print header

כל מה שרציתם לדעת על ניקוי רעלים מהגוף ושמירה על בריאותו

 אף אחד מאיתנו לא חושב שרעל הוא חומר שכדאי להכניס לגוף, ולכולנו ברור שרעלים מזיקים לנו במגוון דרכים שונות, אך למרות זאת סביר להניח שבגוף שלכם יש כמות רבה של רעלים שפוגעים בכם... ההצהרה הזאת אולי נשמעת קצת מוגזמת, לכן כדאי להסביר שרעל הוא למעשה כל חומר המפריע לתפקודו התקין של הגוף. כחלק מתהליך חילוף החומרים הטבעי נוצרים רעלים אורגניים וחומרי פסולת שהגוף יודע לפרק ולפנות. אלה הם חומרים שהגוף "מכיר" ויודע לנטרל בזכות אנזימים שמתאימים כמו "מפתח למנעול", אך רק עבור פסולת מזון שמגיעה מהטבע. הבעיה מתחילה כשמדובר ברעלים שלגוף קשה לפנות, חומרים שזרים לו אשר מגיעים בעיקר מהסביבה החיצונית. אם אתם רוצים לשמור על גוף נקי ובריאות איתנה, חשוב מאוד שתכירו אותם ותלמדו כיצד ניתן לטפל בהם...
 
ניקוי רעלים מהגוף: רעלנים
 

למה הגוף שלנו חשוף לרעלים, וכיצד הוא מתמודד איתם?

הגוף שלנו חשוף לרעלים על בסיס יומיומי בעיקר ממזון תעשייתי מעובד שמכיל חומרים משמרים, שמנים מזוככים, שומנים מוקשים, צבעי מאכל, ריסוס נגד מזיקים ועוד חומרים שגופנו לא מכיר מטבעו. מקורות נוספים ונפוצים לא פחות הם מוצרי קוסמטיקה שאנחנו מורחים על העור, המים שאנחנו שותים והאוויר שאנו נושמים. רוב החומרים האלו מתחלקים לשתי קבוצות: רעלים מסיסי מים ורעלים מסיסי שומן – כשההתמודדות עם הרעלים שמסיסים בשומן היא האתגר האמיתי של הגוף. הסיבה לכך היא שרעלים מסיסים במים לא יכולים לחדור לתאים ולכן הם לא מהווים איום על הגוף, כשלעומתם רעלים מסיסי שומן מסוגלים לפעפע דרך הממברנה השומנית אל תוך התאים ולפגוע בהם באופן משמעותי. קיימות מספר מערכות שתפקידן הוא להגן על הגוף ולנקות ממנו את הפסולת הרעילה שמצטברת בו:
 
  • מערכת העיכול - הכבד, המעי הגס
  • מערכת הנשימה - הריאות
  • מערכת השתן - הכליות
  • מערכת הלימפה
  • מערכת המין הנשית
  • הדם
  • העור, השיער
מבין המערכות האלו, הכליות אחראיות על סינון הרעלים הקיימים בדם, כך שרעלים מסיסי מים יפלטו מהגוף באמצעות השתן. כדי לנטרל רעלים מסיסי שומן, הגוף צריך להפוך אותם למסיסים במים – תהליך שמבוצע ברובו על ידי הכבד. כאשר שחרור הרעלים מרקמות השומן מוביל למצב של כמות גדולה של רעלים המשתחררת בזמן קצר כך שהכבד לא יכול להתמודד איתה, היא עלולה לשקוע לתוך רקמות באברים רגישים הרבה יותר ולהזיק להם. יכולת הגוף למנוע מחלה ולהבריא ממחלות, מותנית בפירוק של חומרי פסולת שהצטברו בתאים.
הבעיות מתחילות לצוץ כשהגוף יוצא מאיזון, וקצב חדירת הרעלים עולה על קצב הניקוי. זהו מצב נפוץ למדי, משום שהגוף האנושי לא תוכנן להתמודד עם כמות גדולה והשפעה מצטברת של הרעלים שנפוצים בעידן המודרני (למשל עשן מכוניות, מוצרי טיפוח תעשייתיים וכדומה). הדרך של הגוף להתגונן מפני אותם רעלים, היא לבודד ולאגור אותם ברקמת השומן שלנו. לאורך זמן הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בכאבי ראש, עייפות כרונית, פריחות ואלרגיה בעור, דלקות פרקים, קשיי ריכוז וירידה בזיכרון ועוד מחלות כרוניות נפוצות. 

איך ניתן לעזור לגוף להיפטר מהרעלים המזיקים האלו?

כל תכנית לניקוי רעלים מהגוף ושיפור הבריאות הכללית מתחילה בפינוי פסולת (דטוקסיפיקציה) וחשוב לזכור שניקוי ללא הכנה מתאימה עלול להזיק יותר מאשר להועיל! תהליך פינוי הפסולת האידאלי מתרחש במהלך חלון הזדמנויות שמאפשר לגוף לסלק במהירות יחסית חומרים רעילים שנצברו ולכבד לפנותם בצורה יעילה יותר. החלון הזה נוצר בעקבות תהליך הכנה שמתמקד בעיקר בתזונה נכונה ובריאה, בדגש על צמצום חדירת רעלים חדשים; הימנעות ממזון תעשייתי וממזון מן החי, הימנעות מאלכוהול וגמילה הדרגתית מקפאין. תנאי בסיסי נוסף הוא הפחתה בכמות הקלוריות שאנו אוכלים - אכילת כמות קלוריות גדולה מדי מעכבת את תהליך סילוק הרעלים וזו הסיבה שרוב תוכניות ניקוי הרעלים, למשל צום מיצים, בנויות על תפריט עם ערך קלורי נמוך. במהלך משטר תזונה שכזה הגוף מתחיל לפרק את מצבורי השומנים שבו והרעלים שנצמדו לתאי השומן ייצאו אל מחזור הדם.
ניקוי רעלים מהגוף: אוכל בריא
 

שיטות שונות לניקוי רעלים מהגוף:

הגעתם למסקנה שאתם רוצים לנקות את הגוף ולשפר את איכות החיים שלכם? זוהי בחירה חכמה ומומלצת, אבל רגע לפני שאתם יוצאים לדרך חשוב להגיד שלא משנה באיזו שיטת ניקוי בוחרים,  יש להיות מוכנים לשלב שמכונה "משבר הניקוי". הסיבה למשבר היא הרעלים שפוגעים בנו פעמיים - בחדירתם וביציאתם מן הגוף. בימים הראשונים של הניקוי, הרעלים משתחררים מהתאים והרקמות אל מחזור הדם ומשם עושים את דרכם החוצה. זה שלב שבו חווים תסמיני חולשה ואנשים רבים לא מסוגלים להתמודד איתו, אך זוהי רק ירידה לצורך עלייה ובעזרת תמיכה חיצונית מספקת כל אחד יכול להתגבר עליו, ולהמשיך לפעול לפי שיטת ניקוי הרעלים שמתאימה לו:
 
ניקוי רעלים באמצעות עשב חיטה – שיטה זו מנצלת את כוחותיו של הכלורופיל אשר נמצא בשפע בעשב חיטה, והוא למעשה הפיגמנט הירוק שמאפשר את תהליך הפוטוסינתזה ומעניק לצמחים את צבעם הירוק. בנוסף לכך, החומר הזה הוא גם "נוזל חיטוי" טבעי לגוף שמטהר את הכבד ומנקה מהדם רעלים מסוכנים כמו למשל מתכות רעילות. בזמן ניקוי רעלים שמתבסס על מיץ עשב חיטה מומלץ לצרוך אותו כשהקיבה ריקה, בשעות הבוקר המוקדמות או שעתיים אחרי ארוחה.
ניקוי רעלים מהגוף: גידול עשב חיטה
ניקוי רעלים באמצעות צום מיצים – צום מיצים מירקות שונים ומעשב החיטה שכבר אוזכר, מספק לגוף וויטמינים ומינרלים רבים אך מעט מאוד סיבים, מה שמזרז את תהליך העיכול ומאפשר לגוף לנקות במהירות רעלים וחומרים לא רצויים אחרים שהצטברו בו. בנוסף, מיצי ירקות טבעיים עשירים מאוד בנוגדי חמצון ששומרים על מראה רענן וגוף צעיר. צום מיצים יעיל יעשה תחת השגחה מקצועית כדי לוודא שלא נגרם נזק לגוף במשך זמן הניקוי וההתחדשות.
 
ניקוי רעלים באמצעות התעמלות לימפטית ועיסויים – שיטה זו משפרת את תפקוד מערכת הלימפה בגוף, שהיא חלק ממערכת החיסון והאחראית על פרוק ונטרול רעלים ראשוני לפני שאלו מגיעים מהתאים אל מחזור הדם. בניגוד למערכת כלי הדם של הגוף, למערכת הלימפה אין משאבות כמו הלב שיכולות להזרים את נוזל הלימפה המזוהם אל מחוץ לגוף. זרימת הנוזל תלויה בפעילות השרירים בגוף ולכן חשוב לסייע לה באמצעות עיסויי נקודות מפתח ופעילות גופנית מותאמת כאשר הגוף מלא ברעלים.
ניקוי רעלים באמצעות מזון טבעי חי – כפי שכבר נאמר, המזון שאנו אוכלים אחראי לכמות נכבדת מהרעלים שיש לנו בגוף, ולכן שינוי הרגלי התזונה שמתמקד במזון טבעי חי הוא פתרון מתבקש. הבוחרים בשיטה הזו מגבילים את עצמם לאכילת ירקות ופירות אורגניים, נבטים, אגוזים וזרעים ממזון טבעי חי. המאכלים האלו עשירים ברכיבים שבונים את הגוף, מחזקים את המערכת החיסונית ומסייעים לסילוק רעלים מזיקים. 
ניקוי רעלים מהגוף: כדורי פלאפל בריאים

סדנת ניקוי רעלים בחוות הבריאות מצפה אלומות

בגליל העליון אל מול נופי הכנרת הפסטורליים ממוקמת חוות הבריאות הקסומה "מצפה עלומות" – מתחם ראשון מסוגו בישראל שמספק את המסגרת והמקום הטובים ביותר לביצוע ניקוי רעלים וריפוי הגוף והנפש. בחוות הבריאות מצפה אלומות תמצאו צוות מקצועי של מומחי תזונה, טבחים, מטפלים, ויועצים שנעזרים בשיטת הטיפול וניקוי הרעלים של ד"ר אן ויגמור. השיטה הזו שמה דגש על אוכל טבעי ובריא ללא הגבלה, שמספק לגוף חומרים שמנטרלים השפעות מזיקות ומעצימים את יעילותו של תהליך הניקוי. 
 

ניקוי רעלים מהגוף: חוות מצפה אלומות

 
צוות המטפלים המומחים של מצפה אלומות מזמין אתכם לסדנת ניקוי רעלים שבמהלכה תוכלו ליהנות משורה ארוכה של טיפולים, הרצאות ותרגולים כמו אלו שתוארו עד כה. המתארחים בחווה נהנים מסוויטות גדולות ומפנקות הכוללות פינת ישיבה שמשקיפה לכנרת, ומספקות חוויה מפנקת שתורמת לשיפור מצב הנפש במקביל לתהליך ניקוי הרעלים. כדי להשלים את ההשפעה של הטיפולים השונים שמוצעים במסגרת הסדנה, האוכל שמוגש בחווה מתבסס על מזון אורגני-טבעוני מובחר שמוכן על ידי טבחים מומחים, והמשתתפים יכולים לעשות שימוש במטבח מיוחד לצורך הדגמות הכנה של מזון בריא. שילוב כל הדברים האלו יחד יוצר את הטיפול המושלם שמעורר את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, ועוזר לשנות הרגלים מזיקים, לרדת במשקל, לחזק את המערכת החיסונית ולהרגיש טוב יותר - אין חופשה יותר בריאה מזו!
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.