maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

אז איך תדע אם אתה ישראלי? החידון האולטימטיבי

 

 

איך תדע אם אתה ישראלי

 

אתה לא צריך תרגום כשמדברים איתך על:

בג"ץ, בד"ץ, מש"ק, ב"ה, ש"ס, ת"ס, רס"ר, שב"כ, חצי מנה, לקבל כנפיים, סלט ערבי, לעמוד בשלשות ולפתוח רווחים, שאלת קיטבג, קיטבג, גמ"ש, קפוץ לי, סדין אדום, נחש צפע, שרב כבד, קו 300, המפלס, היחידה, ארזת בעצמך? ביבי, מזרח תיכון חדש, צו 8, גימלים.

אתה יכול להשלים את המשפט:

בארץ ישראל קם.....

יש לנו ארץ...............

הפרחים ל................

אנחנו על...................

הכדור הוא..................

No More Blood …

ממשלת ישראל מודיעה ב....

בבזל ייסדתי את..........

לסרג`יו פנית...............

על הדבש ....................

שלושים שניות....

דור שלם.........

מיקו, מי..........

אל תיגע בחפץ........

היה לך:

שעון סייקו, אדידס שלושה פסים, סנדלים תנכי``ם, פלאדיום, כרטיסיה, דובון (של אח שלך מהצבא), אופניים עם גלגלי עזר, אופניים עם כסא בננה, שכן שצועק: "אסור לשחק בין שתיים לארבע", סובארו, מקרר אמקור 10, צידנית, פזגזית, קופסת ערגליות, בגד ים ספידו, סרג`נט פפר, הסרט "שבלול", אסימונים, אולר שוויצרי, קערת פיירקס, סיפולוקס, שמיכת פיקה, משקפי טייסים.

לפחות פעם אחת...

עטפת מחברות ביום האחרון של החופש. הרגשת לא טוב בטיול השנתי. עשו עליך חרם. החזקת את המקל במשמרות הבטיחות. הצעת חברות. שיחקת ארץ עיר ( ושכחת שהחיה היחידה ב- ו' היא וירוס), יצאת לרחצה לילית, קפצת מהצוק הגבוה לתוך נחל יהודיה. קיבלת שוקו ולחמנייה בקייטנה, צפת על הגב בים המלח. הוצאת פתק מהכותל וקראת אותו. הדבקת סטיקר. היית בלוויה של חייל. הפגנת בכיכר רבין. הצגת רישיונות, הסתכלת ב"ליל הסדר" על הידיים של סבא שלך כדי שהוא לא יצליח להחביא את האפיקומן, אמרת במכולת: "תרשום לי"!

אתה יכול לעצום עיניים ולזכור איך נראה:

סאדאת יורד מהמטוס, חיים יבין אומר: "מהפך", אנשים קופצים לבריכה אחרי הניצחון של "מכבי". יוסי בן חנן מניף את הרובה בתעלה, אריק שרון עם התחבושת, אייכמן בתא הזכוכית. אורי זוהר ואריק איינשטיין עולים על החוף "בלול". אבניבי אובוהבב אובותבך, יהורם גאון משחרר את החטופים מאנטבה. התסרוקת הראשונה של אוחנה עם הארוך מאחור. התחתונים הלבנים של הגשש ב"מים לדוד המלך". הז`קט הצהוב של ריטה, בן גוריון עומד על הראש. השעון לפני "מבט"`. דן שילון, לחיצת היד המשולשת על המדשאה בוושינגטון, יצחק רבין ז"ל שר את "שיר לשלום", את החיוך המאוס של יגאל עמיר.

אמרת פעם:

על החיים ועל המוות.

לא ישנתי כל הלילה.

או שכן או שלא.

כל העומד מאחורי ומלפני ומצדדי, הוא העומד.

אחרי הצבא אני אתפוס את המ"כ הבן ז * * * הזה.

אני נשבע.

ברכו את ה` המבורך, ברוך ה` המבורך לעולם ועד....

בוא נפתח דף חדש.

עם חשבונית או בלי חשבונית?

אני אוהב אותך...

ראית פעם אחת לפחות את:

חגיגה בסנוקר

גבעת חלפון אינה עונה

חידון התנ"ך

הלהקה

מבט לחדשות

ערוץ 1

הכותל

החרמון

אירוויזיון

הקומדי סטור

מי רוצה להיות מיליונר

אין לך מושג למה אתה?

אוהד את הקבוצה, מתחיל לדבר עם ישראלים אחרים בחו"ל, נוהג מהר כל כך. מזיע במסלול הירוק גם כשאין לך כלום במזוודה. רואה חדשות כל יום. נאמן למכולתניק שלך. צם ביום כיפור, הולך לאכול אצל ההורים כל יום שישי, מסיע כל הזמן את הילדים, רוצה לעבור דירה. משדרג את המחשב, צועק בסלולארי גם ששומעים. אוכל יותר מדי. רשום במכון כושר. ממלא לוטו, תורם, אוהב כל כך את המדינה. 

מקור לא ידוע

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: