maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

האטרקציות והאירועים שיתקיימו בשבוע החלל הישראלי

רבים מאתנו נולדנו בעידן שבו נראה היה כי לא נשאר מה לחקור ולגלות מבחינת המרחב שבו אנו חיים; את כל היבשות כבר גילו החוקרים לפני מאות שנים, וחקר החלל היה נראה כמו פנטזיה רחוקה. אולם כיום, אותה פנטזיה היא כבר מציאות של ממש, וחקר החלל הוא תחום שכל אחד יכול לקחת בו חלק, אפילו אתם וילדיכם. לכבוד שבוע החלל הישראלי שנערך בכל שנה להנצחת אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, יתקיימו ברחבי הארץ שלל אירועים שתוכלו להשתתף בהם יחד עם ילדיכם, בהם ניתן ללמוד רבות על החלל, לעסוק בפעילויות מהנות ומעשירות, לצפות בהרצאות מרתקות ואפילו לפגוש אסטרונאוטים אמיתיים! כל האירועים האלו הם חינמיים לחלוטין, וכל שעליכם לעשות זה רק להגיע וליהנות מאחד מתחומי המחקר המרתקים והמסתוריים ביותר שקיימים בעולמנו – חקר החלל.

NASA Blueshift
 

תצפיות כוכבים כפולים

כמה פעמים שוקעת השמש ביממה? בכדור הארץ זה קורה פעם אחת משום שאנו חלק ממערכת בעלת כוכב אחד בלבד, אולם ברחבי הגלקסיה יש מערכות רבות של 2 שמשות ואף יותר, וזה לא נראה כמו שום דבר שראיתם עד היום. אתם מוזמנים לצפות בכוכבים כפולים ובגרמי שמים נוספים, לצד הרצאות מפי אסטרונאוטים והפעלות מהנות לילדים, במרכזי החלל השונים שברחבי הארץ. רק בחרו את המרכז שקרוב לביתכם ואת התאריך המתאים עבורכם, קחו אתכם את הילדים וצאו לראות ולגלות את התופעות המדהימות שקיימות ברחבי היקום. אין צורך בהרשמה מראש, והכניסה היא בחינם.

מרכז אילן רמון 

ירכא

 

גבעת אולגה

גבעתיים

 

אקדמיית החלל הישראלית 2016

אם ילדיכם חולמים להיות אנשי חלל, "אקדמיית החלל הישראלית" תכשיר אותם למשימות העתידיות שלהם בשלל פעילויות מהנות במיוחד, ביניהן ייהנו הילדים מחוויית ניסויי החלל, בניה והפעלת משגר רקטי, ביקור במעבדת חלל בטכנולוגיית תלת ממד, הפעלת לוויין לאיתור וחילוץ ועוד. בין הפעילויות הנוספות ילדיכם יוכלו גם לפגוש מדעני חלל ישראלים ואנשי חלל, יוצג בפניכם דגם החללית שישראל תשגר לירח בקרוב, וכן אפליקציה חדשה ואינטראקטיבית שתוצג לראשונה למבקרים במקום. הפעילויות השונות מותאמות לילדים שבין הגילאים 7-14, וכדי ליהנות מכולן עליכם להירשם לאירוע ולבחור את התאריך והשעה המתאימים לכם. לחצו כאן כדי להגיע לטופס ההרשמה


הכנס לזכר אילן ואסף רמון וצוות מעבורת החלל קולומביה

שבוע החלל הישראלי מתקיים מדי שנה להנצחת אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, ועל כן מתקיים בכל שנה גם הכנס לזכרו ולזכר הצוות שליווה אותו במעבורת החלל קולומביה. השנה הכנס כולו מוקדש לנשים וחלל, וייקחו בו חלק חוקרות ישראליות מתחומי החלל השונים, אשר יעבירו הרצאות מרתקות בשלל נושאים. לאחר סיום האירוע, הקהל הרחב מוזמן למרכז אילן רמון לפעילות קהילתית ולתצפיות טלסקופיות.

 

סדנאות ופעילויות במרכזי מדע ותרבות

במהלך שבוע החלל הישראלי יתקיימו פעילויות ואטרקציות שונות במרכזי מדע ותרבות ברחבי הארץ, וכולם בחינם ומתאימים לבילוי משפחתי מהנה. רק בחרו את המקום והתאריכים המתאימים לכם וצאו לחוויה שעולה על כל דמיון.

ערב מעולם אחר בנוער שוחר מדע – לכל המשפחה

נוער שוחר מדע, סוכנות החלל הישראלית והאוניברסיטה העברית מזמינים אתכם לערב מעולם אחר, בו תוכלו לסייר בחלל בעזרת משקפי מציאות מדומה, לרחף כמו אסטרונאוטים ואף להגיע למאדים. הערב ילווה גם בהרצאות מפי מיטב המרצים מהאוניברסיטה העברית, ואפילו צפויים ביקור והרצאה של אסטרונאוט/ית. האירוע הינו חינמי, אולם מצריך הרשמה מראש. לחצו כאן כדי להתעדכן בנוגע למועד פתיחת ההרשמה

חלליות או לא להיות באורט בראודה – לגילאי 7-14

צוות המרכז להעשרה מדעית במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה מזמין אתכם ליהנות משלל סדנאות יצירה והפעלות. ילדיכם יוכלו לצפות בשמי הלילה באמצעות טלסקופים רבי עוצמה, לבנות ולשגר רקטות לאוויר וללמוד על השימוש המגוון בלוויינים בתחומי החיים השונים. בנוסף לכל אלה, מחכים להם גם הצגה של המדען המוכר והאהוב, ד"ר מולקולה, וביקור והרצאה של אסטרונאוט/ית אמיתי/ת.

מזנקים למחר בקדימה מדע נהריה – לכל המשפחה

במסגרת האירוע שבקמפוס קדימה מדע בנהריה ילדיכם יוכלו לצפות בכוכבי לכת באמצעות טלסקופים מתקדמים, לראות את מפת השמים בעזרת פלנטריום מתנפח, לבנות טילים ורכב רקטי וזו היא רק ההתחלה. בנוסף לפעילויות אלו יתקיימו גם חידון טריוויה, מפגש עם אסטרונאוט/ית ועוד. הקהל המבוגר יוכל ליהנות מהרצאה בנושא לוויינים, הדגמה של רחפני צילום אווירי והצגה של פיתוחים ומחקרים חדשניים בתחום החלל שנערכים בטכניון. אין צורך בהרשמה מראש.

 • תאריך: 03.02.2016
 • שעות: 16:30-22:00
 • בין השעות 19:30-20:30 מתוכננים ביקור והרצאה של אסטרונאוט/ית (יתכנו שינויים ברגע האחרון).
 • כתובת: קדימה מדע, זמנהוף 10, נהריה.
תמונה להמחשה בלבד. מקור: NASA Goddard Space Flig

אל האינסוף במוזיאון המדע בירושלים – לגילאי 7-14

למוזיאון המדע בירושלים מביאים פלנטריום במיוחד לכבוד האירוע, ומעבר לחוויה שילדיכם יוכלו לקבל בו, הם יזכו גם ליהנות מסדנאות שכוללות בניית דגם של כוכב לכת אישי משלהם, תכנון ובניית מנגנון נחיתה על הירח, צפייה בהדגמת שגרת החיים בתחנת החלל, ביקור והרצאה של אסטראונאוט/ית ואפילו התנסות בהפעלת דגם של רובוט מאדים. אין צורך להירשם מראש.

כוכבים בעיניים בפארק קרסו למדע – לגילאי 4-14

בפארק קרסו למדע ובבית יציב יכירו לכם מקרוב את התכנית הישראלית להנחתת חללית על הירח, ובנוסף תוכלו ליהנות מתצפיות בשמים, פלנטריום משוכלל, סדנת סטלריום שמדמה את תנועת גרמי השמיים, וזה לא הסוף. ילדיכם יוכלו להכין דגמי חללית ושעוני כוכבים, לצפות בסרט בתלת ממד בכיכובם של כוכבי הסדרה "גאליס" ואפילו לפגוש אסטרונאוט שיעביר הרצאה מרתקת על החיים בחלל, העבודה בנאס"א והגשמת חלומות. 

 • תאריך: 04.02.2016
 • שעות: 17:00-23:00
 • בין השעות 19:00-20:00 מתוכננים ביקור והרצאה של אסטרונאוט (יתכנו שינויים ברגע האחרון).
 • כתובת: בית יציב ופארק קרסו למדע שבקמפוס גוסטב לוואן, העצמאות 79, באר שבע.
 • שימו לב שהכניסה היא חופשית ואין צורך להירשם מראש, אולם מספר המקומות בפלנטריום, בתצפיות הטלסקופים ובהקרנת הסרט הינו מוגבל. על כן מומלץ לשריין לעצמכם מקום מראש בטלפון: 08-6252600.

מסע בין כוכבים במדעטק – לגילאי 4-14

מיטב המורים והמדריכים מחכים לילדיכם במדעטק שבחיפה. במסגרת הפעילויות ילדיכם ייהנו מבניית דגמי חלליות טילים, הכרת מערכת השמש על ידי הכנת פוסטר מדליק וצפייה בכוכבים שמעבר לגבולותיה בעזרת טלסקופים משוכללים. אם זה לא מספיק, הילדים ילמדו גם איך רובוטים חוקרים את מאדים ויזכו לפגוש אסטרונאוט/ית. אין צורך בהרשמה מראש.

 • תאריך: 04.02.2016
 • שעות: 16:30-22:00
 • בין השעות 20:00-21:00 מתוכננים ביקור והרצאה של אסטרונאוט/ית (יתכנו שינויים ברגע האחרון).
 • כתובת: מדעטק, בלפור 12, חיפה.
 • שימו לב שהכניסה מרחוב שמריהו לוין סגורה לרגל שיפוצים, על כן באפשרותכם להגיע מכניסת בלפור בלבד.

בונוס מיוחד: אפליקציית מערכת השמש במציאות רבודה 

לכבוד שבוע החלל הישראלי פותחה האפליקציה "מערכת השמש במציאות רבודה", אשר מאפשרת לכם ולילדיכם ללמוד על מערכת השמש בדרך שלא חוויתם מעולם. כל שעליכם לעשות הוא להוריד את האפליקציה, להדפיס את התצלום הייעודי של מערכת השמש, וברגע שתכוונו אליו את הסמארטפון תראו כיצד כוכבי הלכת מתעוררים לחיים, ותוכלו לסייר ביניהם, להזיז אותם, ללמוד עליהם, והכל בתלת ממד.

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון

לחצו כאן כדי להדפיס את התצלום הייעודי של מערכת השמש

לחצו כאן כדי לצפות ברשימת האירועים המלאה, באתר של סוכנות החלל הישראלית.

מקור תמונה ראשית: Kārlis Dambrāns

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: