print header

14 הופעות עדכניות של אמנים שלא נותנים לגיל לעצור אותם

  שירים רבים שאיתם גדלנו ושליוו את חיינו עדיין מתנגנים בתחנות הרדיו ובראשנו עד לעצם היום הזה, ולמרות שחלקם מרגישים ממש עתיקים וישנים, ישנם אמנים ותיקים שעוד ממשיכים לבצע אותם על הבמות עד עצם היום הזה. האמנים האלה לא נותנים לגילם להשפיע על יכולתם לעלות לבמה, לשמוח ולשמח את הקהל שלהם ולהזכיר לנו את פס הקול של חיינו, וכעת אתם מוזמנים ליהנות מ-14 הופעות חיות עדכניות ומלאות של כמה מהאמנים האהובים ביותר בכל הזמנים. אתם לא תאמינו כשתקראו מה גילם של האמנים שתראו בהופעות הבאות.

 
1. ביץ' בויז – התחילו בשנת 1961
גילם הממוצע של חברי להקת ביץ' בויז הוא 74, כשהצעיר ביותר מביניהם, דייויד מרקס, הוא בן 69 נכון לשנת 2017. אמנם לא כל חברי הלהקה המקוריים עדיין בחיים, אך הלהקה עצמה עדיין חיה ובועטת, ולמעשה ההופעה שאתם עומדים לצפות בה היא חלק מסיבוב הופעות שנערך במיוחד לכבוד יום הולדתה ה-50.
 
 
2. פול מקרטני (החיפושיות) – התחיל בשנת 1957
מבין חברי להקת החיפושיות נותרו רק 2 בחיים ושניהם עדיין מופיעים, רינגו ופול, אך המוכר והאהוב ביותר מבין השניים הוא ללא ספק סר ג'יימס פול מקרטני, שכיום הוא בן 75. מאז שהתפרקה להקת החיפושיות, פול הקים את להקת Wings והספיק להוסיף לרפרטואר השירים שלו עוד להיטים אהובים, שאותם הוא משלב עם שירי הביטלס בהופעות שלו היום. אגב, אם עניין אתכם לדעת, רינגו הוא המבוגר מבין שני החיפושיות, וגילו כיום הוא 77.
 
3. ניל יאנג – התחיל בשנת 1963
שם המשפחה של הזמר הקנדי כבר מרמז על כך שישאר צעיר לנצח, וגם כיום כשגילו הוא 72, ניתן לראות אותו על הבמות שר, מנגן בגיטרה ונושף במפוחית כאילו לא היה בן יותר מ-30. האיש שזכה לכינוי "סנדק הגראנג'" הצליח להישאר על הבמות אפילו זמן רב לאחר שלהקות שקמו בהשפעתו ויתרו והתפרקו, ובהופעה הבאה אתם תראו אותו מנגן ושר יחד עם להקת Crazy Horse, שהקליטה יחד איתו אלבומים ומתארחת בהופעותיו באופן קבוע כבר קרוב ל-50 שנה.
 
4. רולינג סטונס – התחילו בשנת 1962
גילם הממוצע של חברי להקת הרולינג סטונס הוא 73, ויתכן שגופם קצת התעייף עם השנים, אך מיק ג'אגר לא יתן לכם לראות זאת. לסולן הלהקה עדיין יש אנרגיה וחיות של צעיר בן 20, והיום אפילו נכתבים עליו שירים שמהללים את תנועותיו על ידי להקות שקמו הרבה אחרי כשהתחיל את הקריירה שלו. ההופעה שאתם עומדים לראות צולמה בשנת 2017, כשהלהקה עצמה היא בת 55.
 
5. דייוויד גילמור (פינק פלויד) – התחיל בשנת 1963
להקת פינק פלויד התפרקה עוד בשנות ה-90, חזרה לעבוד יחדיו בשנות ה-2000 ו-10 שנים לאחר מכן הודיעה שוב על התפרקותה. אך דייוויד גילמור בן ה-71 עדיין המשיך לעבוד במרץ על קריירה אישית משלו וגם על אלבום מחווה ששחרר לאחרונה על שם להקת פינק פלויד לחבר הלהקה ריצ'רד רייט, שנפטר בשנת 2008, ובו נכללו הקלטות שנערכו על ידי כל חברי הלהקה לפני יותר מ-20 שנה. ההופעה שלפניכם אמנם נערכה לפני כמעט 10 שנים, כשגילמור היה בן 61, אך בה תוכלו לשמוע גם את שיריו מקריירת הסולו שלו וגם את השירים האהובים והידועים של להקת פינק פלויד.
 
 
6. אירוסמית' – התחילו בשנת 1970
ממש לא מזמן להקת אירוסמית' הופיעה כאן בישראל בפעם השנייה, ועם האנרגיות של סטיבן טיילר הסולן, קשה לנחש שגילו כבר נושק ל-70. להקת אירוסמית' הספיקה להתפרק במהלך שנות ה-80 ולחזור להופיע ולעבוד יחדיו, ולמרות שעברו תקופות קשות, בהן חברי הלהקה התמכרו לסמים ולאלכוהול, הם הצליחו להישאר יחדיו ולעלות על הבמות כבר במשך 47 שנה.
 
7. ברי גיב (בי ג'יז) – התחיל בשנת 1958
האחים גיב, הלא הם הבי ג'יז, זכורים לרובנו בעיקר מתקופת הדיסקו, אך כיום שנות הפעילות של מנהיג הלהקה, ברי גיב, מגיעות כמעט ל-60. ברי הוא היחידי מהבי ג'יז שנותר בחיים, כשאנדי גיב נפטר בשנת 1988 ורובין נפטר בשנת 2012 – אז הוחלט ששם הלהקה לא ישמש יותר בהופעות, אך ברי גיב עדיין מופיע לבדו עם קולו האייקוני והגבוה.
 
בילי ג'ואל – התחיל בשנת 1964
בילי ג'ואל נחשב לאחד הזמרים המצליחים ביותר בארה"ב, כשאלבומיו נמצאים במקום השישי ברשימת האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמן של איגוד תעשיית ההקלטות האמריקאית. הזמר והיוצר בן ה-68 לא מפסיק לעלות על הבמה מדי שנה, ורואים עליו שהוא עדיין נהנה מכך, גם אחרי 53 שנות פעילות ללא הפסקה.
 
פיל קולינס – התחיל בשנת 1967
אמנם יש לו עוד שנה עד שיגיע לגיל הפרישה בישראל, אך בגיל 66 פיל קולינס ממשיך להופיע על הבמה ולבצע את להיטי הפופ הישנים שכולם אוהבים. אמנם קולינס הצהיר כי הוא מתכנן לפרוש מעולם המוזיקה בשנת 2011 בשל מצבו הבריאותי, אך בשנת 2015 חזר לבמה ואף הבטיח שישחרר אלבום חדש. בחודש יוני בשנת 2017 יצא קולינס לסיבוב הופעות ראשון מזה עשר שנים, ולו הוא קרא "לא מת ועדיין חי".
 
רוד סטיוארט – התחיל בשנת 1961
רוד סטיוארט בעל הקול הייחודי והצרוד כבר אינו צעיר כלל, אך בגיל 72 הוא עדיין מצליח לשמור על אנרגיות כשהוא עולה לבמה, ואפילו את המראה האייקוני שלו הוא לא שינה במעט. בשנת 2015 הוא שחרר את אלבומו האחרון, ולמרות שההופעה שלפניכם היא משנת 2015, יתכן כי חלקכם ראיתם אותו בגרסה מעודכנת יותר בהופעה שהייתה לו בישראל ביוני 2017.
 
אלטון ג'ון – התחיל בשנת 1963
סר אלטון ג'ון בן ה-70 כבר זכה לכמה וכמה הישגים מרשימים במהלך הקריירה הארוכה שלו, כמו הסינגל השני הנמכר ביותר בכל הזמנים (Candle in the Wind) ופס קול הסרט הנמכר ביותר בכל הזמנים (מלך האריות). יחד עם זאת הוא זכה לאורך השנים ב-6 פרסי גראמי, באוסקר, בטוני ובגלובוס הזהב, ואם זה לא מספיק, הוא אפילו מחזיק בתואר אבירות שניתן לו על ידי מלכת אנגליה.
 
אריק קלפטון – התחיל בשנת 1963
אחד הגיטריסטים המוערכים ביותר בעולם המוזיקה הוא ללא ספק אריק קלפטון, שנרשם בהיכל התהילה של הרוק אנד רול שלוש פעמים – כחבר להקות קרים ויארדבירדס וכאמן עצמאי. למרות שבשנת 2016 הזמר בן ה-72 התחיל לסבול מפגיעה במערכת העצבים שהשפיעה לרעה על יכולתו לנגן, באותה השנה הוא גם שחרר אלבום חדש בשם "I still do". 
 
טוני בנט – התחיל בשנת 1949
בהופעה שלפניכם טוני בנט הוא בן 85, אך הוא ממשיך לערוך הופעות וגיחות קצרות לבמה גם בגילו המופלג – 91! במהלך כמעט 70 שנות קריירה הספיק טוני בנט לשחרר 57 אלבומים, שבכולם שולט קול הבריטון העמוק והערב שלו. הוא גם דואג להישאר במרכז העניינים כשבשנת 2014 למשל ערך שיתוף פעולה עם ליידי גאגא ושחרר יחד איתה גרסה לשיר המפורסם Cheek to Cheek, ואף עלה יחד איתה על הבמה בהופעתה כאן בישראל, יום לפני ההופעה שלו בארץ.
 
צ'אק ברי –התחיל בשנת 1953
אמנם לא הזכרנו כאן הופעות של אמנים שאינם איתנו, אך אי אפשר שלא לכלול ברשימה שכזו את צ'אק ברי, מחלוצי הרוק אנד רול, שהלך לעולמו בתחילת שנת 2017 בהיותו בן 91. את ההופעה שתראו הוא ערך בגיל 88, ולמרות שניתן לראות את ההשפעה של השנים עליו והוא אף מודה במהלכה שהוא סובל מקשיים לנגן ולשיר כמו בעבר, הוא עדיין נהנה לאלתר על הבמה עם הגיטרה החשמלית בידיו. שנה לפני מותו, כשהיה בן 90, הוא הספיק לשחרר את אלבום הסטודיו האחרון שלו, "Rock It", שהיה גם הראשון שהוא הוציא מאז שנת 1979.
 
מקור תמונה ראשית: Jimmy Baikovicius
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.