maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

הסיבות ל-10 הדברים המוזרים ביותר שחתולים עושים

כל מי שמגדל חתולים יודע שמערכת יחסים עם חתול היא דבר משעשע, מרתק ומוזר בו זמנית. אנחנו משוחחים איתם למרות שלרוב הם לא מתייחסים אלינו, מנסים ללמד אותם מה מותר ומה אסור אך לרוב ללא הצלחה, ובעיקר לא יכולים להפסיק ללמוד מהם מדי יום דברים חדשים. בנוסף לכך, מתברר שחתולים מנסים לתקשר אתנו הרבה יותר ממה שאנחנו נוטים לחשוב, ושלכמה מצורות ההתנהגות החתוליות והמוזרות ביותר שלהם יש סיבות אמתיות, שלמעשה הן חמודות במיוחד! מה מהבאים גם החתול שלכם עושה?

חתולים
raneko

 

קריצה או מצמוץ - אני סומך עליך

החתול שלכם קורץ או ממצמץ לכיוונכם? קרצו לו בחזרה! כאשר חתול יוצר אתכם קשר עין וממצמץ לאט בעיניו, סימן שהוא סומך עליכם לחלוטין ומרגיש שהוא נמצא בסביבה בטוחה ושלווה.

חתולים
Tambako The Jaguar

 

קול גרגור - אני מרוצה

קול הגרגור שהחתולים שלנו משמיעים הוא מבחינתם דרך לתקשר עם אימא שלהם, להביע שביעות רצון או להרגיע את עצמם כשהם לחוצים או מפוחדים. זו גם הסיבה שלעיתים תשמעו את החתול שלכם מגרגר בעת הביקור אצל הווטרינר. תדירות הגרגורים שלהם מעודדת חידוש רקמות, שמסייע להם להחלים מהר יותר.

חתולים
 

 

יללות - אני רוצה שתקשיב לי

יללות החתולים הן שפה מיוחדת בה משתמשים החתולים על מנת לתקשר בעיקר עם בני האדם. בינם לבין עצמם או עם בעלי חיים אחרים הם מייללים לעיתים רחוקות, ולרוב משתמשים בנשיפות לביטוי כעס או גרגורים כאשר הם מרוצים.

חתולים
Eli Duke

 

התחככות - אתה שלי!

לחתולי בית רבים שגרת יום הכוללת סיור בין החדרים תוך שהם מתחככים כנגד חפצים שונים, לפעמים גם כנגד הרגליים שלנו. המשמעות היא סיור ב"ממלכה" שלהם, תוך סימון טריטוריה באמצעות הפצת הריח שלהם על כל מה שמוצא חן בעיניהם. חתולי רחוב מתחככים לעיתים אחד כנגד השני כברכת שלום לאחר שלא התראו זמן ממושך.

חתולים
Hisashi

 

הסתתרות בתוך קופסה - אני צד טרף...

המקום הראשון לחיפוש חתול שנעלם ברחבי הבית, כמו שיודעים בעלי חתולים רבים, הוא בתוך הקופסה החדשה ביותר. חתולים אוהבים קופסאות כי הן משמשות עבורם מקום מחבוא ולכן עוזרות להם להירגע, מאפשרות "להמתין לטרף" ומסייעות לשמור על חום גוף. 

חתולים
chispita_666

 

ליקוקים - אני דואג לך

חתולים הם חיה נקיה מאוד, ולכן הם מנקים את עצמם, אחד את השני ולפעמים גם את הבעלים שלהם. אם החתול מלקק אתכם סימן שהוא רואה בכם חתולים ממש כמוהו, והוא מנסה "לנקות" אתכם כדרך להביע אכפתיות וחיבה. בנוסף, חתולים גם אוהבים את טעם המלח שיש לעיתים לעור שלנו.

חתולים
hatch.m

 

אכילה מהירה ופיזור אוכל בבית - זה פשוט הטבע שלי

כאשר אומרים "אל תאכל מהר מדי", מתכוונים לחתולים. לחתולים יש שיניים שנועדו לקרוע ולהפריד מזון לחתיכות קטנות שאפשר לבלוע. היות ורוב מוצרי האוכל לחתולים כבר מגיעים בגודל קטן אין להם צורך ללעוס אותו ברוב המקרים, מה שגורם לחלקם לאכול מהר מדי ולהשאיר לנו מזכרות ברחבי הבית.

חתולים
kitty.green66

 

חיבה לשקיות - אני פשוט אוהב את הריח שלהן

בזמן שכלבים לא יכולים לחכות שתפתחו את הקופסה החדשה שהבאתם, המתנה האהובה ביותר על חתולים רבים היא דווקא השקית שעוטפת אותה. חתולים אוהבים שקיות ניילון כיוון שעדיין עולה מהן ריח של המזון שהיה בהן קודם, או מכיוון שהחומר שהן עשויות ממנו כולל כימיקלים שמריחים כמו פרומונים של חתולים.

חתולים
kenichi nobusue

 

תנועות מוזרות בזמן השינה - אני חולם

אם לפעמים נראה לכם שהחתול שלכם חולם חלום, אתם לא טועים. כמו בני אדם וכלבים גם חתולים חולמים חלומות כאשר הם שוקעים בשינה עמוקה במיוחד. בדרך כלל חתולים הם מעדיפים נמנום קל על מנת להיות לא לפספס אף התרחשות בסביבה, ולכן אנשים רבים מופתעים מהתנועות המוזרות שלהם. 

חתולים
 

שבירת חפצים בבית - אל תכעסו, אני רק משחק

הספל האהוב עליכם נשבר על ידי חבר פרוותי וסקרן? אין צורך לכעוס עליו. חתולים אינם מבינים ענישה באותה הצורה שבני האדם מבינים אותה, ולרוב לא יקשרו בין פעולה שהם עשו לבין התגובה השלילית שלכם. במקביל, ישנם חתולים שלומדים ומאמצים צורות התנהגות חיוביות כאשר הם מקבלים תגובות מעודדות על דברים טובים שעשו.

חתולים
stephanie
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: