print header

8 טעויות שאנשים עושים כשהם עובדים מהבית

  יש אנשים רבים שלא ממש נהנים מעבודה מהבית, ואילו אחרים מברכים את האפשרות הזו (ביחוד בימי הקורונה הללו) - ואכן מדובר בברכה, אך זאת רק אם עושים את זה נכון. למעשה, עבודה מהבית יכול להיות טובה הן עבור המעסיקים והן עבור המועסקים, כשבניסוי שנערך בסין נמצא כי אנשים שעובדים מהבית הם בעלי רמת סיפוק גבוהה יותר מעבודתם ואף יותר יצרניים מאשר עמיתיהם שנכחו במשרד. עם זאת, כל מי שעובד מהבית יכול למשל לסבול מבדידות מכיוון שהוא לא נפגש עם אנשים שונים באופן יומיומי, כך שזו בהחלט אליה וקוץ בה. למזלכם, אני כותב לכם את הטיפים הבאים לעבודה מהבית אחרי שעשיתי זאת בעצמי במשך 3 השנים האחרונות, ואני מבטיח לכם שגם אם אהבתם ללכת פעם למשרד - אם תפעלו על פי העצות האלו יכול מאוד להיות שלא תרצו אפילו לחזור לשם; אז שימו לב - אלו הן 8 הטעויות שאתם אולי עושים בעבודה מהבית ושתרצו להימנע מהן.
 

1. אתם לא מתלבשים לעבודה

טעויות שעושים בעבודה מהבית: איש עובד מהמיטה ועומר "אלה החיים" ואישה עובדת על שולחן ואומרת "הספקתי לעשות היום כל כך הרבה"
שלא תבינו אותי לא נכון – אני אוהב להסתובב בבית בפיג'מה, אבל גיליתי שעדיף לשמור את הפינוק הזה לסוף השבוע. מדענים למעשה הוכיחו שהבגדים שאנחנו לובשים משפיעים על מצב הרוח שלנו, רמת האנרגיה שלנו ואפילו על הדרך שבה אנחנו חושבים. לכן הפיג'מה שלכם אולי עושה אתכם עצלים ורגועים מדי ומשאירה אתכם ללא מוטיבציה לעבוד.
 
מה כן לעשות: המוח שלנו אוהב שגרה, וכשאתם לובשים בגדים שונים לזמני העבודה והמנוחה, הוא גם יודע להפריד בין הזמנים האלה כך – אפילו אם אתם כל היום בבית. לכן זה לא משנה מה תלבשו, העיקר שזה יהיה שונה מהפיג'מה שבה אתם ישנים. זה לא חייב להיות ג'ינס או חולצה מכופתרת, וגם בגדים בצבע ותחושה שונה מאלו של הפיג'מה יעשו את העבודה.

2. אתם לא יוצרים לעצמכם לוח זמנים נורמלי

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה עייפה מול מחשב ואומר "רק עוד 5 דקות" ואישה שמחה שאומרת "סיימתי להיום"
אחרי שהפסקתי לעבוד במשרד וצללתי לתוך היתרונות של להיות פרילאנסר, נשארתי ער עד 4 בבוקר, ישנתי עד מאוחר, נשנשתי חטיפים במקום לאכול צהריים כמו שצריך והסכמתי לדחות כל מטלה לזמן מאוחר יותר. זה היה כיף והצלחתי להסתדר כך למשך תקופה מסוימת, אך מהר מאוד הבנתי שהיצרנות שלי דועכת יותר ויותר, ויתרה מכך – שהבריאות המנטלית והפיזית שלי מדרדרת.
 
מה כן לעשות: אוכל מזין, שינה טובה ופעילות גופנית הם 3 דברים שחשובים לא רק לשמירה על הבריאות, אלא גם להצלחה. כשאתם עובדים מהבית, קל לכם מאוד להרוס את כל שלושת עמודי התווך האלה, משום שאין שום גורם שיעזור לכם להתמיד בשגרת העבודה, השינה והאכילה בשעות קבועות. לכן עליכם להיות הבוס של עצמכם! חשבו איך הייתם מתייחסים לעצמכם אם הייתם העובדים שלכם – מה הייתם מרשים לעובד שלכם לעשות ומה לא. סביר להניח שתעשו כך בחירות נכונות יותר.

3. אתם לא מסבירים כמו שצריך למשפחה שלכם שעליכם לעבוד

טעויות שעושים בעבודה מהבית: בעל אומר לאשתו שהם צריכים ללכת לקניות והיא מסכימה, לעומת שהיא אומרת שהיא צריכה לעבוד
בני משפחה וחברים אולי לא ייקחו ברצינות את העובדה שאתם עובדים מהבית, ועבורם אתם פשוט יושבים מול המחשב כל היום במקום לעשות דברים אחרים. הם אולי חושבים שאתם פשוט נהנים ומעבירים את הזמן, לכן עליכם להבהיר להם שאתם עובדים בדיוק כמוהם כשהם במשרד.
 
מה כן לעשות: דברו עם המשפחה והחברים והסבירו להם שהעבודה שלכם היא אמיתית ושיש לכם מחויבויות, בדיוק כמוהם. כמובן שלכם קל יותר לשנות את שעות העבודה שלכם, אך עדיין יש לכם זמני סיום ומשימות שעליכם להספיק לבצע מדי יום ביומו ולא מתי שיתחשק לכם. כמו כן, אתם אולי לא רוצים להשלים עבודה בימי החופש שתכננתם לעצמכם בסופ"ש, וגם את זה ראוי לציין בפניהם.

4. אתם לא מבדילים בין זמן עבודה לזמן פנאי

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה ממהרת להושיט יד לטלפון מהמיטה לעומת אישה שאומרת שזה יכול לחכות
אף על פי שאתם אולי שומרים על לוח זמנים קבוע של עבודה ומנוחה, ייתכן שבזמן המנוחה אתם עדיין חושבים על העבודה. זה עלול לגרום לכם לחוות תשישות רבה, אפילו אם אינכם עושים שעות נוספות, פשוט כי בראשכם אתם עובדים ללא הפסקה. זה יכול להתבטא גם בבדיקת מיילים דבר ראשון על הבוקר, מענה להודעות שקשורות לעבודה בשעות שבהן אתם אמורים לנוח וכדומה.
 
מה כן לעשות: גם כשעובדים מהבית צריך להבדיל בין שעות עבודה לבין שעות מנוחה, ועליכם להיות אחראיים לכך כלפי עצמכם. אם צריך, הסירו את אפליקציית המייל מהטלפון הנייד כך שתבדקו הודעות שקשורות לעבודה רק מהמחשב, ובשעות הפנויות הקפידו להקדיש תשומת לב מרבית למשפחה שלכם ולפעילויות הפנאי שלכם בלי לחשוב על העבודה – היא תחכה לזמן שלה. 

5. אתם לא מפעילים את הגוף

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה אומרת לכלב שיבקש ממישהו אחר שייקח אותו לטיול לעומת אישה אחרת שמחליטה לעשות הפסקה עבורו
אין הרבה אנשים שאוהבים להזיע במכון כושר, אך אתם לא חייבים לעשות את זה כדי לשמור על גזרה בריאה – עליכם בסך הכל לצאת החוצה להליכה קצרה מדי יום. ההליכות הקצרות שאתם עושים למקרר או לשירותים לא מספיקות, ולמעשה אפילו אלו שעובדים במשרד לא עושים מספיק צעדים ביום כדי להישאר בריאים.
 
מה כן לעשות: קבעו לעצמכם הפסקות יזומות בהן פשוט תצאו החוצה לעשות הליכה מסביב לבניין פעמיים ביום. מנגד, תוכלו לבחור לעשות הליכה ארוכה יותר מדי ערב, אחרי העבודה. אם לא מתחשק לכם לצאת, תוכלו לבצע תרגילי כושר ביתיים שיסייעו לכם להמשיך להפעיל את הגוף ולהישאר בריאים. הדבר החשוב הוא להתמיד בשגרה יומית של פעילויות שכאלה.

6. אתם לא עושים דברים חדשים

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה יושבת מול מחשב ואומרת שכל יום אותו דבר לעומת אישה אחרת שמחליטה לנסות מתכון חדש
אחרי מספר חודשים של עבודה מהבית, ואפילו אחרי חודש אחד, אפשר להשתעמם מכך מאוד. גם אם אתם אוהבים את העבודה שלכם, עדיין כל יום עלול להיראות אותו דבר, וזה אמנם קורה גם במשרד - אך לפחות שם יש אנשים אחרים שאפשר לדבר איתם ולחלוק איתם סיפורים וחוויות בהפסקות קפה, כשבעבודה מהבית אין זאת. זה עלול לגרום לכם לאבד את המוטיבציה לעבוד ואפילו לעשות את הדברים שאתם נהנים מהם.
 
מה כן לעשות: אתם צריכים ליצור לעצמכם חוויות חדשות במהלך היום, וזה לא חייב להיות משהו יקר או שעליכם אפילו לצאת בשבילו מהבית. נסו להכין מתכון חדש של מנה שאף פעם לא טעמתם, צאו לעשות קניות בחנות אחרת מזו שאתם בדרך כלל הולכים אליה, ובאופן כללי נסו לעשות דברים אחרת מהדרך שבה התרגלתם. כך המוח שלכם ישתעמם פחות.

7. אתם לא מדברים עם אנשים אחרים

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה עצובה שאומרת שהיא בודדה לעומת אישה שמדברת עם סבתא שלה דרך המחשב
עבודה מהבית היא מושלמת עבור אנשים מופנמים שלא ששים לקיים אינטראקציות עם אחרים, אך אם נהיה כנים, גם אנשים שכאלה עלולים להרגיש בודדים לפעמים. אפילו אם אתם מדברים עם העמיתים שלכם בוואטסאפ, זה לא מחליף את השיחות אחד-על-אחד שהיו לכם בהפסקות הקפה, וסביר להניח שהנפש שלכם מתגעגעת לקשרים בין אישיים שכאלה.
 
מה כן לעשות: לכל אחד מאיתנו יש צרכים אחרים בנוגע לתקשורת עם אנשים, לכן עליכם להקשיב ללבכם ולפעול על פי מה שהוא מסמן לכם. אם מספיק לכם לדבר רק עם בן או בת הזוג שלכם, מצוין, אך אם אתם מרגישים שאתם שוקעים לתוך דיכאון, מומלץ שתעשו שיחת וידאו עם אדם אהוב אחר או אפילו שתיפגשו איתו אם זה מתאפשר, וזה יכול להיות אחד מחבריכם מהעבודה או בן משפחה. חיית מחמד יכולה גם כן לעזור לכם להרגיש פחות בודדים, במיוחד אם אתם גרים לבד.

8. אתם לא עובדים מול שולחן מאורגן

טעויות שעושים בעבודה מהבית: אישה עובדת במיטה לעומת אישה שעובדת מול שולחן
אנשים רבים נוהגים לעבוד מהמיטה, כשקשה להתנגד לפיתוי הזה מדי פעם לפעם. עם זאת, אופן העבודה הזה מזיק לכם מאוד, מכיוון שהמוח מתחיל אט אט לקשר בין המיטה לבין עבודה במקום לשינה. זה עלול לגרום לכם לסבול מקשיי הירדמות בלילה, ובנוסף אתם ככל הנראה תעבדו פחות ביעילות מאשר על שולחן יציב ומסודר.
 
מה כן לעשות: ארגנו לעצמכם שולחן שמולו תוכלו לשבת בנוחות, אולם מומלץ שלא במטבח, משום ששם תהיה לכם ככל הנראה פחות מוטיבציה לעבוד ויותר חשק לעשות דברים אחרים כדי להימנע מעבודה, כמו ניקיונות או לאכול. מומלץ באופן כללי לעבוד במקומות שונים ברחבי הבית כדי לשמור על המוח ערני, אך אם יש לכם חדר שמוקדש כל כולו לעבודה – הרי זה עדיף. שם תהיו מרוכזים לחלוטין בעבודה, וכשתצאו ממנו המוח שלכם ידע להבדיל בין זמן עבודה לבין זמן מנוחה.
 
מקור התמונות: brightside.me

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.