maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

ברכה מרגשת ואיחולים כנים לנכדים

רק בגיל מבוגר, לאחר שחווינו דיי והותר אירועים מחשלים שעיצבו את אופיינו, אנו לומדים להעריך את הדברים החשובים לנו באמת ומבינים שדווקא הרגעים הקשים הם אלו שחיזקו אותנו והפכו אותנו למי שאנחנו היום. המכתב האמיץ והכן הזה מסב לנכדיו מעניק דגש לדברים שבאמת תורמים לעיצוב חיינו – אלו שיבטיחו שנדע להבדיל בין טוב לרע ושנהיה מחושלים להתמודד עם כל אתגר שיעמוד בפנינו. אין ספק שכל אחד יכול להזדהות עם האיחולים המרגשים האלה ולהפיק הרבה מאוד אם תמיד ישמור אותם קרוב לליבו.

איחולים כנים לנכד
 

נכדיי האהובים, 

העולם של היום הוא לא זה שהכרתי בילדותי – כל כך הרבה משתנה כאן בכל רגע ונראה שלעולם לא תבינו כמה רחוקים חייכם משלי. את חוויות הילדות שלי כנראה לעולם לא תחוו, אך יותר מכל הייתי רוצה שתיקחו איתכם הלאה את הלקחים החשובים שחיי הארוכים לימדו אותי. כל שאני מבקש זה לאחל לכם את מה שאף אדם אחר לא יאחל, כי רק מעטים בימינו יכולים באמת להבין את חשיבותם היקרה מפז של השיעורים האלו.

איחולים כנים לנכד
 

הייתי רוצה שתדעו איך זה מרגיש ללבוש בגדים משומשים, שתכינו גלידה מתוצרת ביתית ושתרכיבו כריך משאריות שנותרו במקרר – כי רק כך תדעו שהכסף לעולם לא ישלוט בכם. 

אני מאחל לכם שיפגעו בכבודכם וירמו אתכם – רק כך תיווכחו כמה חושב להעריך כנות ולנהוג בענווה.

אני מקווה שתיפצעו בברך כשתטפסו על הר, שתישרטו במהלך טיול בשדה ושתלמדו למבחנים ימים על גבי לילות – החוויות האלו אולי קשות, אבל הן יזכירו לכם שבשביל כמה מהדברים הטובים ביותר בחיים צריך להתאמץ.

איחולים כנים לנכד
 

אני מקווה שתלמדו כיצד להציע את מיטתכם, לכסח את הדשא ולשטוף את המכונית – רק כך תדעו שאינכם תלויים באיש מלבד עצמכם. 

אני מאחל לכם שלעולם לא תקבלו רכב חדש מההורים – רק כך תוכלו להעריך את חשיבותה של עבודה קשה. 

אם תרצו צעצוע חדש או מתקן בחצר, אני רוצה להאמין שאביכם יבנה אותו יחד אתכם במקום לרוץ לחנות – מאוחר יותר תבין שהזמן הזה איתו יקר מכל משחק.

איחולים כנים לנכד
 

אני מבין שמתישהו בחייכם תתנסו בשתיית אלכוהול, אני רק רוצה לאחל לכם מעומק לבי שלא תאהבו את הטעם.

אם חבר יציע לכם להתנסות בחומרים אחרים – אני מאוד מקווה שתבינו שהוא לא באמת חבר.

הייתי רוצה שתחלקו חדר שינה עם אח או אחות ושגם אם תמתחו קו שיחלק את החדר לשניים, הם תמיד יידעו שהם יכולים להתכרבל במיטה שלכם כשהם מפחדים.

איחולים כנים לנכד
 

אני מקווה שתתעמתו עם אדם אחר ואפילו שתיקחו חלק בקטטה, אך רק אם זה יהיה כדי להילחם על ערך שאתם באמת מאמינים בו. 

גם אם המחשב כבר יכול לעשות את זה בשבילכם, אני מקווה שלעולם לא תשכחו לבצע חישובים בראשכם – רק כך תוכיחו לעצמכם שאינכם עבדים לטכנולוגיה.

אני מקווה שאתם משחקים עם חבריכם בחצר וקוראים ספרים – שום משחק בעידן המודרני לעולם לא ישתווה לצלילה אל העולם הפנימי והקסום שבתוך הראש שלכם.

איחולים כנים לנכד
 

אני מקווה שתדעו מהו טעמו של סבון כשתגידו מילה רעה לאמכם, שהדאגה שלה כלפיכם מתעלה על כל כוח בעולם ואין שום תירוץ להעלבתה.

אני מקווה שגם כשתגדלו תמיד תמצאו את הזמן לסוף שבוע אצל סבא וסבתא ושלא יעבור יום בלי שתתקשרו להוריכם. 

אני רוצה להאמין שלעולם לא תסרבו לבילוי עם האחים שלכם – יום אחד תבינו שהם היחידים שיישארו לצדכם גם אם כל האחרים כבר ימשיכו הלאה בדרכם.

איחולים כנים לנכד
 

נכדיי האהובים, אני מאחל לכם שתדעו גם רגעי קושי ואכזבה, מקווה שתחוו שיברון לב וכישלון – רק כך תוכלו להבין את ערכם האמתי של האושר, של הסיפוק, של השלווה והרעות, רק כך תוכלו להעריך את הדברים החשובים באמת בחיים ולהניח לתפל. זכרו שהחיים הם מתנה, אל תחכו עד לגיל מאוחר כדי לפתוח אותה וליהנות ממנה כמה שיותר.

מקור: יוסף קוסקוב
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: