maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

15 עיצובים שיהפכו כל גינה למקושטת במיוחד

רבים מאיתנו אוהבים לבלות זמן בטיפוח הגינה הקטנה שלנו, אולם לעיתים אנחנו מצטערים על כך שאין באפשרותנו לקשט ולעצב אותה בדרך מקורית ומעניינת. פתרונות עיצוב מקוריים רבים הם יקרים במיוחד, ואחרים מסורבלים ודורשים זמן רב להכנה. 15 רעיונות העיצוב הבאים הם קלים ומהנים להכנה, וכל אחד יוכל לבצע אותם בקלות. התוצאות ירשימו את כל מי שיגיע להתארח אצלכם, ויוסיפו לגינה שלכם צבע, אור ומגע אישי שלא רואים כל יום.
 
1. מגדל עציצים צבעוני
 
העציצים הבאים נראים לכל מי שמביט בהם מהצד כאילו הם "צפים" באוויר זה מעל זה, מה שמעניק להם מראה מרשים ומפתיע שאי אפשר להתעלם ממנו. למעשה, על מנת ליהנות מהתוצאה הייחודית דרושה רק מעט עבודה שתוכלו לעשות באחר צהריים אחד. שימו לב להקפיד לבחור בעציצים בעלי חורים קטנים לניקוז מים.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
רכיבים:
 • עציצים ריקים מפלסטיק או מחרס בגודל בינוני, בכמות בה אתם מעוניינים
 • כד חרס גדול לבסיס המגדל
 • מוט ברזל – אורך המוט תלוי בכמות העציצים ובגודלם, כך שעל מנת לאמוד את האורך שאתם זקוקים לו, הציבו את העציצים זה על גבי זה ומדדו את גובהם.
 • מגוון שתילים בצבעים שונים
 • אדמה לשתילים
מדריכי עיצוב לגינה
 
הוראות:
 
1. הציבו את כד החרס הגדול במקום בו בחרתם בגינה, מלאו אותו במעט אדמה ותקעו במרכזו את מוט הברזל.
 
2. המשיכו ומלאו את העציץ באדמה כמעט עד לסופו, תוך שאתם מוודאים שהמוט מוצב היטב במקומו.
 
3. כעת קחו את אחד מהעציצים הבינוניים, השחילו את המוט דרך חור ניקוז המים שבתחתיתו והניחו אותו בשיפוע על גבי העציץ הגדול.
 
4. המשיכו להשחיל את העציצים באותה הצורה עד לכיסוי מוט הברזל.
 
5. מלאו כל אחד מהעציצים הקטנים באדמה עד לכמחצית מגודלם. הימנעו מלהגזים בכמות על מנת שהעציצים לא יזוזו ממקומם או שהאדמה לא תיפול מהם.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
6. כעת שתלו את השתילים שבחרתם בתוך כל אחד מהעציצים. תוכלו לשלב בין צבעים או סוגי פרחים שונים על מנת לקבל אפקט מיוחד.
 
7. בגמר השתילה השקו את הפרחים שלכם במים. הפרויקט שלכם מוכן!
 
 
2. אנשי עציצים על ספסל
 
העיצוב הבא הוא רעיון מקסים עבור חצרות שיש בהן ספסלים, וניתן לקשט באמצעותו גם כסאות גינה. בחרו מספר עציצי פלסטיק בגדלים שונים בעלי חורים בקרקעיתם, וצרו באמצעותם אנשי עציץ מקוריים. הניחו את העציצים הגדולים על הספסל עצמו, וחברו אליהם את העציצים הקטנים יותר באמצעות חבל שתשחילו דרך כל עציץ. תוכלו לצבוע את העציצים, לצייר להם עיניים וכמובן גם לשתול על ראשם פרחים צבעוניים.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
3. תבליט עלים יוצא דופן
 
עלים שנושרים בגינה בחודשי הסתיו והחורף עשויים להיות מטרד לא קטן, אבל חלקם בעלי צורות כל כך מיוחדות שחבל לנו לזרוק אותם. הפרויקט שלפניכם יאפשר לכם להכין יחד עם הילדים יתירת גבס בצורת עלה שיכולה לקשט את הגינה וגם את הבית.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
רכיבים:
 • עלה גדול
 • חול
 • שקית ניילון גדולה
 • תערובת גבס
 • דלי
 • מים
 • כף למריחה
 • מכחול וצבעי גואש - רשות
 
הוראות:
 
1. מצאו פינה נוחה ומוצלת לעבודה בחוץ. פרסו את שקית הניילון, ופזרו מעליה שכבת חול דקה.
 
2. הניחו את העלה על חול, כשצדו הפנימי כלפי מטה (כפי שניתן לראות בתמונה).
 
3. ערבבו את הגבס במים בהתאם להוראות היצרן, ומרחו שכבה עבה ואחידה ממנו על גבי צדו האחורי של העלה שלכם.
 
4. אפשרו לגבס להתייבש לחלוטין. כדאי להשאיר את העלה במקומו למשך הלילה.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
5. למחרת, הרימו את יציקת הגבס וקלפו ממנה את העלה בעדינות.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
6. הכלי שלכם מוכן! הצורה הייחודית של העלה הוטבעה על גבי הגבס ואתם תוכלו ליהנות מיצירה יפה שהכנתם בעצמכם. תוכלו לצבוע אותה אם תהיו מעוניינים בכך, או להשאירה בצבע טבעי.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
4. פוף מצמיג
 
אם אתם מחפשים מה לעשות עם כריות ושמיכות ישנות, תוכלו להפוך אותן בקלות לפוף יוצא דופן לגינה. צבעו צמיג בצבעים עליזים, דחסו את השמיכות והכריות בחור שבמרכזו ותיהנו מתוספת צבעונית, נהדרת ומקורית לגינה שכל אורח ירצה לשבת עליה.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
5. קישוט לבבות לגינה
 
והיצירה הבאה היא דרך מקורית ונהדרת להפוך משהו פשוט כמו אבנים קטנות לקישוט שובה לב שימלא את הגינה שלכם באהבה. תוכלו לתלות אותו בגינה, על המרפסת או בכניסה לבית. לאחר שתתנסו ביצירת לב, תוכלו ליצור באותה הדרך גם צורות רבות נוספות. כל הרכיבים ניתנים לרכישה בחנויות כלי עבודה.
 
רכיבים:
 • חוט ברזל עבה
 • חוט תיל דק
 • אבנים קטנות בצבעים ובצורות שונות
 • חתיכה קטנה של גדר מתכת, בהתאם לגודל הלב שאתם מעוניינים בו 
 • מספריים
 • צבת
 • שרשרת מתכת לתלייה
מדריכי עיצוב לגינה
 
הוראות הכנה:
 
1. עצבו את חוט הברזל העבה בצורת לב. 
 
2. חברו את שני קצוות החוט זה לזה ולפפו סביבם חוט תיל דק בעזרת הצבת.
 
3. הניחו את הצורה מעל לחתיכת הגדר וגזרו ממנה שני לבבות עבור שני חלקי היצירה שלכם.
 
4. הצמידו את שני הלבבות משני צדי הלב שיצרתם מחוט הברזל, ולפפו סביבו חתיכה נוספת מחוט התיל הדק. השאירו מרווח להכנסת האבנים.
 
5. כעת מלאו את הלב באבנים קטנות ואטמו את המרווח שנותר בחוט נוסף.
 
6. היצירה שלכם מוכנה! חברו אליה את שרשרת המתכת באמצעות העברתה דרך אחד מחורי הגדר שבחלקו העליון של הלב, ותוכלו לתלות אותה בכל מקום בגינה.
 
 
6. גינה אנכית 
 
אם גם אתם הסתפקתם עד כה בגינה רגילה למראה, את הרעיון הבא ודאי תרצו לאמץ. כל שעליכם לעשות הוא לחפש ברחבי הגינה שלכם אחר מקומות שניתן לשתול בהם שתילים קטנים בצורה מעניינת: זה יכול להיות מרווח בין חלקי גדר כמו בדוגמה שבתמונה, או כל מקום אחר שתראו לנכון לקשט. הכניסו אל תוך המרווח מעט אדמה, הצמידו אותה היטב באמצעות הידיים, הוסיפו את השתיל ועליו עוד שכבת אדמה נוספת.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
7. משפחת יצורי גינה מאבנים 
 
הפכו את אבני הגינה למיוחדות במינן באמצעות יצירת משפחת יצורי גינה מקסימה. בחרו באבן גדולה אחת, שאליה תדביקו מספר אבנים בגדלים שונים. לאחר שהדבק יתייבש תוכלו לצייר לאבנים הללו עיניים קטנטנות, ותוך רגע תגלו כיצד הן קמות לתחייה!
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
8. קקטוסי אבן
 
אם אתם מעוניינים לקשט את החצר באמצעות שתילים שלא דורשים השקיה, גם כאן תוכלו להיעזר באבנים מהגינה. בחרו בכמה אבנים גדולות שניתן לסדר בעציץ, צבעו אותן בירוק וציירו על גביהן נקודות לבנות קטנטנות. לאחר שהתייבשו, הניחו אותן בעציץ שבחרתם, ותוכלו לקשט את הגינה בקקטוסי אבן מקסימים.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
9. שטיח אבנים 
 
הוסיפו מגע ייחודי גם לכניסת החצר או הבית באמצעות שטיחון אבנים שקל ופשוט להכין. התוצאה נראית מיוחדת ומקצועית, ואיש לא יאמין שהכנתם אותו בעצמכם.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
רכיבים:
 • אבנים בגדלים שונים, בעדיפות לאבנים שטוחות
 • דבק מגע
 • שטיחון גומי – ניתן להשתמש בשטיח אמבטיה ישן
 • סכין יפני
 
הוראות הכנה:
 
1. גזרו את השטיח בצורה המבוקשת באמצעות הסכין היפני. הגומי הוא משטח קל לעיצוב, מה שיאפשר לכם לחתוך אותו במגוון צורות מקוריות.
 
2. הניחו את האבנים על גבי השטיח על מנת לוודא שהן יכסו את כולו באופן אחיד.
 
3. כעת הדביקו כל אבן באמצעות נקודת דבק בחלקה האחורי.
 
4. אפשרו לשטיחון להתייבש במשך הלילה.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
10. עציצי מטריה
 
הילדים שלנו, וגם אנחנו, חוזרים מדי חורף הביתה עם לא מעט מטריות שבורות שנכנעו לרוחות העזות, ובחלק מהמקרים מדובר באבדה לא נעימה, שכן כמה מהמטריות הן צבעוניות ויפות במיוחד שחבל לנו לוותר עליהן. אם תהפכו את המטריה האהובה עליכם ותמלאו אותה באדמה ובאבנים כבדות, תוכלו לשתול בתוכה שתילים ולהפוך אותה לעציץ ייחודי שימשוך תשומת לב רבה.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
11.  גינה בצנצנת
 
אפשרו לילדים ליצור גינה קטנטנה בתוך צנצנת שקופה שתוכל לקשט את השולחן או המרפסת בגינה המשפחתית. תנו להם צנצנת אותה יוכלו למלא בשכבה של אבנים בינוניות ומעליה שכבה של אדמה. את השכבה העליונה אפשר למלא בעלים קטנים שנשרו מעצים, צדפים וכדומה. בנוסף, יוכלו הילדים ליצור "פטריות" מקסימות שיקשטו את הגינה שיצרו באמצעות צביעת אבנים קטנות באדום ולבן. אם מדובר בפעילות של כמה ילדים, ניתן להדביק מדבקה עם שמו של כל אחד מהם על הצנצנת שלו, על מנת שיוכלו לדעת מי עמד מאחורי כל יצירת אמנות.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
12. פעמוני רוח
 
רבים מאיתנו נהנים מהצליל המרגיע של פעמוני רוח בשעה שהרוח נושבת בחצר, והרעיונות הבאים הם רק דוגמה קטנה לכל מה שאפשר להפוך לפעמון רוח בקלות. צרו חורים באמצעות סכין יפנית או מברג בתחתיתם של עציצים ישנים שצבעתם, הוסיפו צדפים או הדביקו אבנים קטנות, חברו לחוטים ולענף מעץ ותיהנו מיצירה נהדרת.
 
מדריכי עיצוב לגינה
13. שדרוג כל משטח אבנים בקלות
 
בין אם אתם מעוניינים לקשט שביל או כמה אבני מדרכה משעממות, הרעיון הבא הוא דבר שתוכלו לנסות בקלות. בחרו במפת שולחן קטנה שכבר איננה בשימוש או כל משטח רקום אחר בעל צורה מעניינת, והניחו על גבי האבן המבוקשת. רססו את האבן בספריי צבע המיועד למשטחים שמחוץ לבית ואפשרו לו להתייבש. המפה תשמש אתכם כשבלונה יוצאת דופן, והאבנים ייראו אחרת לגמרי תוך דקות ספורות.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
14. עציצים מעציצי חימר שבורים 
 
עציצי חימר נשברים לעיתים קרובות כאשר אנו רוצים להזיז אותם ממקום למקום או אפילו בשל רוחות חזקות, ורובנו מתאכזבים ומניחים שעציץ שבור יש לזרוק לפח. עם זאת, דווקא עציצים כאלה הם המצע הטוב ביותר ליצירות נהדרות, כמו זו בתמונה שלפניכם. לחצו כאן על מנת לגלות כיצד להכין גינות ננסיות נהדרות מעציצים שחשבתם שסיימו את תפקידם.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
15. אבני טביעות רגליים או ידיים של בני המשפחה 
 
הקישוט היפה ביותר שתוכלו להוסיף לגינתכם הוא קישוט אישי, שלא ניתן למצוא באף מקום אחר. בנוסף לכל הרעיונות שהוזכרו בכתבה, תוכלו ליצור אבני טביעות רגליים או ידיים אישיות של בני המשפחה, שמעבר להיותם פריטי נוי נהדרים, הם יהיו גם מזכרת נפלאה שתלווה אתכם שנים רבות.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
רכיבים:
 • עיסת גבס
 • צבעי גואש
 • מברשת
 • עפרון
 • אבנים צבעוניות
 • דבק מגע
 
הוראות הכנה:
 
1. ערבבו את עיסת הגבס במים בהתאם להוראות היצרן, וחלקו אותה למספר קערות או כלים עגולים אחרים, בהתאם לכמות האבנים שתרצו להכין.
 
2. אפשרו לעיסה שבכל אחד מהכלים להתגבש מעט, אך לא להתקשות לחלוטין.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 
3. כעת כל בן משפחה יכול להטביע את כף היד או הרגל בעיסה שלפניו, כמו גם לכתוב עליה את שמו בעזרת קצה של עפרון.
 
4. לאחר שכולם עיצבו את האבנים שלהם, אפשרו לעיסה להתקשות לחלוטין.
 
5. בשלב הבא, הפרידו את העיסות מהמכלים שלהן, צבעו אותן בצבעים יפים והמתינו לייבושן.
 
מדריכי עיצוב לגינה
 

6. הדביקו על גבי יציקות הגבס היבשות אבנים צבעוניות, צדפות יפות וכדומה בעזרת דבק מגע, ותוכלו לקשט עמן את הגינה!

 

מקור: ליזה ב.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: