע שלא מבוסס על ניסיון עבר. במילים אחרות, לעבר אין שום השפעה על היכולת שלך ללמוד תחומים חדשים, והמוח המסודר שלך מסוגל להתמודד עם סוגים שונים של מידע. יש לך יתרון גדול על פני אנשים שחייבים לראות ולהרגיש משהו כדי להבין אותו, כי לך אין שום מגבלות שכאלו והמוח שלך סופג ידע כפי שהוא - רעיונות ומחשבות שניתן ליישם במצבים שונים על פי הצורך. ההיגיון הזה מאפיין גם את הדרך בה אתה פותר בעיות - ברוגע ומתוך מחשבה מסודרת על התוצאה הטובה ביותר עבורך.
מוח אנליטי
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
המוח שלך מצטיין באיסוף מידע מהסביבה, ואנחנו בטוחים בכך שלא פעם קראו לך "אנציקלופדיה מהלכת" או בשמות דומים. אחד מהמקורות הטובים ביותר ללמידה עבורך הוא העבר שלך, שאותו אתה יכול לנתח באופן מופלא, ועקב כך ללמוד מטעויות והצלחות העבר. גם אנשים אחרים הם לרוב ספר פתוח עבורך, שכן אתה לומד ממעשיהם על האופי שלהם, ופועל בהתאם בכל רגע נתון כדי לפתור בעיות ולהרשים אותם לטובה. אמנם קשה לך לרכוש יכולות חדשות ללא ניסיון מעשי, אבל ברגע שבו הדבר מתאפשר, סביר להניח שבסופו של דבר תרשים את כל הסביבה שלך.
ספוג של ידע
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
המוח שלך הוא פשוט ספוג של מידע חדש מכל הסוגים ובכל התחומים האפשריים! אנשים אחרים אולי נאבקים לפעמים בכל מה שקשור לרכישת ידע חדש בעזרת קריאה או האזנה להרצאה, אבל עבורך זו ממש לא בעיה. למעשה, סביר להניח שלאחר חוויית למידה שכזו תוכל להסביר למישהו אחר את הדברים שלמדת בלי שום בעיה! אנשים רבים מופתעים מכמות הידע שיש לך ובהחלט מגיע לך כל הכבוד על כך, אך במקביל כדאי שתיזהר ממצב שבו בסופו של דבר לא תתמקד בתחום אחד מסוים שיעזור לך להתקדם בחיים.
מוח פילוסופי
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
המוח שלך מצטיין בכל מה שקשור לחשיבה מופשטת על נושאים שקשה לסביר בעזרת מילים פשוטות. בדיוק כמו פילוסופים והוגי דעות ידועים מהעבר, הידע שלך הוא לעיתים קרובות תוצר של מסע עצמי בנבכי המחשבות העמוקות והמורכבות ביותר שלך. הכי קל לך להסביר את עצמך בעזרת מטאפורות, ציטוטים ודוגמאות תיאורטיות, מה שלפעמים קצת מקשה על הסובבים אותך לרדת לסוף דעתך. כמובן שברגעים שכאלה מתעוררת בך תחושת תסכול חזקה, אבל אנחנו ממליצים לך לא להתרגש ופשוט לקבל את המצב כפי שהוא, כי אם תתעצבן אף אחד לא יבין אותך טוב יותר. במקום זאת, נצל לטובה את היכולות שלך לחשוב ולהתנסח בדרך יצירתית, וכך אולי תוכל לעבור מחסומים תקשורתיים שכאלה.
מוח מדעי
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
המוח שלך פועל בדיוק כמו שעון שוויצרי – הוא מדויק, אמין ויעיל. הוא מאפשר לך להתמודד עם מחשבות מורכבות ואתגרים בפשטות, וזאת לרוב על ידי פירוק הבעיה לחלקים קטנים שעם כל אחד מהם אפשר להתמודד בקלות. אנחנו בטוחים בכך שבבית הספר אנשים תמיד פנו אליך לצורך קבלת עזרה, וזה לא רק משום שהיית הגאון של הכיתה, אלא גם מכיוון שהסיכומים וההערות שלך תמיד הפכו את החומר לקל ומובן יותר. נכון שלפעמים קשה לך לראות את גווני האפור של החיים, כי המוח שלך רגיל לראות רק שחור ולבן, אבל אם הדבר מוביל להצלחה ולהרחבת השליטה שלך בתחומים שונים אז אולי זה בסך הכל לטובה.
מוח מעשי
מבחן אישיות - איך המוח עובד: מוח על כף יד
 
המוח שלך מצטיין בהפיכת נתונים, מספרים, הוראות ומידע יבש למשהו עם ערך מעשי שניתן לעשות בו שימוש. למרבה ההפתעה היכולת הזו היא לא מודעת, ולפעמים המוח שלך פשוט מסיק מסקנות ומנחה אותך לעשות דברים שמובילים לתוצאות רצויות, אפילו אם לא ברור לך איך זה קרה. יכול להיות שלפעמים אתה מתייחס לכך כתחושת בטן או מזל, אבל למעשה מדובר ביכולת תת הכרתית לקחת אירועים מההיסטוריה או סיפורים ששמעת וליישם אותם על החיים שלך כדי לנווט אותם למקום רצוי. למשל, אתה מסוגל לקרוא ספר מסעות על טיול בג'ונגל ולשאוב ממנו רעיונות לטיול השטח הבא שלך עם המשפחה או החברים. רק חשוב להיזהר ולא להתחיל להסתמך על היכולת הזו יותר מדי, כי מידה כזאת או אחרת של שחצנות וביטחון עצמי מופרז תגרום לך לפעול בדרכים שעליהן כנראה תתחרט בעתיד.
דירוג: