מבחן הידע הישראלי הזה ייקח אתכם למסע ברחבי מדינתינו היפה!

מבחן הכרת הארץ שלפניכם הוא הזדמנות נהדרת עבורכם לצאת למסע ברחבי ישראל, להפגין את הידע שלכם בכל מה שקשור אליה ואולי אפילו ללמוד כמה דברים חדשים... בכל נקודה אליה תגיעו תקבלו הנחיות כלליות או רמזים לגבי היעד הבא שלכם - בחרו בחכמה, כי אם תטעו ותלכו לאיבוד, המסע שלכם יסתיים! זה הכל, אתם לא צריכים כאן שום תרמיל ושום מקל, רק קצת ידע וקדימה - אתם יכולים לצאת לטייל!
מבחן הכרות עם ישראל: נקודת התחלה
 
 
אתם מוכנים להתחיל במסע? הנקודה הראשונה אליה אתם צריכים להגיע היא האתר בו מתקיים טקס ההשבעה של חיילי חטיבת הצנחנים. לאן אתם הולכים?
לכותל המערבי
לבניין המשטרה הבריטית בלטרון
למצדה
למחנה בית ליד
מבחן הכרות עם ישראל: הכותל המערבי
Maryland GovPics
 
 
הגעתם לכותל המערבי, אתר טקס ההשבעה של חיילים מחטיבת הצנחנים החל משנת 1967, אז במהלך מלחמת ששת הימים כבשו חיילי מילואים של החטיבה את האתר הקדוש הזה. היעד הבא שלכם הוא בית הקברות הלאומי של מדינת ישראל, לאן אתם הולכים?
להר הרצל
להר הזיתים
להר הצופים
להר המנוחות
מבחן הכרות עם ישראל: קבר הרצל
 
 
הגעתם להר הרצל שעליו ממוקמת חלקת גדולי האומה בה קבורים רבים ממנהיגי המדינה בעבר, נשותיהם וכמובן חוזה המדינה עצמו, בנימין זאב הרצל. היעד הבא שלכם הוא מנזר השתקנים, לאן עליכם ללכת כדי להגיע אליו?
לעמק איילון
לעמק יזרעאל
לעמק החולה
לעמק הירדן
מבחן הכרות עם ישראל: מנזר השתקנים
Bukvoed
 
 
הגעתם למנזר השתקנים בעמק איילון, שמוכר גם כמנזר גְבירתנו של שבעת המכאובים או מנזר לַטרוּן. הנזירים המתגוררים כאן ממעטים בשיחה וכמעט שאינם מדברים עם זרים ואפילו בינם לבין עצמם. התחנה הבאה שלכם היא העיר בה ממוקם מכון ויצמן למדע, לאן אתם הולכים?
רחובות
חיפה
תל אביב
באר שבע
מבחן הכרות עם ישראל: מכון ויצמן
מיכאלי
 
 
הגעתם אל מכון ויצמן למדע בעיר רחובות, מוסד ההשכלה הגבוהה השלישי שהוקם בארץ, אשר נוסד ביוזמתו של חיים ויצמן, נשיא המדינה הראשון. מכאן עליכם להגיע למוסד הלימודי שמכונה בפשטות "הבינתחומי" - לאיזו עיר עליכם להגיע?
הרצליה
תל אביב
רמת גן
אריאל
מבחן הכרות עם ישראל: הבינתחומי בהרצליה
Sharon Ben-Tov
 
 
מזל טוב, במרכז הבינתחומי בהרצליה שהוקם בשנת 1994 על ידי פרופסור אוריאל רייכמן יש לכם נקודת עצירה לנוח קצת ולהירגע מהמסע שלכם. אם תטעו בשאלות הבאות תוכלו להמשיך את דרככם מכאן במקום להתחיל מהתחלה. מוכנים להמשיך?
קדימה לדרך!
מבחן הכרות עם ישראל: טיפוס על הר
 
 
המשימה הבאה שלכם היא לטפס לפסגת ההר שלמרגלותיו נמצא גן השלושה (הסח'נה) - לאן אתם הולכים?
לגלבוע
לתבור
לכרמל
לבעל חצור
מבחן הכרות עם ישראל: פסגת מלכישוע
כ.אלון
 
 
הגעתם לפסגת מלכישוע - הנקודה הגבוהה ביותר ברכס הגלבוע (536 מטרים) - ממנה ניתן להשקיף על נוף מדהים. למרבה הצער, במציאות זהו שטח צבאי סגור למטיילים. במהלך הירידה מההר נפלתם ונפצעתם, איזה בית חולים הכי קרוב אליכם?
המרכז הרפואי העמק
המרכז הרפואי זיו
המרכז הרפואי רמב"ם
המרכז הרפואי על-שם אדית וולפסון
מבחן הכרות עם ישראל: המרכז הרפואי העמק
 
 
אחרי טיפול רפואי זריז במרכז הרפואי העמק בעיר עפולה שהוקם בשנת 1924, אתם ערוכים להמשך המסע שלכם, שדורש מכם כעת להגיע לתחנת הכוח שקיבלה את השם "אורת רבין" לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין. לאן עליכם להגיע?
תחנת הכוח בחדרה
תחנת הכוח באשדוד
תחנת הכוח בתל אביב
תחנת הכוח באשקלון
מבחן הכרות עם ישראל: תחנת הכוח בחדרה
Dr. Avishai Teicher
 
 
הגעתם לתחנת הכוח הגדולה ביותר בישראל, זו המצויה בחדרה ומכונה "אורות רבין". היעד הבא שלכם הוא יישוב קטן שנקרא על שם בתו של מאיר אמשל דה רוטשילד. לאיזה מקום עליכם להגיע?
פרדס חנה
בת חן
יד חנה
נתניה
מבחן הכרות עם ישראל: מבנה בפרדס חנה
RickP
 
 
הגעתם לפרדס חנה-כרכור, מועצה מקומית שנוצרה מאיחוד של שתי מועצות שהראשונה מהן נקראה על שם חנה רוטשילד, בתו של מאיר אמשל דה רוטשילד, דודו של הנדיב הידוע, הברון אדמונד ג'יימס דה רוטשילד. כדי להגיע לנקודות העצירה הבאה שלכם, עליכם להמשיך ליעד נוסף שזכה לתרומות מהברון ובשנת 1887 הוקם בו היקב הראשון של חברת יקבי כרמל - על איזה ישוב מדובר?
ראשון לציון
בנימינה
צפת
פתח תקווה
מבחן הכרות עם ישראל: היקב בראשון לציון
Neukoln
 
 
ראשון לציון היא נקודת העצירה השנייה והאחרונה שלכם, וכיאה לעיר הרביעית בגודל אוכלוסייתה בישראל, היא בהחלט מקום שוקק מאוד. לכן זה אולי קצת מפתיע לגלות שהיא החלה את דרכה כמושבה של 17 אנשים בלבד. לאחר סבל גדול ותלאות רבות שנגרמו מכוחות הטבע וכתוצאה מחוסר הניסיון של המתיישבים בחקלאות, בא לעזרת המושבה הברון אדמונד ג'יימס דה רוטשילד והקים בה את יקבי כרמל. האם אתם מוכנים להמשיך?
קדימה לדרך!
מבחן הכרות עם ישראל: כוס תה וספר
 
 
בהמשך המסע שלכם אתם רוצים לחפש קצת נחת ושקט, לכן מושלם מבחינתכם לגלות שהמקום הבא אליו עליכם להגיע הוא היישוב אליו החליט דוד בן גוריון לעבור אחרי שהתפטר בפעם הראשונה מתפקידיו המדיניים. לאן עליכם להגיע?
שדה בוקר
ערד
דימונה
משאבי שדה
מבחן הכרות עם ישראל: צריף בן גוריון
יעקב
 
 
הגעתם לשדה בוקר שבהר הנגב, כ-30 קילומטרים צפונית למכתש רמון. אחד ממניעיו של בן גוריון להתיישב במקום הקטן הזה היה לשמש דוגמה אישית ולמשוך את העם להשתתפות פעילה יותר במפעל החלוצי של הפרחת השממה. לשם שינוי, נאמר לכם כעת במדויק שהיעד הבא שלכם הוא הפסל "התרוממות" - יודעים לזהות אותו מהתמונות הבאות?
מבחן הכרות עם ישראל: פסל
Talmoryair
מבחן הכרות עם ישראל: פסל
Golf Bravo
מבחן הכרות עם ישראל: פסל
מיכאלי
מבחן הכרות עם ישראל: פסל
דוד שי
מבחן הכרות עם ישראל: פסל התרוממות
Talmoryair
 
 
הגעתם לכיכר הבימה בתל אביב, המקום בו הוצב בשנת 1974 הפסל "התרוממות" של האמן מנשה קדישמן. הפסל מורכב משלושה עיגולי פלדה בקוטר 5 מטרים ובעובי 60 ס"מ, המונחים זה מעל זה בזווית של 55 מעלות. אתם מתחילים להתקרב לסוף המסע שלכם, והיעד הבא שלכם הוא המקום שהיה המרכז המנהלי הרומי ביהודה בימים בהם היא הייתה פרובינקיה של האימפריה. באיזה מקום מדובר?
קיסריה
ירושלים
בית שאן
יריחו
מבחן הכרות עם ישראל: קיסריה
 
 
הגעתם לקיסריה, שבימי הקדם הראשונים שלה הייתה מעגן פיניקי קטן בשם מגדל שרשן. כאשר הורדוס קיבל את השלטון על ארץ ישראל, הוא פיתח את המקום לעיר נמל מרכזית ומתקדמת, שהייתה מוקד השלטון הרומי בארץ, והיא קרויה על שם אוגוסטוס קיסר. מכאן עליכם להמשיך אל הנקודה הצפונית ביותר של הכביש הארוך ביותר בישראל, לאן אתם הולכים?
מעבר מטולה
כפר ראש הנקרה
קרית שמונה
אתר החרמון
מבחן הכרות עם ישראל: ילדה עם פרח על שביל
הלכתם לאיבוד בדרך...
למרבה הצער המסע שלכם הסתיים מוקדם מהצפוי כי טעיתם בדרך בגלל בחירה בתשובה שגויה. אל תתייאשו, כי עדיין יש לכם הזדמנות לסיים אותו עם ראש מורם ולהתחיל אותו מחדש מההתחלה או מאחת מנקודות העצירה שבדרך. אפילו אם יהיו לכם עוד טעויות בהמשך זה ממש לא נורא, זה רק אומר שתלמדו עוד דברים על המדינה היפה שלנו!
מבחן הכרות עם ישראל: מצפה דדו במטולה
ד"ר אבישי טייכר
הגעתם בהצלחה לסוף המסלול!
כביש 90 מסתיים במעבר מטולה (שער פאטמה) בין ישראל ללבנון, סמוך ליישוב הצפוני ביותר במדינה שלנו. ממצפה דדו (על שם דוד אלעזר, רמטכ"ל צה"ל במלחמת יום הכיפורים) אתם יכולים ליהנות מנוף עוצר נשימה ולהתגאות מאוד בידע ובהתמדה שעזרו לכם להגיע לסופו של המסע הזה. הוכחתם שיש לכם היכרות מעולה עם ארצנו היפה ועם העבר שלה, אז נותר לנו רק לאחל לכם עוד הרבה טיולים מהנים ומרתקים לאורכה ולרוחבה. כל הכבוד!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
דירוג:
הרשם בחינם לבחן את עצמך!
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.